Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekkora eltérés volt a fej- és...

Ekkora eltérés volt a fej- és hasméret között, és egészséges baba született?

Figyelt kérdés
32 hetes uh-on,BPD 86mm ,AC 260mm súlybecslés 1917 g,lepény I.fok,átl.mvíz. 3 hét múlva kontroll. Már szétbőgtem a szemem...
2010. márc. 11. 19:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az első gyermekem is "nagyfejű", és teljesen rendben van. Fel sem fog tűnni, hogy nagy.
2010. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
36%

Dehogynem fog feltűnni. Készülj a legrosszabbra. Sapka vásárlás rémálom, mert ami jó a fejére az nagy máshol. Nem igen tudtunk olyan sapkátvenni, ami takarja a homlokát, tarkóját, fülét egyszerre. Nem azt mondom lehetetlen, de nem könnyű. Bodyból csak azok voltak jók amiknektulajdonképpen nincs nyakuk, hanem a vállpánt hajlik át. Az itthoni pulovereknek felvágtam hátul a nyakát, orvoshoz meg gombosban vagy zipzárosban viszem őket.

Nem találtam az ultrahangot, de szerintem nekik is simán volt ekkora fejük 32 hetesen.

De egészségesek, csak a ruhákat kell gondosabban megválogatni.:)

2010. márc. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Írtam egy fórumon egy nőgyógyásznak,és ő azt mondta,hogy ezek normális méretek... Azért ez furi... egyik szerint nem jó,a másik szerint jó... Na sebaj,hiszek annak aki szerint jó,és legalább nincs agyalás :) (ha ez így menne..) Még annyit,hogy akkor most tulajdonképpen ahhoz,hogy a haskörfogata oké legyen,híznia kéne? Egyek valamit,amitől ő hízhat ott bent?
2010. márc. 12. 14:31
 14/26 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz, egyszer én is kérdeztem a nőgyógyászom, azt mondta a magzat külön keringésen van, teljesen független az anyától. Nem tudsz semmit enni, hogy ő "hízzon". De ne agyalj ezen, szeribntem ezek jó méretek. És később sem sokat tudsz tenni, ha vékony lesz, nézd meg ezt az oldalt egy csomó anya van aki ezzel kínlódik, köztük én is.
2010. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se izgulj.Minden rendben lesz,de azért írj a szülés után.:-))Minden jót és boldog babázást.
2010. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Szia! NYUGI!

Az én leleteim ezek voltak:

32 heti uh:

- BPD 90,6 !!! (ez 4 héttel nagyobb az átlagnál)

- HC 314,7

- AC 306,6

- FL 66,2

- becsült súly 2500 g


36 heti uh:

- BPD 99,2

- HC 341

- AC 340,6

- FL 75,9

- becsült súly 3500 g


Annyira nagy volt a feje a babámnak, hogy a doki rám hozta a frászt rendesen, és még a 32. heti uh után elmentünk 4D-re ahol ugyan a doki mindent rendben talált, de a fejnél a gép azt nyomtatta hogy "abnormal" Totál ki voltam. Aztán született egy makkegészséges (apgar 10/10) gyönyörű formás fejű kisfiam. Igaz nagy a buksija 38-as mérettel született, de nagyon szép, szabályos feje van.

Szívből kívánom, hogy nálatok is minden rendben legyen!!!

2010. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Na igen, a nagyobb fejméretet még betudhatom annak is,hogy picit arrébb rakták az Xet.Vagy ahogy mondták, kerek a feje. És ha nagyobb is, ahogy írtátok,ilyen több babánál is előfordul,ami megnyugtató. De a pici haskörfogat?Elsőre azt gondoltam,hogy vége a világnak nem fejlődik rendesen...ááá... de aztán -némi segítséggel :) - beláttam,hogy ha nem fejlődne,akkor a csontjai se lennének megfelelő méretűek.De akkor hogy lehet ennyire pici a hasa?? Ennyire sovány? Ez ellen tehetek??? És akkor hogy lehet közel 2kg? (remélem nem a fejét növeszti a hasa helyett-na jó nem viccelek ezzel... )
2010. márc. 13. 21:39
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pont 32 hetesen voltam 2 uh-n is, az egyiket egy profeszor csinálta, azt mondta nagy a feje a babámnak , a másik nődoki meg hogy kicsi a haskörfogata, de a feje teljesen normális, két napon belül két különböző mértetet kaptam az uh-n. Erre szültem egy gyönyörő normális babát, igaz a feje nem 34 cm körfogatő volt, hanem 35.5 na de az sem sok... ne sírj, minden rendben lesz. Jah aztán jött a 38. héten hogy sok a magzatvíz... én is sírtam, de ha még egyszer terhes leszek, nem fogok sokat hallgatni az ilyen dolgokra, csak megkeserítik a babavárást!Minden rendben lesz!
2010. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem olyan pici a hasa sem, hogy aggódnod kéne. A mamanet.hu-n a 32. hétnél az van, hogy 283+-30, vagyis még a 253 is jónak számít. És a 29./30. hétre írják a 260-at. Ez nagyon kicsi eltérés, én voltam aki azt írta, hogy a baba feje 4 héttel volt nagyobb az átlagnál, és teljesen egészséges lett, szóval én nem gondolom, hogy 2 hét eltérés miatt aggódnod kéne.
2010. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
...azért rá tudják ám hozni a frászt az emberre!!!... Főleg mikor elsőre nem szólnak semmit,csak látod,hogy csóválja a fejét a doki.majd kiböki,hogy nagy fej,kis has...erre a könnyeim alól kivinnyogok,hogy akkor beteg?? És akkor meg nyugtatgat,hogy még belefér,DE AZÉRT 3 HÉT MÚLVA KONTROLL...addig meg boloduljunk meg... Még jó,hogy van ez az oldal,és aranyosak vagytok,hogy írtatok!Köszi :)
2010. márc. 13. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!