Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekkora eltérés volt a fej- és...

Ekkora eltérés volt a fej- és hasméret között, és egészséges baba született?

Figyelt kérdés
32 hetes uh-on,BPD 86mm ,AC 260mm súlybecslés 1917 g,lepény I.fok,átl.mvíz. 3 hét múlva kontroll. Már szétbőgtem a szemem...
2010. márc. 11. 19:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én csak 36 hetes uh-t találtam hirtelen: BPD:9,67, AC:32.És született egy szépséges babám nagy fejecskével, egészségesen. Most egy éves, és teljesen átlagos a feje, a hasa nem nagy, de legalább nagy korában nem kell sokat fogyóznia. :D Amúgy rengeteget eszik...

Nyugodj meg, az uh sem mér teljesen pontosan. Orvostól is függ, ki hova teszi az x-et.

Én úgy hallottam, ha az anyuka mézet eszik, attól tudnak a babák nagyok lenni. De vigyázz, akkor a fejecskéje is lehet nagyobb, és szülésnél nem biztos, hogy előny! :)

2010. márc. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
szia! a legtöbb amit tehetsz hogy megnyugszol, tudom nehez de mast sajnos most nem tehetsz es latod, hogy masnak sem pontosan közepertek szerinti babaik voltak. de figyelj az ultrahang nem pontos, minden orvos maskent mer es ertekel a mi törtenetünk: volt egy vetelesem (12 hetesen vettek eszre hogy nincs mar szivhang)a kisfiam elött es elhiheted mennyire paraztam, hogy mi lesz, erre a 12 hetes uh az orvos csak hümmügött cuppogott morgott, en meg mar sirtam, hogy valami nincs rendben, mire az orvos jajj tessek megnyugodni csak annyit mocorog a picur, hogy nem tudom megmerni....pfu azt hittem fejbeverem, de akkora kö esett le szivemröl. Na ez volt az elsö es egyetlen uh amin "normaliasak" voltak a meretei tehat belefert az atlagba. 3 csinaltak terhessegi cukrortesztet, mert akkora a feje, aki irta hogy 32 hetesen valami 90, nemtudomhanyas volt a bpdjük nekünk akkor volt 92es!!! a haskörfogatra nem emlekszem, de arra igen hogy a labat meg igen rövidnek talaltak es azt hoztak ebböl össze hogy fejmeret szerint majdnem masfel honappal elöbb kell szülnöm az fl alapjan meg egy honappal kesöbb. ezert a bizonytalansagert befektettek a korhazba es napi uh volt. ahol 2centis különbsegeket mertek, mire egy kedves fiatal orvos megkerdezte hogy mennyivel születtem en es a gyerek apukaja? en mondtam hogy 3,75 es 3,65 es akkor felvilagositott hogy akkor nekünk valszeg ennel nagyobb babank lesz es ne varjanak egy kisfejü 2 kilos csöppöt, ha egyszer nekem is szep kerek fejem van es az apukanak is raadasul szep sullyal is születtünk es akkor mondta hogy a baba sürügyereke lesz, rövid es nagy sulyu. A masik orvos meg azzal nyugtatott hogy nala szültek 6,7kgs gyereket is. es vegül 35-as fejkörfogattal 53cmvel született meg az en kis 4 kg-s "kis" babam. es nem tünt nagynak a feje es a laba sem rövidnek. ugyhogy nyugi nagyon pontatlanok a mereseik. Nalunk volt akinek megbecsültek ugyanezen adatok alapjan a sulyat valami 4,5 kilora es a baba nem volt 2,5 kilo csak nagy volt a fejkörfogata es nagyon hosszu volt, de aranyaiban ö sem volt csunya. viszont a nagyfejüseg valos hatranya valoban a sapi es a ruha valasztas, nem mindenbe fer bele a mi fejünk sem:) de ez legyen a legnagyobb gondod neked is. nyugi:D
2010. márc. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
uccso vagyok, amit elfelejtettem azert is hittek meg hogy kesöbb szülök mert a lepeny is csak 1 fokban volt erett, szüleskor is csak 2es volt, nem is akart levalni :(
2010. márc. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapig feküdtem bent a klinikán koraszülés veszélye miatt, szóval láttam ezt-azt.

Volt akinek szarul mérték az UH-t, parázott szegény anyuka, megismételték: minden ok. volt.

Nekem is ezt mondták milyen nagy lesz a gyerkőc, meg a BPD nekem is nagy volt,és egy gyönyörű nem nagy fejű formás kislányom van :)

Ne izgulj minden rendben van!!!

2010. márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szia!Az uh mérés pontosságáról csak annyit,hogy nulla. 30.héttől fenyegető vetélés gyanúval hordtam a hasamban egy nagyfejű,nagy hasú,rövid lábú alacsony AFP-s Down gyanús 3200g körüli kislányt.Kórházba be,kórházból ki.41. hétre megszületett a 4800grammos teljesen egészséges gyönyörű kisfiam!!!Egy orvoshoz jártam aki mint kiderült egy pocsék,hanyag ember!!!Most gyönyörű édes 9 hónapos nagyfiú.A biztonság kedvéért elvittem magánszorgalomból neurológiára.Mondanom sem kell,hogy teljesen egészséges!!:) A súlya ellenére 4 hónaposan oda-vissza fordult,6 hónaposan támaszkodva ült 7,5 hónaposan felállt.Most bútorokba kapaszkodva jár ,rengeteget dumál,tapsi-tapsizik.Végig aggódtam a z utolsó 11 hetet fölöslegesen!!!Te ne tedd ezt!!Élvezd az együtt töltött időt,és boldogan várd a babádat!!!!!Minden rendben lesz.4D-n voltatok?Nekem egyedül ott látták csak,hogy kisfiam lesz és pufika!
2010. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Aztaaaaa!!!!! Ez nem semmi! Ekkora bakit! És még én aggódok? :) Igen voltunk 4D-n,2X is eddig.Az elsőnél minden mérete full-full oké volt(14 hetes) ,és most a 28.héten is voltunk,ott se mondták,hogy gond lenne...Ott mérték ezeket BPD:70mm AC:217,8mm.
2010. márc. 14. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!