Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kisbabám elalszik...

2 hónapos kisbabám elalszik magában játék közben a kiságyban, de max.20-30 percig tud aludni, aztán felébred akármilyen fáradt is. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Lefárasztom, van amikor evés után hamar elalszik,de akárhogyan van (ha én altatom félig és teszem a kiságyába) akkor is felkel ennyi idő után. Van hogy egész nap alig alszik 2-3 órát. Éjjel viszont nagyon ügyes, este fürdés után (8-kor) játszik elalszik és csak egyszer kel, azonban hajnali 5-6 után kezdődik a leírt alvási mód.
2010. márc. 14. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítanod neki, hogyan tud ennél hosszabban aludni. Nálunk is ez volt, napközben 40 perceket aludt addig, amíg úgy nem döntöttem, hogy ez édes kevés. Most délután csinálunk egy nagy alvást, a többi lehet 40 perces. Úgy csináltam, hogy hetekig visszaaltattam, amikor felébredt a 40 perces alvásából. Most már van, amikor át tudja aludni a felébredéses időszakot és lehúz egyben 1,5 órát. De ha felébred 40 perc után, akkor visszaaltatom. Így szépen megtanulja, hogy akkor nagy alvás van.
2010. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én babám 4 hós, de kb. 2-3 hónapos kora óta ő is ugyanígy alszik, ahogy leírtad, még éjjel is ugyanez :) Én eddig beletörődtem ebbe, igaz néha alszik nagyobbakat is, pl. ha kivisszük sétálni, vagy ha lefekszem vele délután én is a nagyágyban. Azért az első válaszolónak köszi az ötletet, majd kipróbálom.
2010. márc. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!