Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Betegség után (pl: nátha)...

Betegség után (pl: nátha) átmostok minen játékot minden nap, addig amig a gyerek meg nem gyógyul?

Figyelt kérdés
Mivel tisztítjátok? Betegségen kívül időközönként átmosom őket, de csak mosogatószeres vízzel. Betegség alatt kell valamilyen fertőtlenítőset használni és milyet?
2010. márc. 19. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
ecetes vízzel átmoshatod nem kell minden nap, csak ha meggyógyult:) ^^
2010. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
eszembe sem jutott, 2 gyerekem van
2010. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

őszinte leszek: én nem szoktam külön átmosni/ fertőtleníteni a játékokat. ha koszos, természetesen lemosom, de az sem jó, ha minden bacit lemos az ember, mert akkor a szervezet nem, vagy nehezen tanul meg védekezni.

a gyerekeim egészségesek(4, 2 éves), pedig volt olyan, h a leesett ételt a földről felvették és bekapták. számtalanszor ki kell venni a koszos cuccokat a szájukból, mégsem volt soha hólyag a szájukban, nem volt komolyabb hasmenésük és betegségük . nem tömöm minden egyes alkalommal gyógyszerrel őket. egy dolgot viszont soha nem mulasztok el, minden nap megkapják az ő korosztájukhoz való vitaminadagot.

ha mégis valamit tisztítok, fertőtlenítek, azt ecetes vízzel teszem.

2010. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bennem is felvetődött ez a kérsdés, ugyanis mindig viszolyogtam az orvosi várókba kirakott játékoktól - hogy Jézusom, mennyi betegség, kórokozó megtelepedhetett már rajtuk...

Aztán valaki azt mondta, hogy mivel nem élő szervezetről van szó, nem nagyon maradnak rajta élve a bacik.


Fene tudja...

2010. márc. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem mosom át. Egyik gyerekemnél se csináltam (4 van) és egyik se beteges. Persze, ha nagyon szeretnéd, az ecetes víz bőven megteszi, a bacik nem szeretik a savas közeget.
2010. márc. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Én sem a "természetes " baciktól tartok, csak az én babám (11 hónapos) mindent rágcsál még, és náthásan is minden játékot összenyalogatott. nem tudom, hogy ilyenkor történhet-e visszafertőzés vagy esetleg a bacik elpusztulnak egy idő után a játékokról? Lehet, hogy ez hülye gondolat...
2010. márc. 19. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!