Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák van itt olyan aki...

Anyukák van itt olyan aki oltatta vagy oltatni fogja kullancs ellen a babát?

Figyelt kérdés

Nekem ma szólt a dokinő hogy gondolkozzunk el rajta erősen.A receptet megkaptuk.2 hét múlva kaphatná is az elsőt ha úgy döntünk hogy kell.Aki ez ellen oltatott attól kérdezném hogy mennyibe kerül,lehet e láz?Vagy esetleg érdemes e?

Előre is köszönöm!


2010. márc. 23. 21:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi beoltattuk, két hét múlva kapja a másodikat. Nem emlékszem, h mennyi volt (a kettő együtt tuti ötezer alatt van), láza szerencsére nem volt tőle. Szerintem mindenképp érdemes, még ha nem is véd a Lyme-kórtól. Viszont az agyvelőgyulladás ellen véd, és ha megtehetjük, hogy megóvjuk legalább ettől, miért ne tennénk meg?
2010. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én be akartam a gyerek orvos azt mondta felesleges,egyfolytába mutálódnak max 1-2 fajta ellen véd. Inkább be oltotta agyhártya agyvelő gyull ellen azt mondta ez sokkal többet ér.
2010. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen beadatom, nekünk ajánlotta az orvosunk. Még csak 8 hónapos a kilányom. Mondjuk nem biztos, hogy én elég hiteles vagyok neked, mert én mindent beadattam neki, eddig ezeket kapta:

BCG, 2 phenomococus, 3 Diperte, 3 ROTA, 2 Meningococus,

Most következő:

H1N1, MMR, bárányhimlő

2010. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én be fogom oltatni őket. Már csak azért is, mert a mamánál van cica, és ő mindig hazahozza a kullancsot. Mi is be vagyunk oltva, egyszer belém fúródott, akkor kaptam az első oltást. Azt az aggódást nem akarom velük is átélni. Agyhártya gyulladás ellen is kaptak szurit, szerintem ez is véd. Igaza van az elsőnek, ha megtehetjük, miért ne óvnánk meg.
2010. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2 féle van. A drágább 6eFt körül van (az egyik gyógyszertárban 5300,-Ft, a másikban 5950,-Ft itt Biatorbágyon). Az olcsóbbik (ami nem tartalmaz tartósítószert, de ugyanolyan jó) 1700,-Ft. Nekünk az olcsóbbat írta fel a drnő, elvileg 1 hónap múlva kapja lányom az elsőt (jövő héten lesz 1 éves).
2010. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy mennyire laktok kullancsos övezetben, ha nem nagyon és nem sűrűn jártok erdős bokros helyeken mint pl a belváros, akkor elég egy bio kullancs spré is. Ha nagyon kullancsos övezetben laktok meg kertes házban akkor ajánlott de csak 1 éves kor felett.
2010. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy játszótéren is vannak kullancsok. Ennek az oltásnak vannak legkevésbé mellékhatásai rövid ill. hosszútávon. Van emlékeztető oltása 3 évenként, épp a mutálódás miatt. Szerintem oltass. És nem is drága.
2010. márc. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodom rajta, a fiam erdei suliba megy 6 hét múlva, csak nem tudom véd-e már addigra. A lányom 2 éves de, sokat mászkálunk füves, területen.
2010. márc. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Most beszéltem a védőnővel, holnap megyünk tanácsadásra felíratni, és remélem rögtön meg is kapják.Azt mondta, hogy ő csak ajánlani tudja.

8:02 vagyok

2010. márc. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekünk már megvan a recept,jövő hónapban kapja az elsőt:)

18.5hós legény anyuja

2010. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!