Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az baj, ha az...

Szerintetek az baj, ha az egyik hajnali etetéskor az apa ad enni a babának? Lefejt anyatejet cumisüvegből.

Figyelt kérdés
2016. jan. 17. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj.

Előnye: tudsz pihenni.

Hátránya: Nem lehet tudni, hogy milyen a gyerkőc, és mennyire kapna rá a cumisüvegre, és utasítaná el a következőkben a melledet.

A tejed sem termelődik annyira, ha nem szopik. Bár azt nem írtad mekkora babáról van szó.


Én nem mertem, de szerintem néha bevállalható. A másik, hogy az én gyerekeim soha nem fogadták el a cumisüveget....

2016. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan, már miért lenne baj?

Nekem rengeteg tejem volt szülést követően, szoptatás előtt és után is fejni kellett, ennek az lett az eredménye, hogy sok lefejt tejet tettem el a fagyasztóba. Aztán nem sokkal szülést követően epeköveim lettek, iszonyatos görcsökkel, műteni kellett, viszont előtte kivizsgálásokra járni, kétszer halasztottak műtétet a gyenge immunrendszerem miatt. Volt olyan, hogy annyira görcsöltem, hogy képtelen voltam megetetni a fiamat, illetve többször vitt be a férjem az ügyeletre, mert itthon a gyógyszereket sajnos kihánytam, így injekció kellett. És ekkor bizony a nagymama volt az, aki cumisüvegből anyatejjel megetette a fiunkat. Az ég világon semmi baja nem lett tőle. Éhes volt, hát evett. Amikor meg itthon voltam, akkor meg szopizott.

Jó, nálatok nem kényszerhelyzetről van szó, de azért nem fog tragédia történni, ha egyszer-egyszer apuka ad neki anyatejet cumisüvegből. Elvégre, ha éhes a baba, akkor úgyis enni fog és így te is tudsz pihenni, apával is lesz egy kis "közös program".:)

2016. jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem baj. Gina Ford mondjuk nem egy mai csirke de o pl kifejezetten javasolja hogy a gyermek-apa kapcsolat erositese erdwkeben az egyik etkezest az apa csinalja. csak persze vigyazzatok nehogy cumi zavaeos legyen de ha eddig is ivott mar cumibol es nem ment a szopi rovasara akkor hajra.
2016. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Ő nem a szülője? Dehogynem.
2016. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Dehogy baj. :)

Nálunk mind a 3 gyerekhez a férjem kelt éjjel, bár mindannyian átaludták az éjszakán 6 hetes koruk után, a legkisebb már 3 hetesen is.

2016. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kifejezetten jó dolog. Fontos, hogy te is tudj pihenni, másrészt ahogy előttem írták, az apa-gyerek kapcsolatnak kifejezetten jót tesz.


Én nagyon szeretem nézni, amikor a férjem büszkén fogja a picit, cumisüveg a kezében, és profi módon eteti, büfizteti. Ilyenkor nagyon büszke vagyok rá.

2016. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha elfogadja a cumisüveget, és nem okoz gondot a szoptatásban sem, akkor nemhogy nem baj, de szerintem kimondottan jó dolog.

Mi is szeretnénk időnként alkalmazni majd ezt, vagy legalább azt, hogy felváltva kelünk éjjelente, így mindenki legalább kétnaponta ki tudja magát aludni.

2016. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk így ment,együtt keltünk,én fejtem Ő etette cumisüvegből,szopizni nem volt hajlandó,kínszenvedés volt.
2016. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!