Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Doktornéni ma elküldött...

Doktornéni ma elküldött minket neurológiára, mert szerinte nagyon feszes a gyerek! Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve..doki nem mondott semmit
2010. márc. 29. 11:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
30%
Mennyi idős? Én még ilyet nem hallottam, de lehet mások igen. Mi utal erre?
2010. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Ha a neurológián is így látják, akkor tornára kell hordanod egy ideig.És helyrejön.Ezen ne aggódj.
2010. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

4,5 hónapos..nem tudom mi ez..

azt mondta nagyon feszíti magát

2010. márc. 29. 11:50
 4/29 anonim ***** válasza:
A neurológián többet mondanak majd. Az izmaira mondhatta a doki, hogy feszesek, emiatt a későbbiekben elmaradhat a gyerek a mozgásfejlődésben. Menjetek el, ott megvizsgálják, ha probléma van, mutatnak pár gyakorlatot a tornáztatásra, esetleg ajánlanak gyógytornász módszert ha kell (pl. dévény).
2010. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
igen igen az izmaira gondolt..bocs hogy nem irtam de tiszta kivagyok
2010. márc. 29. 12:02
 6/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Az, hogy feszíti magát, az nem jelenti azt, hogy feszesek az izmai.Én is elvittem a fiam neurológiára, mert neki a nyaka volt gyenge, és tornáztatnom kellett.Hamar rendbejött.Ő is szokta feszíteni magát, sőt még morog is hozzá, így játszik, de az izma nem feszes.Majd megnézi a doki, lehet le van tapadva valahol az izom, azért érezte feszesnek az orvos.Ne aggódj, lehet elég lesz az otthoni torna, de ha nem az sem baj, hamar helyre fog jönni.Legalább a te dokid figyel.

/Z/

2010. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy baba izomzata feszes, az nyugalmi helyzetben is látszik, tehát ha nem erőlködik. Viszont feszes izomzata miatt produkálhat kóros tartásokat, amik feltűnhettek a dokinak. Mindenképp vidd neurológiára, és ha ott javasolják konduktorhoz, vagy gyógytornászhoz.

Ebben a korban még jól javítható ez, a többség helyreáll. Viszont ha nem, elmaradhat a mozgásfejlődésben.

Remélem azért, téved a doki, vagy csak valami enyhe kis feszességről van szó!

konduktor-anyuka

2010. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
11.59es vagyok. Ne legyél emiatt ideges. A lányom extrém eset, 13 hós, nem kúszik, nem mászik, nem próbál felállni, 6 hósan forgott párszor, de igazából 11 hósan pörgött össze vissza. Mi kétszer voltunk neurológián, jár hozzánk dévényes, látta petős konduktor is. Azt mondták különösebb baja nincs... Nálunk a szülés elég nehéz volt, vákumos volt, lehet, hogy ott történt valami a lányommal, ez már nem derül ki. Vidd a zárójelentéseid a vizsgálatra, kivizsgálják, minden rendben lesz.
2010. márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 6 hetes a babám és 2 hetesen azt mondta a gyerekdoki, hogy nem jó a gyerek izomtónus eloszlása, mert nem tartotta meg a fejét és nem húzta a karját és kicsi a kutacsa és elküldött neurológiára.Jól beparáztatott mert elmondta mi lehet a legrosszabb eshetőség ami történhet vele/nyitva kell tartani mesterségesen a koponyát meg ilyenek/.Mondanom sem kell teljesen beparáztam,el is apadt a tejem.Pénteken voltunk a neurológián és ott azt mondták, hogy csak egy enyhe feszesség van a felső végtagban és nyakban!Ez kinőhető, de ha tartós akkor gyógytornára kell vinni pár alkalommal, de nem kóros!A kutacsunk pedig teljesen jó mindaddig míg nő a koponya és nem párosul mellé egyéb neurológiai tünet.Pl. nem figyel, nem mozog stb.Egy hónap múlva megyünk kontrollra.Szerintem ne aggódj minden rendben lesz.Szurkolok nektek!
2010. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást:) Nem tudom mikor megyünk, nem kaptunk még időpontot de majd jelezek mi volt..remélem minden rendben lesz
2010. márc. 29. 15:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!