Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van ez a fogápolás dolog...

Hogy van ez a fogápolás dolog 10 hónaposan?

Figyelt kérdés
Van 6 foga, rágcsálja a fogkeféjét. Minden este szertartásszerűen elő kellene vennünk és próbálkozni? Vagy ti hogy csináljátok?
2010. márc. 30. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy tanuló fogkefével (ami nem igazi sörtés, hanem szilikonos) minden este dörzsöljem át. Én ezt is csináltam 7 hónapos kora óta, hiszen ekkor bújt ki az első foga. Most 20 hónapos, már rendes fogkefével és fogkrémmel, segítséggel mos fogat, de ezt csak akkor szabad elkezdeni, ha már ki tudja köpni a fogkrémet.
2010. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy rágcsálja, azzal is mossa a fogát. Megpróbálhatod, hogy te csinálod egy darabig (aztán néha hagyod közben, hogy játsszon is a fogkefével) és jó dolog ha hagyja, de ha nem tetszik neki, ne kényszerítsd mert megutálja és ha meglátja a fogkefét már ordítani fog.
2010. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Elsőhöz hozzátenném azt, hogy a gyerekfogkrémeknél nem baj a lenyeli a gyerek, tehát nem kell kivárni, míg ki tudja köpni.
2010. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy estére már olyan nyűgös. Lehet, hogy mi napközben "mosunk majd fogat".
2010. márc. 30. 14:35
 5/12 anonim válasza:
100%
lehet kapni direkt ilyen piciknek "fogmosó" szettet. azt hiszem ilyen babylove-os cucc is van a dm-ben. igazándiból azok csak rágókák, de kellemesen maszírozzák a gyerek ínyét. ebben a korban (1 éves forma) a fogmosáshoz egy nedves tetrapelenkát és az ujjadat tudom ajánlani. de el kell kezdened, hogy egyrészt szokja, másrészt a hozzátáplálás miatt már kell is tisztítani neki.
2010. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
69%
étkezés után mindenképp mossatok fogat! főleg ha az a vacsi. tudod! a fognyűvő manó is éjszaka támad! öt perc már nem számít
2010. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Patikában lehet kapni kifejezetten bébi fogkrémet, ehhez adnak egy szilikon ujjrahúzható fogkefét, én ezt használtam a babámnál kezdésnek.
2010. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Skóciában lakunk. Itt volt egy előadás 3 hónapos kora körül, ott kaptunk fogkefét (rendes szőrrel, csak kicsi, baba méretű és puha) meg egy bazi nagy tubus fogkrémet. Ott azt mondták, az a jó fogkrém, amiben 1000ppm a fluorid tartalom. A gyermek fogkrémek többsége ettől kevesebbet tartalmaz, az nem elég. Amit ott adtak, az mentolos ízű. mivel 6 hónaposan már maszírozgattam, mosogattam az ínyét az üres, nedves fogkefével, így nem volt furcsa neki, megszokta. A fogkrémet pedig kifejezetten szereti. Le is nyeli, de erre meg azt mondték azon az előadáson, hogy kb 2 éves koráig éppen csak lehelet vékonykán kenjük be fogkrémmel a fogkefét, 2 éves kora után pedig csak egy fél borsónyi kell.

Hozzáteszem én is csak borsónyit használok évek óta, bőven elég, az is kellő képpen felhabzik.

Számos fogorvos (köztük az én magyarországi fogorvosom is azt ajánlja, hogy ne öblítsünk, csak köpjük ki a felesleget.


A 9 hónapos fiammal így mosunk esténként mi is fogat. Van, hogy nagyon fáradt már ő is, akkor néha tiltakozik, akkor csak kicsit megmosom és kész.

Gondolkoztam már én is emiatt, hogy fürdés előttre hozzuk a fogmosást, akkor még frissebb.

2010. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem hogy már az első fogacskát, de igazság szerint már előtte is rendszeresen kéne ápolni a száját.

Amint van foga, mosni kell!

Én már az első fogaktól, 6 hótol rendes fogkefét és fogkrémet használok, eleinte minden este, 1 év után napjában 3X. A fogorvos megdícsérte lányom, hogy szépek a fogai, látszik, hogy gondozva van.

2010. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

az egyik kedves válaszoló írta ezt a dm-es fogkefeszettet, mi ezt használjuk kezdetek óta, és imádja!

Mi elmex gyerekeknek 0-6éves korig, v lacalut gyerekeknek című fogkrémet használunk, nem baj, ha nem köpi ki, mi is ettük a gabi fogkrémet.

Mi ebéd után, alvás előtt és az esti kakaó után mosunk fogat. Először megmosom én neki, engedi, utána ő rágcsálja fél órát.:D

18 hós.

2010. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!