Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy több gyerekes anyukák,...

2 vagy több gyerekes anyukák, akiknél otthon van mindkét gyerek (nem bölcsis, ovis), hogy oldjátok meg a házimunkát és az énidőt?

Figyelt kérdés
2 lányom van, egy 6 hónapos és egy 2,5 éves, és sokszor összecsapnak a hullámok a fejem felett. A főzést még megoldom, de a takarítás, vasalás szinte lehetetlen. Magamról nem beszélve, nem tudom, mikor epiláltam utoljára a lábam. Apa 6-ig dolgozik, szüleim meghaltak, páromé messze vannak. Ti hogy oldjátok meg????

2016. márc. 2. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Offolok! Erre én is kíváncsi vagyok!

Igaz, nekem a Nagy oviban van, így több mindent el tudok intézni. A Kisebb 5 hónapos. De komolyan, nekem is vannak olyan napjaim,hogy azt érzem megbolondulok, mire elintézek mindent.

Elismerésem az olyanoknak, akik ezt két gyerekkel csinálják! Nem tudom,hogy hogy lehet megoldani!

2016. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek már nagyobbak, de élénken él bennem a két kicsivel otthon töltött időszak. Főleg, hogy a nagyobbik 2,5 éves korától nem volt hajlandó aludni délután, hát nem volt egyszerű.

Nekem a főzés volt nehezebb. Szégyen vagy sem, a nagyobbikat időnként leültettem inkább valami mese elé, és gyorsan takarítottam egy kicsit. Beosztottam, hétfőn volt felmosás és konyhatakarítás, kedden portörlés-porszívózás, szerdás ismét felmosás, csütörtökön fürdőszoba-vécé, pénteken felmosás. Ez így egy alkalommal soha nem vett el olyan rettenetesen sok időt. Vasalni soha nem mertem úgy, hogy fent vannak, azt estére tartogattam, amikor aludtak, és közben filmet néztem. A mai napig kb. a vasalás ideje az "énidőm", azt csak nyugiban lehet. :)

Nagyon megterhelő volt amúgy minden szempontból, úgyhogy teljesen átérzem a problémádat.

2016. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt könnyű ez az időszak, a férjem csak azután szokott hazaérni, mire a gyerekek alszanak. én a kicsit vittem magammal és vele csináltam a dolgom.persze ez csak addig működött, míg nem tudott menni. a vasalást mindig hétvégére hagytam. a fürdőszobát pl akkor takarítottam, mikor fürdött a nagy, mivel úgyis ott kellett vele lennem. (értelemszerűen a kádat nem, de minden mást igen). a hajmosáshoz vagy hosszabb fürdőszobai tevékenységemhez is vittem magammal a kicsit, pihenőszékben.
2016. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
A lányom 4 hós, a fiam 2.5 éves. Nem ismerem azokat a fogalmakat, hogy "énidő", "epilátor", "házimunka"... örülök, ha sorra kerülök az esti fürdésnél és nem marad ki egy nap. Túlélek. Minden nap. És várom, hogy nagyobbak legyenek. Nincs titkos receptem.
2016. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
2,5 év van közöttük, a kicsi 15 hónapos koráig mind a kettő otthon volt. Reggel főztem általában 6-tól, amikor a férjem még otthon volt, vagy este. Egy idő után szerencsére egyszerre aludtak ebéd után (8-10 hónapos kortól), akkor már könnyebb volt. Énidő :) max, amikor az apjuk hazajött. Sokszor lepasszoltam neki a vacsoráztatást, hogy nyugodtan le tudjak zuhanyozni. A 6 hónaposom még 2-3 alkalommal kelt éjjel, néha zombi voltam én is. Később könnyebb lett. (amíg el nem kezdtem dolgozni)
2016. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, azt hiszem, en kicsit hasonlo cipoben jarok, mint Te. Nekem kulfoldi a parom, igy kulfoldon elek vele. A szuleim Mo-on. Ikreink vannak, most masfel evesek. A parom minden 2. heten dolgozik rendhagyo muszakban, igy minden 2. hetvegen teljesen egyedul vagyok az ikrekkel.

A szules utani idoszakot ne is kerdezd, m az brutalis volt. Most kezd kicsit konnyebb lenni, h mar masfel evesek , de most jonnek masfele korral jaro nehezsegek :)

A hazimunkat csak akkor tudtam mecsinalni, amikor a parom is itthon volt, m akkor felvaltva vigyaztunk a gyerekekre. Az elso 6 honapban olyan, h szortelenites...hat nem igazan volt ra idom es energiam. Mindent akkorra kellett idozitenem, amikor a parom is itthon volt. A fozest akkor oldottam meg, amikor aludtak a gyerkocok. Megfoztem mindig elore.

Ha volt idom es energiam, akkor kiporszivoztam akkor is, amikor a parom nem volt otthon es a gyerkocok elvoltak a kisagyban. De akkor fenysebesseggel kellett megoldanom, m jott a siras. A takaritas halkabb reszet, mint pl felmosas, vasalas, mosas, portorles, akkor csinaltam szinten, amikor aludtak.

Most, h mar masfel evesek, kicsit konnyebb, m be lehet oket vonni a takaritasba es igy jatekos az egesz. Imadjak a porszivot es a mosogepet is, m nekik erdekes :D

A magamra forditott ido persze meg mindig nem annyi, mint kellene, de a gyantazast, szortelenitest megoldom, ha mar lefekudtek aludni. Fodraszhoz evente kb 2-szer jarok, m nincs szuksegem ra; hosszu a hajam es eleg jo minosegu, ugyh nincs vele sok gond.

Anyost nagyon ritkan szoktam igenybe venni, h segitsen, m amugy jon magatol is :) A munka nagyreszet egyedul csinalom...

2016. márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

valahol megértelek, bár kicsit más élethelyzetben vagyok.

5,5 éves, ovis, nagycsoportos a kisfiam, viszont egyedül nevelem teljesen (nem élnek a nagyszülők stb. sem)


Amivel tudok optimalizálni:

- megtervezem az étkezést (attól, hogy ő oviban eszik, nekem egész napra kell, ráadásul diétás étrendet tartok, számolom a kalóriát/egyéb összetevőket- így még hasznos is és tudom tartani az előírásokat)- este készítem el az adott napi vacsorát és magamnak hasonló a másnapi ebéd is, a kicsi másnap vacsorára új ételt eszik. Nálunk ráadásul egyszerű melegételek vannak vacsorára, nem szendvics-péksüti vonal, így ez is majdnem olyan, mint az ebédfőzés.

- alapanyagrendelés: tesco online házhozszállítás- esti órákban általában 299 Ft, ha előre egy héttel már foglalok időpontot és ki bírom találni, mit akarok venni. Így idő a bevásárlásra, kis boltokban kószálásra, hiperezésre stb. nem megy el, max zöldséges esik útba egy héten egyszer 15 perc időtartamban (ok, elismerem, nem mindenütt van normális zöldséges meg online, budapestiek vagyunk). Külön pluszpont, hogy nincs cipekedés, havi 1* rendelek általában, 500 Ft borravalóért szó szerint a konyhai szekrénybe rakja ki a szállító pl. az ásványvizet, gyümölcslevet stb.- árban ugyanazok az általam megszokott/szeretett márkák, mint a valódi tesco áruházban vagy gyakorlatilag szinte mindenütt másutt +/- 5%-on belül, ami elhanyagolható.

- konyhatechnikában: rántott, panírozott, olajban sütött dolgok helyett sütőben, sütőzacskóban, vaslapon, kontaktgrilln időzítővel- egészségesebb és nem kell ott állni mellette

- a kisfiam szereti a különböző szószos tésztákat is (pl. bolognai, pesto stb.)- mivel neki egy-két adagot is pont annyi időben főzni, mint nagy adagot és gyakorlatilag csak ő eszi, így akkor pl. 75 dkg marhahússal főzök nagy adagot (friss zöldséggel, amit egyszer kell akkor egyszerre megtisztítani stb.) és kis adagokban neki lefagyasztom, amit lehet. Így az ő részéhez hétköznap ilyenkor pl. max tésztát kell kifőzni, ami megintcsak 10 perc és nem nagyon kell ott állni sem mellette.

Kövezzetek meg, de sietős főzésekre nekem mindig van a fagyasztóban lekockázott vöröshagyma, fokhagyma, zöldfűszer, petrezselyem. Ezeket vagy eleve fagyasztott verzióban veszem meg, vagy nyáron, ha szezonja van, akkor egyszer ráveszem magam nagyobb tétel aprítására- meghálálja magát. Ugyanígy gyors levesekhez leveszöldség- én szívesen használok natúr zöldségekből fagyasztottat (pl. kelbimbó, brokkoli, akár hullámos répakorong stb.- ezekben nincs tartósítószer pl.- és jó, ha van otthon.

Ami még eszembe jut:

2016. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

...folyt:

- párolóbetét kb. 2 eFt az állítható

- rizsfőző (eleinte felesleges butaságnak gondoltam, plusz egy háztartási gépnek, de nekem nagyon bejött, beöntöd, megnyomod, kész- nem ég le, nem lesz ragacsos stb.)

- tojásfőző (ugyanaz)

- mosogatógép (idő és költségtakarékos is, nem hittem el ez utóbbit, de tényleg)

- kontaktgrill: húshoz, zöldséghez, melegszendvicshez univerzális

Biztos másnak is vannak ilyen trükkjei, én is szívesen olvasnám


Netbankolok, nem járok postára, hanem online utalok mindent, ha úgy jön ki a lépés, akkor ebédidőben, legtöbbször késő este, ha a gyerekecske elaludt.

Önkormányzatnál igényelj ügyfélkaput- időpontot lehet szinte minden hivatali ügyintézéshez foglalni, ami nagy előny! bevallást is ott küldök el online.


Takarítás: robotporszívó- kiválóan elvégzi a napi takarítást, porszívózást, abszolút nem hangos, a gyerek(ek) alvásidejében is lehet futtatni, illetve ha elmentek sétálni, játszóterezni- napi használatával nálunk drasztikusan csökkent a porképződés is a polcokon stb.

Tudod programozni akár minden nap más időpontra, van virtuális fal funkció (ha a gyerek legója építés közben van és tilos hozzányúlni :)- akkor kirakod a kis eszközt és a robot nem megy oda.

Heti 1* nagyporszívóval végigmegyek (nálunk a beépített szekrények alá is be tud menni, így sok holttér nincs), főleg a szőnyegeken, 1* felmosok és hidd el, hogy igényes, vállalható rend van mindig.

- nincs szőnyegpucolás- nálunk van elérhető áron szőnyegtiszító, HOZZÁK-VISZI 6 négyzetméter felett alapáron! 3 havonta elküldöm őket és szuperek- így azért otthon nehéz kitakarítani

- ablakmosó roboton gondolkodom (nálunk sok az üvegfelület- ha fizetnék takarítónőnek, 1 napja elmenne majdnem- így az árát egy év alatt majdnem behozza, ha negyedévente hívok valakit)

- a mosás nem téma, a gép végzi, ha cserélsz mosógépet válassz súlyautomatikásat (akkor indíthatod kevesebb töltetre is és költséghatékony)- én gyakran programozom be előre stb.

- vasalás: kizárólag a gyerek fektetése után kb. 20.30-tól- én bizony kanapén ülve, közben idegennyelvű híradót nézve (kvázi nyelvgyakorlás közben) csinálom. Mindent vasalok szinte, illetve nekem sok a szaténblúz, a gyereknek a pamutpóló- nem fregoliról öltözködünk, de a heti időráfordítás max. HETI 1-1,5 óra (ebben benne van, hogy a kisfiamnak a karateruháját és a trikóit is vasalom, az ágyneműket, törölközőket stb.)

- háztartási, vegyiáru: rossmann ingyenes kiszállítás 12 eFt felett, mint a tesco (úgy tudom, ők országosan szállítanak- ha pelenkázol is, akkor pikk-pakk megvan ez az összeg és jó áron)

2016. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

..folyt2.

Magamra szépészeti, külső dolgok:

- fodrász havonta- kisfiammal együtt megyünk- van egy almás (biohair) fodrászat, ahová járunk, adott fodrászhoz, aki nekem bevált (és a kisfiamat gyakorlatilag 1-1,5 éves kora óta hordom, én nem tudom levágni normálisan a haját)- van ülésmagasító, nagyon élvezi pici korától, gyors, megfizethető, kettőnket tudnak egyszerre is vállalni- ennél jobb opciót egyelőre nem találtam- illetve ha a munkám engedi, akkor időnként ebédidőben is megoldom (ez kb. neked a gyerekek délutáni alvásideje lenne, ha van kire bízni őket ilyenkor mondjuk 2-3 havonta egyszer- azért ez talán nem olyan kivitelezhetetlen). Barátnőm 2 picivel van otthon- nála házhoz kimegy a fodrász, mikor a kicsik alszanak- ez is egy jó opció, műkörmöst is, masszőrt is ismerek, aki kijár- vidéken talán még jellemzőbb ez. Keresd meg a lehetőséget, sok szolgáltató örül ennek, főleg, ha holtidőben (korán reggel, késő este, hétvégén stb. kap felkérést)

- nekem vannak épített körmeim, géllakk a lábamon, pedikűr stb. - nem sikerült megbízható és mobilis szakembert találnom erre, így bizony nekem nem szégyen- magamnak készítem el a késő esti órákban és meg nem mondod, hogy nem szalonban készült. Én nem sajnáltam beruházni jó minőségű lámpára, eszközökre, lakkokra (kevesebb, mint fél év alatt behozza az árát a Crytalnails alapanyag is!)- és diplomák ide vagy oda, megtanultam a technikát. Műkörmözés pedig ugyancsak éjjel/késő este, filmnézés, hiradózás stb. közben.

- a szőrtelenítés havonta 1 óra max- nem értem a felvetést- a gyerekek csak alszanak még napi 1*, hétvégén is- illetve akkor az apjuk is csak ugrasztható, ha felkelnének, nem? Ez havi szinten, időben nem sok- inkább igyekezz előre tervezni és mondani a férjednek, hogy pl. szombaton a délutáni alvásidőben te bezárkózol a fürdőbe 2 órára havi 2*, addig ő lesz készenlétben a gyerekek alvásidejére- ez nem megoldható? (vagy ugyanez az esti alvásnál)- illetve én néha megoldom reggel, munka előtt, a gyerek ébredése előtt. Valamit valamiért- akkor felkelek 5-kor, biztosan végzek vele pl. 1/2 7-re, mire a kisfiam felkel- neked még ott van jokernek a férjed is, aki alhat tuvább ugyanúgy, ha közben meg felébrednének a gyerekek, csak elboldogul, nem? :)


Az énidő számomra mondjuk nem az epilálás meg a körmözés, az a tisztálkodáshoz hasonló rutin. Ami nekem pszichésen jelent feltöltődést az pl. az olvasás- ugyancsak este, alvásidőben, vagy délutáni alváskor a kádban fekve tudom megvalósítani. Sőt amikor pici volt a kisfiam, akkor rosszabb időben mentünk a központi Szabó Ervin könyvtárba is kölcsönözni, havi max. 1*- ott van babasarok, gyerekrészleg, sokszor programok, mesemondás, diavetítés, menő társasok kipróbálása- csak sokan nem tudják. Igen, ilyen piciknek is!


Számomra feltöltő még mondjuk a komolyzene is- így otthon is szoktunk hallgatni (nekem jó, a gyereknek sem árt, sőt szereti)- koncertre (komolyzenei nagykoncert) 2,5 éves korától viszem és tud viselkedni (komolyzenei matinékkal, hangszervarázzsal, Operában van gyerekeknek zenés foglalkozás stb. ezzel kezdtük- felkészítésként arra, hogy egyszer eljutunk oda, hogy számomra is élmény, műélvezet lehet a koncert, zenehallgatás.

Ezek nem mennek egyik napról a másikra, de én tervező típusú ember vagyok és az lebeg a szemem előtt, hogy ok, felnőtt színházról egyelőre még le kell mondanom (neked nem feltétlenül, mert ott a férjed- gondolom havonta, kéthavonta 1* belefér, vagy bébiszitter- én ez utóbbinak nem vagyok híve, talán már kiderült a leírásomból)- de gyorsan elszáll 1-2 év és ilyen művelődés jellegű elfoglaltság egy kisiskolással már megoldható úgy is, hogy felnőttként is tartalmas szórakozás legyen.


Számomra fontos a mozgás, edzés is- kardió jellegűeket szoktam heti 2, nagy ritkán 3 alkalommal. Amíg otthon voltam a picivel, addig megintcsak alvásidőben valamilyen mozgás dvd, esetleg jógamatracon felülés stb.- illetve egészen pici volt a kisfiam és nagyon élvezte, hogy "bulizunk" hastáncos zenére- ez is jó kis mozgás még lakáson belül is!

Férjedet vond be jobban, heti 1* még konditerembe is el tudsz menni, ha hajlandó vagy hajnalban kelni vagy későn indulni. Egyedül én jelenleg úgy oldom meg, hogy nem tartok ebédidőt egyszer egy héten (nálunk kötelező ledolgozós van, így tk mindegy mivel töltöm), hetente 1* pénteken pedig rövidebb munkanap van, ott a koradélután nyerek 2-2,5 órát (mint mondjuk te otthon a délután alvással)- így tudok ovibamenet előtt gyorsan mozogni egyet.

Sok normális konditeremben van már játszóház, babaszoba felügyelettel stb. 1 éves kortól már szinte mindenütt vigyáznak rá 1-2 órát- ha a kicsi alvásidejére időzíted, a nagy meg már elrajzolgat, legózik- akkor te tudsz edzeni is és ez nem önzőség mondjuk heti 1*.

Sok helyen a jegy/bérlet/AYCM kártya árában is benne van!

A kisfiammal otthon voltam még, amikor mentem úgy kondizni 1-1 órát, hogy neki pl. úszás volt (nem direkt baba, hanem kisgyermek már 1,5 éves kortól- itt a szülő vagy ücsörög a vízparton vagy a szomszéd teremben gyorsan fut egyet pl., de olyan helyen is, ahol a csoportos női óra idejére bölcsistorna néven foglalkoztatták a kicsiket (itt is talán 1,5 év az alső korhatár- ok, nem most azonnal neked a pici miatt, de belétható időn belül).


Remélem, tudtam segíteni.

2016. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Én is így vagyok. Férjem utazik is 2 hetet egy hónapból. Semmi baj nem lesz ha a nagyobb néha tv-zik. Az enyémnek van kedvenc show-ja. Azt berakom neki fél órára addig vasalok, vagy mást csinálok amit kell.. A pici alszik délelőtt 2 órát.. Minden megvan délre! Utána a gyereké az idő! Este még futni is elmegyek pedig hulla vagyok, de attól visszajön az energiád ha hozzászoksz! Epilálás? Ne haragudj, az 5 perc. Hétvégi tusolás alatt megoldható nem? Az urad meg hozzon haza kaját 1-2-szer hetente. Az enyém is azt teszi hogy segítsen valamivel.. Ne hagyd el magad!
2016. márc. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!