Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy több gyerekes anyukák,...

2 vagy több gyerekes anyukák, akiknél otthon van mindkét gyerek (nem bölcsis, ovis), hogy oldjátok meg a házimunkát és az énidőt?

Figyelt kérdés
2 lányom van, egy 6 hónapos és egy 2,5 éves, és sokszor összecsapnak a hullámok a fejem felett. A főzést még megoldom, de a takarítás, vasalás szinte lehetetlen. Magamról nem beszélve, nem tudom, mikor epiláltam utoljára a lábam. Apa 6-ig dolgozik, szüleim meghaltak, páromé messze vannak. Ti hogy oldjátok meg????

2016. márc. 2. 13:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig könnyebb volt, mint azóta, hogy bölcsis/ovis a gyerek. Amíg otthon voltunk addig meg tudtam csinálni valamennyi házimunkát napközben, hol többet, hol kevesebbet. A maradékot este csináltam, amikor a férjem már otthon volt. Mióta a gyerek bölcsis/ovis, azóta mindent este/éjszaka/hajnalban kell megcsinálnom, hiszen napközben a munkahelyemen vagyok. Amíg nem dolgoztam még pihenni is volt időm.
2016. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam és kislányom most 3,5 és 1,5 évesek. 6 hónapja óvodás a nagyobbik, addig segítség nélkül egyedül voltam velük itthon, apukájuk csak 6 után csatlakozott. Nem volt könnyű, egyik se jó alvó, a kisebbik még a délutáni alvásból is 20 percenként ébredt, nyűgös baba volt. Énidő nem volt, a házimunkát beosztva, darabokban oldottam meg, bevásárlólistát írtam, előre főztem néhány napra. Így is állandóan azt éreztem, hogy valami kimarad :) Mióta ovis a kisfiam, még nehezebb, mert állandóan betegek. 8 hónap múlva visszamegyek dolgozni, így azt gondolom, még nehezebb lesz, mert nem is leszek itthon, ráadásul a kicsi bölcsis lesz, így azt gondolom, még nehezebben fog menni összeegyeztetni.
2016. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkié hasznos volt.

Örülök, h nem kaptam meg a Minek szül az ilyen 2 gyereket kérdést :)

Köszönöm a folytatásos "regényt" is, nagyon jó ötletek vannak benne!!!!

Én esténként alig várom, h hazaérjen a férjem.... az a nap legjobb időszaka :)

2016. márc. 3. 08:10
 14/16 A kérdező kommentje:

Ja, és miért lenne szégyen mese elé ültetni a nagyobbat?

Nálunk sem nézi egész nap, de örülök, ha 15 percig a kisvakondon mereng, amíg mondjuk kiteregetek, vagy előkészítem az ebédet :)

Nem szeretem ezt a sarkítást, hogy SOHA ne nézzen TV-t a gyerek, de ez már másik téma :)

2016. márc. 3. 08:18
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es, nekem az epilálás kb. fél óra, mire mindkét lábam, hónaljam, bikinivonal kész alaposan.

Az 5 perc, aza a borotválás, de azt 2 naponta kellene csinálni, így meg pár hétig bírja.

Próbálom nem elhagyni magam, de elég nehéz. Fogyni is kellene, pedig szoptatok, az első gyerekkel könnyen lement, a másodikkal még van rajtam 10 kg...

2016. márc. 3. 08:24
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kelle lefoglalni a gyereket, míg anya tereget. Persze vannak csüngő picurok is, akik csak a kezedben érzik jól amgukat. El kellene legyen egyedül is.

Én is próbáltam alvásidőre tenni az epilálást, de a nagyobbikom felébred még erre a kis hangra is. Szóval bejelentem, hogy:anya most kisgépezik! félig behajtom a fürdőajtót és letolom. 45 perc. Már azt is próbáltam, h egyik nap ezt másik nap azt, akkor a fájdalom is rövidebb...:)

A takarításhoz pedig a naponta egy helyiséget ajánlom. A sűrű porszizás mellett. Ha csak egyre kell figyelni, az nagyon nagy könnyebbség, azt is megteszel majd, amit csak halogatsz.

2016. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!