Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám leesett az...

9 hónapos babám leesett az éjjel az ágyról?

Figyelt kérdés
Mielőtt mindenki elítélne h a babának nem a nagy ágyban van a helye, hanem kiságyban, magam is tudom. Most fogzik és éjjel 2 óránként kel, cicin megnyugszik majd csak mellettem alszik vissza. Ha beteszem a kiságyba, ordít torka szakadtából (napközben ott alszik). Férjem (munkahelyére kipihenten kell mennie) és a nagyobb gyermek miatt nem hagyhatom sokáig ordítani. Kb két hete vettem magamhoz, eddig elvolt a saját helyén, most jönnek felül a fogai. Nem is értem hogyan tudott leesni, belül feküdt és vhogy egyszercsak éjjel arra keltünk h leesett az ágy másik végén és nagyon sírt. :-( Pedig nem szokott "kóvájogni" az ágyban, de én is annyira kimerült lehettem h ma éjjel mélyebben aludtam és a mozgását nem észleltem. :-( Figyeltem amit ilyenkor kell, pupillák, nem hányt stb... Ahogy megnyugodott cicire tettem és utána elaludt. Ugye azt nem tudom h aluszékony lehetett-e, mert ez éjjel történt, és aludt tovább. DE! Az esés után (éjfélkor volt) csak reggelt kelt legközelebb. Máskor max 2-szer szokott kelni még. Baj lehet? Azóta reggel semmi furcsát nem látok rajta, ugyanúgy viselkedik mint máskor. Be kellene vinnem a kórházba? Gyerekorvosunkkal beszéltem és ő ugyanazokat mondta el amit én figyeltem rajta...
2016. márc. 11. 08:28
 1/7 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem h kb. 40-45 cm magas ágyról esett a parkettára. :-( A gyerekorvosunk azt mondta h akkor vigyem be ha furcsát észlelek rajta. Most nem tudom eldönteni amit már írtam h az esés után már csak reggel ébredt.

Akinél esett már le gyermek az ágyról, hogyan reagált? Rohant a kórházba, vagy otthon figyelte?

2016. márc. 11. 08:32
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem ne aggódj ennyire.

Ha baj van, azt észre veszed, tudod, mit kell figyelni. nyugi! (szúúúúszáááá)


enyém 1 év körüli volt, amikor nagyágyba került, többször esett le róla, nem lett semmi baja. mondjuk az első esés után körbepárnáztam az ágyat, de ő ha esett, úgy esett, hogy felült álmában és másik irányba dőlt hanyatt... szóval ez ellen nem sokat véd a párna (és egy leesésgátló meg még nagyobb kárt tett volna).

illetve hiába figyeltem rá, mellettem volt, kezem a lábán volt, amikor egyszer az ülőgarnitúrán fel akart ülni, csak ott már nem volt ülőgarnitúra. egy az egyben hanyatt vágódott, neki a dohányzóasztal alsó polcának a tarkójával :o

óóó, azt a sírást, és lelkifurdalást... a gyerekkel együtt sírtam :( basszus, hát fogtam a lábát! és mégis. ujjnyi pukli lett a tarkóján... de kb 20 perc múlva már nem is érdekelte, ment a dolgára.

2016. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem már kiderült volna, ha rosszul esett volna. Külsérelmi nyom van?


Ha jókedvű, eszik, nyugodt, ne aggódj!

2016. márc. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Kedves első! Nem lehetett akkor könnyű napod egy olyan esés után. :-( Szerencsére minden rendben.


Kedves 2.! Nincs külsérelmi nyoma az esésnek, figyelgettem/figyelgetem és ugyanolyan jó kedvű most de., mint máskor. Akkor talán fellélegezhetek!

2016. márc. 11. 11:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az en kisfiam is leesett egyszer az agyrol (sokkal magasabbrol, mint 40-50 cm) es kb 8 honapos volt o is. Kb. 2 masodpercre 3 lepesre eltavolodtam az agytol, m a kislanyomat akartam feltenni szinten az agyra (ikreim vannak :)) es ezalatt a 2 mp alatt az agy belso reszerol gurult le. Nagyon megijedtem en is, azonnal atrohantam a szomszed csajszihoz, aki baleseti nover. O megnyugtatott, h semmi gyanus jel nincs. Azt is elmondta, h a babaknak sokkal rugalmasabbak a csontjaik es nehezebben tornek el, ugyh aggodalomra semmi ok. A homlokan lett egy nagy pup, de ennyi :)
2016. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is! :)

Megnyugodtam, de akkor éjjel olyan lelkiismeret furdalásom volt, h azt elképzelni sem lehet. Nagyon rosszul éreztem magam. ;( De ma szerencsére ugyanúgy viselkedik, mint máskor. Csak az zavart még h nem láttam az esést.. borzalmas volt maga a huppanás..

2016. márc. 11. 14:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg terhesen olvastam, hogy ketfele baba van. Az egyik, aki mar leesett az agyrol, es a masik, aki majd meg csak ezutan fog. Nem is ertettem, hogy lehet egy anya ennyire felelotlen. Beezeg en szuperanya leszek.


Nos, ez tartott 7 honapig, amikor is a kisfiam lehengerbucskazott a kanaperol. Nem ertem, hogy csinalta mindezt 5 mp alatt a falnak tolt franciaagy belsejerol. Nagy puffanas, 2 mp siri csond, majd ektelen siras.


40 cm-rol szonyegre. Nagyon megijedtem, vele sirtam, de nem volt utana gond. Csak megijedt. Nem szedelgett, nem hanyt. Utana jatek kozben ovatosan attapogattam, hogy erzekeny-e valahol, de semmi.


Szoval senki sem szuperanya. Nyugi. :)

Ezek a babak sokat birnak.

2016. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!