Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan csináltátok?

Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés

Lehet picit elkapattuk az 1 hónapos babánkat. Ha letesszük, egyből sír. De ugye most már én is elkezdek egyre több mindent csinálni, és nem lehet folyton a karomban. De valahogy nincs szivem ott hagyni sírni se. A védőnő mondta, hogy míg ilyen pici lelehet szoktatni arról, hogy karban legyen, de ahoz hagyni kell sírni kicsit.

Mondjuk ha olyan dolgom volt, akkor kénytelen voltam ott hagyni, de olyan rossz érzés volt.

Ti hogy csináltátok? Vagy valami köztes megoldás?

Mi gondolkodtunk a pihenő széken.

Igazából akkor van ezzel "probléma" hogy karban van, mikor egész nap nem akar aludni.



2016. ápr. 4. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
HA nem alszik egész nap, akkor persze, hogy karban akar lenni, mert nyűgös, fáradt, és anyára vágyik, hogy jobban érezze magát. Először én valahogy az alvás hiányra próbálnék megoldást keresni. Valamint sokan hordozókendőbe kötik magukra a gyereket, így a kezük szabad, de mégis testközelben van. De szerintem az alvást kellene valahogy normalizálni. Kitapasztalni, hogy miért nem alszik.
2016. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. Ennyi idősen a lányom evett, utána ment aludni kb egy órát. Ez minden etetésnél ismétlődött, éjjel többet aludt, akkor csak enni kelt fel és azonnal visszaaludt. Egy hónaposan még napi 18-20 órát kellene aludniuk.
2016. ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a nem alszik egész nap, csak 1-1 nap van ilyen. Gondolom az időjárástól is lehet. De olyankor is csak estére nyűgős már. Amúgy meg el van, nézelődik. De csak a karomban.
2016. ápr. 4. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha belegondolsz, ez a természetes, mármint a babák természetéből fakadó dolog, hogy testközelben akarnak lenni. Persze, hogy erről le lehet szoktatni őket, mint mindenről, de nem hiszem, hogy bárkinek jó lenne, hiszen az anyának is hiányzik a babája, ha nincs vele. A hordozókendő jó megoldás! A pihenőszék nem biztos, hogy beválik, csak akkor, ha az is elég a babádnak, hogy lát és hall, de nem érez téged. Ez a babák egyéniségétől függ elsősorban, nem annyira elkapatás kérdése.
2016. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

1 hónapos babát nem lehet "elkapatni".

A babák fél éves korukig nem tudják semmilyen módon "manipulálni" a szülőket.

Teljesen normális a babád igénye. Ő még nem érti, hogy hol van, meg hogy milyen a külvilág. Csak közelre lát, és amikor ébren van, akkor RÁD van szüksége, vagy az apjára, de legalábbis testi kontaktusra. Nincs ennél természetesebb.


Persze ha sírni hagyod, egy idő után megtanulja, hogy hiába "hív", mert a sírás ebben az esetben ezt jelenti, mert nem jön senki. Tud alkalmazkodni, az életösztöne erősebb, mint hogy ájultra sírja magát, tehát abba hagyja. De ezzel annyit tanul, hogy nem, vagy nem mindig számíthat rád.


Ott a hordozókendő, magadra kötöd, két kezeddel azt csinálsz, ami jól esik.

Vagy alternatíva lehet egy babahinta (pl .Adamo).


Nagyon szenzitív időszak ez, és amikor egy baba eljut 6-9hónapos korban a mászásig, akkor MINDEN megváltozik, egyszerre nem akar majd rajtad lógni, mert megy felfedezni a világot.


Ne félj kielégíteni a babád igényeit, gondolj arra, hogy minden nap fejlődik és változik, és nem fog minden mostani szokása "bebetonozódni", mint ahogy egy óvodás nem használ pelust és egy iskolás sem szopik.

A gyerek életében a VÁLTOZÁS a kulcs, nem szabad félni kielégíteni az igényeit, ettől lesz kiegyensúlyozott kisgyerek és önálló felnőtt.


Nekem már iskolások a nagyobbak, és tudom, hogy szépen kialakul minden.


Egyébként nekem is volt olyan időszakom, amikor attól féltem, hogy "jajj, ha csak így vagy úgy tud elaludni, akkor ez így marad?", és nem maradt úgy...


Az ösztönök sokszor megsúgják mi a jó, mint ahogy Neked is, csak a társadalmi vagy egyéb ilyen-olyan elvárások addig súgnak mást a fülünkbe, hogy néha hiszünk nekik...

2016. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!