Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt hogy nem tudtad azonnal...

Volt hogy nem tudtad azonnal felvenni a babád, ha sírt, csak pár perc elteltével?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem már többször előfordult és lelkiismeret furdalásom van miatta.
2016. ápr. 9. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Persze, és semmi baja nem lesz tőle.


Szerinted akinek több gyereke van az annyi fele szakad? Még sem sérült minden többedik gyerek mert nem lett felkapkodva.

2016. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb szándékom ellenére, természetesen volt.

Például ha akkor ébredt fel, amikor épp a wc-n trónoltam, nem tudtam pár másodpercen belül szaladni.

Amikor ilyesmi történt, hogy akadályoztatva voltam, azért mindig próbáltam távolról "megoldani" a dolgot, pl.: a lakást átharsogva énekelni, szólongatni. Amikor már kicsit nagyobb volt, bevált.

2016. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó, császármetszéssel szültem, az első 1-2 hétben eleve idő kellett, mire felkeltem az ágyból, nem tudtam azonnal odarohanni, illetve volt olyan, hogy pont wc-n volt az ember, vagy kiszaladt a konyhába, vagy akármi.

Nem történt tragédia, nyilván benne volt a kiságyban, amint tudtam, bementem, nem volt semmi gond.

Nem lehetsz mindig minden másodpercben a gyerekeddel és nem is kell.

2016. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Eddig egyszer, 5 hetes. A szülés utáni 3. nap reggelén már itthon, olyan reszketőroham jött rám, hogy nem bírtam kikelni a takaró alól. Szerencsére a férjem ott volt és el tudta látni (pelus, etetés), de én egyszerűen képtelen voltam azonnal ugrani. Eleinte rossz anyának éreztem magam emiatt, de aztán a férjem megnyugtatott, hogy éppen azért van velem, mert egy csapat vagyunk, együtt oldjuk meg a dolgokat, nemcsak én egyedül. És azóta magabiztos vagyok.
2016. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
persze. nem lesz semmi baja, a legrosszabb ami történhet, hogy nem lesz "matrica" három éves korára.
2016. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Most egy éves, természetesen előfordult. Nekem mindig lelkiismeret-furdalásom volt/van, ha sír. De ez van, nem mindig lehet csendben.
2016. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem van, kis korkülönbséggel születtek. Volt, hogy hónapokig napi szinten előfordult, hogy egyszerre sírt kettő, és egyszerre csak egyet tudtam vigasztalni.

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, az anya is emberből van, nem egy hatkarú kétfejű robot. Egy babánál természetes hogy sír, hiszen csak így tud Neked jelezni. Gondolom, Te meg amint tudod, ellátod, megvigasztalod. Azzal nem segítesz se a babának, se magadnak, ha lelkiismeret-furdalásod van, mert elmentél pisilni vagy nem égeted oda a rántást.

2016. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
hármasikreim vannak,szerinted? :) volt,hogy 10 percet is sírt valamelyik,sajnos nem tudtam egyszerre három fele szakadni,és apuka sem volt mindig ott,bár ha ott volt is sanszos,hogy legalább 1 sír. 6 éves nagyfiúk már,minden rendben velük.Szerintem ne haragudjatok meg,de butaság emiatt lelkiismeret furdalást érezni.Nem is értem,mit gondoltok,mi bajuk lenne ettől??
2016. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy előfordult, főleg a másodiknál. Nyilván nem szerettem hallgatni, igyekeztem, ahogy tudtam, de lelkifurdalásom nem volt.
2016. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, nem ezen mulik. En dolgoztam is, ha telefonáltam nem mindig tudtam letenni azonnal, " matrica" lett 3 eves korára...pedig meg bolcsibe is ment nagyon koran...
2016. ápr. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!