Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet vérszegény egy...

Mitől lehet vérszegény egy baba? Mik a tünetei a vérszegénységnek? Mivel lehet ezt orvosolni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 23. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vérszegénység lehet adottság kérdése! Én világ életemben vérszegény voltam,sápadtabb,fáradékonyabb a többinél,és a fiam is így született. Ma már rengeteg olyan készítmény van a boltokban, patikákban, amivel ezt lehet orvosolni. Általában a vérszegénységet vashiány is kiegészíti, ezért a fiam MAltofer cseppeket kap,sokat javított a vérképén,és színe is van az arcának. De fontos a vasban gazdag étkezés is, persze ez már csak a szilárd ételek bevezetésekor jöhet szóba.
2008. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kisfiam nyolc hónapos. Napközben sokat alszik, nagyon hamar elfárad. Az arca sápadt, és eléggé étvágytalan, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy örömmel eszik, csak keveset. Ezek szerint lehet, hogy vérszegénység áll a háttérben. Én eddig azt hittem, hogy a vashiány a vérszegénységgel egyenlő. Akkor a vérszegénység minek a hiánya ha a vashiány csak párosul a vérszegénységgel? Lehet, hogy jó lenne, ha a fiamat látná a gyerekorvos?
2008. szept. 23. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:
nemrég tettem fel ugyan ezt a kérdést és többb válasz is érkezett keress rá a keresőbe mert hasznos válaszokat kaptam. azzal semmit nem veszitesz ha elviszed az orvoshoz.
2008. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányom most 10 hónapos kb két hónapja telefonon elmondtam a dokinak mik a lányom tünetei(azok mint a te babádé plusz karikás szem) és felírta a Maltofert de most átváltottunk a Béres cseppre.Az erősíti az immunrendszerét is és vas is van benne
2008. szept. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A vérszegénységet akkor lehet pontosan diagnosztizálni, ha vért vesznek a babádtól. Szerintem ha erre gyanakszol, vidd el orvoshoz és ő segít majd eldönteni ezt. A vérszegénység azt jelenti, hogy a babád szervezete "lebontja" a vérsejteket vmi miatt. Ez általában kiegészül vashiánnyal is, de a Maltofer cseppeket csak orvosi utasításra lehet szedni. Kérdezz rá orvostól!
2008. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!