Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki csinálja a babájával az...

Aki csinálja a babájával az anya taníts engem programot, a baba 8 hónapos korára milyen eredményeket ért el vele?

Figyelt kérdés
Akárhányszor próbálom a kisfiammal, a pápán és a puszin kívül semmit nem akar csinálni velem. Nektek milyen "tanítás" vált be ekkoriban? A játékain nem nyomogatja a gombokat, max. pakolni akar, vagy dobálni dolgokat. Ne várjak többet?
2010. ápr. 9. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell erőltetni semmit...

Ezek a taníts, meg aludjunk programok csak erőltető jellegűek. Minden babának megvan a maga ritmusa, ahogy fejlődni szeretne, de még ha erőltetünk valamit, akkor még azt is abbahagyja, amit addig esetleg tudott...

2010. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Egyik barátnőm ennek a taníts engem programnak az amerikai változatát "alkalmazta" régen a babáján (gyermekpszichológus, kinn tanulmányozta a módszert). A gyerkőc, most már 11 éves, hihetetlen :) Pl hat-hét hónapos korában az anyukája néme szavakat mondogatott neki, meg képeket mutogatott stb. és mmost, negyedikes korában kezdték a suliban a németet. Egy csomó szót tudott "valahonnan" és sokkal könnyebben is megy neki.

Nem baj ha dobálja a játékot, meg nem azt csinálja ahogy pontosan kell, az a lényeg, hogy együtt játszatok és örüljetek, ha sikerül valami. Megmutatni mutattad már a gombokat?

2010. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, ez nem egy program valójában. ha megnézed, hogy mikre kell tanítani benne (a kell és a tanítani hülye szó itt), akkor azt látod, hogy nagyrészt olyasmik ezek, amiket az anyuka magától is csinál a babájával. lehet belőle ötleteket meríteni, hogy mit érdemes játszani, mert jó házilag "elkészíthető" eszközök vannak benne, de ne gondolj semmi extrára. olyanok meg, hogy a babád nem nyomogatja a játékain a gombokat 8 hónaposan....az enyém se nyomogatta, le se tojta őket, olyan 1 évesen kezdte érdekelni az ilyesmi, de még mindig nem az a fő szám. ilyen idősen pakolni imádnak a legjobban. meg dobálni. amúgy a könyv pont arra fókuszál, hogy otthoni eszközökből mit lehet kihozni, pont nem a nyomogatós játékok nyomogattatása a cél. ja, és ebben a könyvben le van bontva hónapokra és életkorokra, hogy melyik szakaszban mire lehet vevő a baba. tehát nem ajánl olyat, amire az adott szakaszban még képtelen a gyerek vagy nem köti még le, erre is jó a könyv, hogy úgymond ellenőrizni tudd, hogy mikor mi az átlag, amivel lehet jókat játszani. szóval én tudom ajánlani a könyvet, mint ötlettár. erőltetni meg nem kell semmit.
2010. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem ez nagyon szuper kis program. A gyerkőc 3 hetes korától csináljuk! Minden nap várja a "kis foglalkozásokat" nagyon élvezi. Sokan megszóltak érte, hogy mi a fenének kínzom a gyereket stb, de szerintem csak irigyek


Fizikai fejlődés:kúszik, mászik, feláll, felül, leül (állásból), tapsikol, pápát int, megfog tárgyat, elenged tárgyat, egyik kézből a másikba tesz tárgyat, odaad tárgyat ha kérem, elvesz tárgyat ha nyújtom, mindkét kezét szívesen használja, lépeget és pár napja egyedül elindult, lapozgat kemény leporellós mesekönyvet, mutatja mit akar


Szellemi fejlődés:

- alapszavakat megért (apa, anya, igen, nem, mama, hami, iszi, pelus, pápá, azonnal, kérem, tessék) használja a szavakat kicsit kicsavarva :) én aja vagyok a nem szót pedig használja még a fejét is rázza hozzá :D

- peluscserét kér mutogatva, pohárból tud inni, enni is tud már kérni (nem mindig várjuk ki a napirend szerinti időpontot, ha mondja, hogy hammamamam akkor tudom, hogy éhes.

- megérti, ha el kell menni de tudja, hogy visszajövünk, pápát int

- ha hívom odamászik hozzám (vagy lépeget ha olyan helyzetben van) bújik és már kezdetleges puszit is próbál adni :) jó nyálasat

- zenélő játékait "szakszerűen" használja ki be kapcsolgatja stb


S természetesen imád pakolni ki-be és építőkockával rombolni. Pancsolni is nagyon szeret, gyakran mi is tiszta vizek vagyunk. :D Beszélget a nyuszijával és elmondja neki a napját.


NEM dicsekvésképpen, de mi ezzel a "programmal" ennyit értünk el, és most 10 hónapos. Nagyon sokat foglalkozom a kicsimmel, és fogok a továbbiakban is. Aztán meglátjuk, mi lesz a kis cserebogárból :)

2010. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem tök ügyi, hogy a pápá meg a puszi megy neki 8 hósan, én nagyon örülnék ha a fiam visszaintegetne nekem :)) ő is 8 hós. De hiába pápázunk, valahogy nem érdekli az sem... a többi játékot sem élvezi annyira, ahogy az a könyv szerint "elvárható" lenne...:)
2010. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

utolsó előtti előtti vagyok. :)))

csak még anynit tennék hozzá, hogy midnen baba más ütemben fejlődik! és egy csomó mindent megtanulnak maguktól is, úgy hogy kifigyelik. csak egy példa: sose tanítottam a kislányomnak , hogy a ruhákat kirázzuk teregetés előtt, hogy minél szebben száradjanak. erre a múltkor amikor teregetni kezdtünk, hozta a ruhát és nagyban csapdosta föl-le, hogy akkor ő most kirázza. csak simán megfigelte, hogy ezt így szoktam. és egy jópár dologgal így van. ez a program segít , hogy hamarabb tudatosuljanak a babákban a dolgok, de így vagy úgy, mindegyik megtanulja. az utsó előttinek nagyon ügyi a babája! az enyém még most semutatja, ha peluscsere kell...

2010. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

11:23-as vagyok.


Köszike, nagyon sok "munkánk" van benne.


Annyit még hozzátennék, hogy mi a Babajeleket is "tanuljuk" 3 hetes kortól. Sokan azért is lehülyéztek, hogy idomítom, pedig ez a süketnéma jelek egyszerűsített változata. Ezzel mutatja a peluscserét és ezzel tudunk most még kommunikálni.


Mint ahogy a kezdetektől fogva tornázunk is.


A LÉNYEG minél több időt töltsetek együtt, és játszatok együtt, és élvezzétek :) Mi most a bilivel ismerkedünk, egyenlőre kikerüli :D

2010. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi is csináljuk a fiammal. Elég kevés sikerrel. Sőőőt,nagyrészt inkább csak kudarccal. A könyv olyan dolgokat "vár el" minden szakaszban amire az én fiam még nem elég érett.

Az a baj ezekkel a könyvekkel, hogy bekategorizálja a gyerekeket korosztályonként, pedig annyira más ütembe fejlődnek... Nincs két egyforma gyerek.

2010. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mutattam már a gombokat, de nem igazán akar velem együttműködni, sokat megy a "saját feje után"
2010. ápr. 9. 15:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Látom a válaszom csak 13%-os. Nem értem miért???

Azért mert nekünk bejön és a lányom ügyes?


A kérdező azt kérdezte, hogy ki milyen eredményeket ért el. Ezek szerint ezen az oldalon szintén nagyon sok az irigy anyuka.


Aki talán sőt biztos nem is foglalkozik eleget a gyerekével! Mert aki megpróbálja és nem jön be, hát istenem nem egyformák a babák, majd lassabban halad. De aki csak itt pontozgat, meg ostobán fecserészik az ne csodálkozzon, ha van olyan baba, aki ügyesebb!!!

2010. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!