Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felvenni vagy nem venni?

Felvenni vagy nem venni?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, föl kell venni az első sírásra a babát (ha bizonyosan nincs baja vagy fájdalma) vagy érdemes pár percig sírni hagyni? Szívtelenség vagy következetesség? Ti hogyan csináltátok és megbántátok-e? Miben nyilvánul meg, hogy jól vagy épp nem jól csináltátok?

#baba #sír #sírás #fölvesz
2016. jún. 11. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Sosem hagytam sírni.Egy csecsemő ok nélkül nem sír.Most 16 hónapos,és nem érzem,hogy el lenne kapatva attól,hogy az első nyikkanásra felvettem.
2016. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én nem veszem fel első sírásra!

Adok neki egy másik játékot, vagy énekelek neki.

Ez többnyire bejön.

Ha ezzel nem tudom elterelni a figyelmét akkor persze én is felveszem :)

Még csak 10 hónapos, szóval fogalmam sincs hogy jól csinálom e :)

2016. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A sírni hagyás semmiféleképpen nem következetesség, legalábbis jó értelemben véve nem. Nyilván előfordul, főleg ott, ahol több gyerek van, hogy néha pár percig hagyja az ember, mert nem tud többfelé szakadni, nem hinném, hogy pusztán ettől lelki sérült lenne a baba, de nevelési célból bőgetni, hogy "megtanulja", szerintem borzasztóan nagy butaság.

Én egyiket sem hagytam direkt sírni, főleg éjjel nem alvástréning céljából, és nem bántam meg. Normális, aranyos gyerekek, bár nem hiszem, hogy pusztán ettől.

2016. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hagyom sírni a babám. Próbálok rájönni mi baja, mert lehet éhes, vagy unatkozik, esetleg testközelségre vágyik, vagy csak szelek bántják stb.
2016. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idős es miert sír. Az en babam 14 hónapos, mar megjelent nála az akarat. Ha elveszek tole valamit amivel nem szabad játszania es azert sír, akkor nem kapkodom fel. Bar a figyelemét megpróbálom elvonni. Éjszaka sose hagytam sírni. Sem most sem mikor egész pici volt. Ha nyugos es latom hogy valami bántja, pl front vagy a foga akkor természetesen felveszem. Pici korában sem hagytam sírni napközben sem, egyetértek azzal, hogy egy pici baba sosem sír ok nelkul.
2016. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha nem hagytam (soha nem is fogom) sírni a kisfiamat. Az a minimum, hogy odamegyek hozzá, megsimizem, beszélek hozzá, ha nem nyugszik meg, felveszem. Ezer és egy oka lehet a sírásnak, és az sem mindegy mennyi idős. Csecsemőnél pl egy bentragadt büfi nem fog kijönni, ha hagyod a hátán feküdve sírni. Nagyobbacska sírhat azért is, ha unatkozik, vagy nem sikerül felkapaszkodni, vagy pont sikerült, de elborult...
2016. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!