Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játéktól lehet megrázot...

Milyen játéktól lehet megrázott baba szindróma csecsemőnél?

Figyelt kérdés
Tudom mi az a megrázott baba szindróma soha nem csináltam és nem is csinálnék ilyet,azonban olvastam,hogy bizonyos játékok is okozhatnak ilyet és megijedtem mert anyósom tegnap este úgy játszott a 9 hónapos kislányommal,hogy két hóna alatt tartotta a két kezével kb szemmagasságban majd lefelé közelítette a föld felé,és vissza fel az arcához.Kb ahhoz tudnám hasonlítani mintha fognánk a babát két hóna alatt,elkezdenénk lefelé közelíteni pl ágyra,szőnyegre letenni,már vízszintesbe lenne,de nem tennénk le hanem vissza felvennénk.nem tudom hányszor csinálta,erre léptem be.nem elmebeteg módon vadul csinálta de ahogy lefelé vitte,hátrébb bakkant a feje,és ahogy emelte fel,vissza.Minden fej előre és hátrabillenés agyvérzést okozhat? köszönöm előre is!

2016. júl. 25. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ó, istenem, ugyan már... a direkt erővel rázást semmilyen játékos emelgetéssel nem lehet összehasonlítani. Ennyire ne legyél paramami.
2016. júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ettől nem lesz baja
2016. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Sokan pl feldobják elkapják a babát.azt is tilos, hiába nevet a baba rajta
2016. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Az a depresszios anyukaktol lesz, akik bantalmazzak a csecsemoiket. De nyugi, nem ezektol, amit te leirtal.
2016. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!Első kommentelő:igen,csak azért ijedten még,mert konkrétan azt olvastam,hogy játéktól is lehet,nem csak erőszakos durva rázástól.
2016. júl. 25. 11:51
 6/7 anonim ***** válasza:
9%
Nem kérdez hülyeséget a kérdező! A legtöbb ilyen esetben a játék okozza ezt, nem pedig a szülők ingerültsége. (Persze ilyen is van, sajnos). De a történet szempontjából lényegtelen. Az, hogy a baba nevet rajta félreérthető, mert ez a mozgás KÉNYSZERES nevetést vált ki. Tehát erre nem lehet alapozni. Egy 9 hónapos babánál talán egy ilyen erősségű mozgás nem tett kárt, de nem árt figyelni és a mamát megkérni, hogy legközelebb ne. Sajnos van, hogy csak évek múlva derül ki, hogy nem kellett volna. De szerintem ez egy 9 hónaposnak már nem okozott gondot, bár az tény, hogy használni nem használt!!!
2016. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Ettől a játéktól, amit írtál nem valószínű, h lesz baja. Inkább a levegőbe dobálás-nagy zökkenés, ami bajt okozhat, de inkább kiscsecsemőknél.
2016. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!