Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Pénzügyi...

Mit csináljak? Pénzügyi gondokkal küzdünk.

Figyelt kérdés

Van egy babám, aki még nincs 1 éves. Nem tervezett baba, nem volt annyi munkaviszonyom,hogy gyedre jogosult legyek, iskola miatt. Sajnos párom nagyon keveset keres, össz bevételünk 150.000 forint. Szereti a munkáját, sokat is tud otthon lenni, munkahelyet nem akar váltani, és én sem várhatom el tőle, hogy otthagyja álmai munkáját. Valahogy mindig kigazdálkodtuk, hogy elég legyen a pénzünk.

Van egy örökségből származó ház, amiben most élünk, de rajtunk kívül még van egy tulajdonos, akinek kisebb a része belőle, és most találta ki, hogy fizessük ki az 500.000 forintot. Persze tudja, hogy mennyire ki kell számolnunk a pénzt a megélhetéshez, csak nem érdekli. Oké, megértem, mindenki pénzből él, csak neki jól fizető állása van , nincs szüksége most pénzre. Mondtam neki, hogy mihelyst el tudok menni dolgozni visszafizetjük a pénzt, de mintha a falnak beszélnék. A legolcsóbb hitel is havonta 32.000 forint, nem tudom, hogy miből fogjuk megoldani.

Néztem babámnak napközi óvodát havi 44.000 forintért, ha mellette elmegyek dolgozni akkor megéri. Csak minimum ezt 4 hónap múlva tudjuk megoldani, mert csak 1 éves kora után veszik be. Otthon végezhető munkát nem találtam. Gondolkodtam, hogy csinálok egy diy vállalkozást, van kézügyességem, ötletem, tehetségem, csak tőkém nincs hozzá, plusz nagyon telített a piac is. Teljesen össze vagyok törve, ma is végigbőgtem a délelőttet, hogy mi lesz velünk. Szegény babámra sem tudok ez miatt 100%-an figyelni, pedig ő az életem. Szülők sem tudnak segíteni, lelki segítségem sincs. Nem látom a kiutat, és csak egyre mélyebbre süllyed az önbecsülésem és az élethez való kedvem.


2016. júl. 29. 12:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes. Tanácsoltunk is, meg kérdezünk is egy csomó mindet a kérdező meg jól eltűnt. Ilyenkor nem értem,miért is tesznek fel kérdést.
2016. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
83%

19, igen, ilyenkor ildomos hallgatni, amikor lövésed nincs a témához.

Az eddig jószívű rokon nem csak a tulajdonjog megszüntetését kérheti, hanem használati díjat is követelhet ("bérleti díj") is a kérdezőéktől. Sőt, ha úgy tartja kedve, beköltöztethet egy zajos családot is a kérdezőék nyakára.

A nem megosztható ingatlannak egyébként pont az a lényege, hogy nincs olyan, hogy "hát, add el a részedet paraszt, úgyse vesz meg senki fél lakást", mert tényleg és pont ezért az a közös tulajdon megosztásának menete, hogy 1) vagy élnek az elővásárlási jogukkal és megveszik a részt, 2) vagy eladják közösen. Olyan opció nincs, hogy "várj, míg ki tudlak fizetni", ha az ellenkezik a másik akaratával.

2016. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Most kicsit bíztatóbban látom a dolgokat. Bölcsivel kapcsolatban: kevés a hely, és azért nem vesznek fel, csak akinek sokkal rosszabb az anyagi helyzete.
2016. júl. 29. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!