Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 éve meghalt a babánk....

6 éve meghalt a babánk. Szerintetek a feleségem akar majd valaha újra szülni?

Figyelt kérdés

Mert most mindig az a válasz, ha szóba hozom, hogy "ezzel még nem tud foglalkozni", "most még biztosan nem". De én 6 év után újra vágyom gyerekre.


A feleségemnek kislány kora óta legnagyobb álma volt, hogy anya legyen, óriási boldogság volt neki a terhesség és az azt követő 4 hónap, amit velünk tölthetett a kisfiunk. Mindig is több gyerekre vágyott, de a kisfiunk halála óta nem próbálkoztunk meg új babával. Ő volt az első, nincs másik gyerek.


Egyszer nyílt meg úgy igazából, akkor sírva mondta hogy egyszerűen nem mer szülni, mert fél hogy megismétlődik ugyanez.


A kisfiunk bölcsőhalálban halt meg 4 hónaposan. Volt lègzésfigyelője, de csak a kiságyban használtuk, és ő a babakocsiban halt meg minden előzmény nélkül egy délutáni séta alkalmával. Mire a feleségem észrevette hogy nem lélegzik, késő volt. Egészséges volt, jókedvű, normál súlyú, időre született, később sem találtak szervi bajt.


Évekig csak zombik voltunk, ma már újra tudunk élni és nevetni, feleségem is jól érzi magát a munkahelyen, szeretjük egymást, szex is van. De csak védekezéssel...


Vannak statisztikák, melyek szerint azoknál a babáknál, akiknek a testvére bölcsőhalálban halt meg, tízszeres a kockázat, ezért fel a feleségem. Ez tényleg óriási szám és engem is megijeszt, de ha belegondolok, meg a tízszeres szorzoval is viszonylag kicsi az esély. Arra sokkal nagyobb lenne az esély, hogy felnevelhetünk egy gyereket. És persze százszor jobban figyelnénk mindenre, pl. ragaszkodnék a pelenkara csiptethető légzésfigyelőhöz.


Ugyanakkor megértem a feleségemet is, mert óriási trauma volt, nem élnénk túl még egyet. A feleségemnek gondolom még nagyobb trauma volt, mert ő vette észre hogy baj van, ő próbálta újraéleszteni (még a védőnő mutatta meg, hogy kell), ő hívta a mentőket.


Mégis, én reménykedem, hogy lehet még babánk. Szerintetek van rá esély? Korunk alapján meg bőven lehet, ő 31, én 34.


2016. aug. 25. 12:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%

"jó lenne tisztán látni, hogy reménykedhetek-e"


Ez itt nem fog menni. Vele kell megbeszélned.

Hosszabban is tudtok erről beszélgetni, vagy eleve hárítja, és akkor inkább hagyod a témát?

2016. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

nagyon sajnálom a történteket :(

engem nem érintett ilyen közelről, "csak" az egyik munkatársam kisfia halt meg. sajnos szervi baja volt, születése után kórház, műtét, majd nem tudták megmenteni :(

Viszont, tán egy év se telt el és újra várták a kis csodát... és az újabb kisfiú szépen cseperedik azóta :)


Azért írtam le ezt az esetet, mert arra gondoltam, keresnetek kéne pozitív kifejletű eseteket, ahol a tragédiák után, egészséges gyerekek születtek, és nem történt meg többé ugyanaz!

És az is lényeges, hogy elhiggye az ember, még egyszer nem történhet meg ugyanaz!

2016. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom.

Azóta történt fejlemény Kérdező?

Nálunk nem ilyen de baba elvesztés volt még az 1 gyerek előtt... Szó szerint rettegtem... Végig a terhesség alatt is .. Egy dolog nyugtatott meg a fokozott orvosi látogatás meg egy halom 4D ultrahang... Én akkor lettem terhes mikor pont szó szerint azt mondtam,hogy nem akarom idén... Remélem alakul a dolog Nálatok ...

2016. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!