Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák akinek csak "menet"...

Anyukák akinek csak "menet" közben dőlt el hogy császár lesz, az gondolt rá valaha is hogy akár ez is lehet?

Figyelt kérdés

Én például császáros lettem,de soha még a vajúdás alatt sem merült fel bennem ez a lehetőség! Nem is tudtam semmit a császármetszésről.

Persze nem bánom hogy így alakult,mert tudom hogy ez volt a legjobb döntés!:-)



2012. nov. 8. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, felmerült. Hálás vagyok a dokimnak, hogy egyáltalán megpróbálhattam a normál szülést, de azért is hálás vagyok, hogy végül a császár mellett döntött.
2012. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Mi négyen vagyunk testvérek. Anyám szülései: Hüvelyi, császár (tekergő köldökzsinór), hüvelyi, császár (téraránytalanság). Egyik sem volt progi, vagy indított. Nekem már van egy gyermekem az korábban 1 hónappal, magzatvíz szivárgott, indított szülés oxival, fertőzés veszélye állt lassan fent, ha vár még a doki. Tudom, hülyén hangzik, de a szülésre nem lehet felkészülni, otthon szülni éppen ezért felelőtlenség. (ez nem nektek szól, csak realítás).
2012. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én sem készültem a császárra, azt sem tudtam mi a menete, hol vágnak, semmit. Aztán amikor már kora reggel óta vajúdtam a babám szívhangja viszont minden egyes összehúzódásnál leesett, hirtelen sokan gyűltek körém, orrom alá nyomtak egy papírt, hogy írjam alá, hogy a császárba beleegyezem. Altattak, sürgősségi volt, utolsó pillanatban, akkor még azt sem tudtam fiam vagy lányom születik:-( kislányom lett, egészséges. De örülök, hogy így lett, a baba miatt, teljesen beletekeredett a köldökzsinórba,alig kapott oxigént:-( másodjára már programozott volt, életem minden napján fogok rá emlékezni, fiam született. Harmadjára már tudom mi fog következni:-)
2012. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Velem nem írattak alá semmit. Majdnem 20órát vajúdtam,semmit nem tágultam.:( Mikor már arra került a sor nem is voltam rendesen magamnál,annyira fáradt és gyenge voltam!:((( Szerintem bármit csinálhattak volna velem!:( A burokrepesztés,kézzel tágítás,és a sok oxi borzalmas volt.........nagyon fájt!!!
2012. nov. 8. 11:52
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam rá, minden rendben zajlott a terhességem alatt. A szülés is normálnak indult, aztán menet közben kiderült, hogy a kisfiam nem jó szögben helyezi el a buksiját és hiába várjuk, nem fog tudni kibújni.

Vágytam rá, hogy hüvelyi úton szüljek, de természetesen a baba a legfontosabb. Elfogadtam, hogy ő így szeretett volna világra jönni. :-)

2012. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: nekem az altatás miatt kellett aláírnom :-( programozottnál nem
2012. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nekem 41/2 reggel 8-kor burokrepesztés fájásgyengeség miatt

aztán mindenki meglepetésére piszkos volt a magzatvíz, a baba belekakilt

sürgősségi császár lett

én is hálás vagyok mert nagyon jól sikerült a műtét

utána egy hét antibiotikum a babának mert elkapott valamit a víztől

2012. nov. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én sem gondoltam hogy császár lesz a vége...de az lett. Uaz, mint kedves kérdezőnek, semmit nem tágultam, 16 óra vajúdás után császár a baba szívhangjának nagy ingadozása miatt. Kiderült téraránytalanság is közrejátszott. Remélem a másodikat sikerül természetes úton megszülnöm, most vagyok félidőben :)
2012. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én sem olvastam semmit a császárról és szerintem (de ezt már sosem tudom meg) nem is tájékoztattak megfelelően. Pedig 3 hétig feküdtem bent előtte és végül programozott lett (mármint előző nap közölték, hogy holnap reggel). A vicc az, hogy mindent tudtam a szülés szakaszairól meg homeopata bogyókról, az EDA-ról és oxitocinról, csak épp a császárról nem. Lehet, ha nem hirtelen kerülök kórházba vagy ha bent internetem :), okosabb lettem volna ebből is, de így még azt sem tudtam, mit kéne tudnom ugye... Sajnos gyermekágy alatt trombózist kaptam - na erről sem hallottam előtte. Nem biztos, de lehet, hogy elkerülhető lett volna, utólag viszont már hiába vagyok szakértője a megelőzésének. Szóval nehéz ez, mert a gyerekem egészségéért meg hálás vagyok...
2012. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező nekem ugyan ez volt mint neked 36 óra vajúdással és nem is értem miért kell ennyi órákat várni!!! Én sem voltam felkészülve vagyis én egész terhesség alatt rettegtem a császártól és lehet ez miatt is ütött nagyon szíven.
2012. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!