Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bántottam a babámat (kiabáltam...

Bántottam a babámat (kiabáltam vele). Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Hétfő délután történt. A kórházban 4-en voltunk egy szobában szülés után és azóta összejárunk, minden hétfőn találkozunk valamelyikünknél (mindig másnál). Most is készülődtem az 5 hónaposommal, már így is nehéz nap volt, 5-kor kelt, 10-től sírdogált, de nem tudtam elaltatni. 14:30-kor kellett volna elindulnom, hogy odaérjek. 13:50-kor elaludt, 35 percet aludt. Addig én összekészültem. Raktam neki tápszert, mert úgy számoltam fél 4-kor lesz éhes. Sírva ébredt, átpelenkáztam és öltöztettem, majd betettem a babakocsiba, bezártam az ajtót. Amint kiértünk az utcára, sírni kezdett, mintha ölném. Visszamentem, befelé lebukta a felsőm és a szoknyám. Adtam neki tápszert, de közben hangosan szidtam, hogy nem hagy élni, miért nem hagy békén, semmi nyugtom nincs, mióta megszületett. Közben eszembe jutott, hogy mennyire védtelen, simán árthatnék neki. Nagyon sírni kezdtem, megijedt és ő is sírt. Aztán összeszedtem magam, megetettem, átöltöztem és 40 perc késéssel odaértünk. Ezt még a páromnak sem merem elmondani. Szégyellem magam. Még sosem volt ilyen kiborulásom.
2016. aug. 25. 21:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 3 van.2 iskolas koru es egy szinten 5hos.

Gondolhatod....

En is szoktam igy erezni.de nem mondom.imadom Oket.mikor kiakasztanak kicsit elvonulok.csinalok valamit.

Most meg a konnyu korszakban vagytok,hidd el lesz meg sokkal nehezebb.mikor jon a dackorszak,aztan mikor kezd kamaszodni...ahoz kepest egy 5 hossal meg irto konnyu.

Igazabol min is akadtal ki?azon,hogy lebukott es sirt?vagy azon,hogy emiatt kestetek?

2016. aug. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

Jesszus...gondolj már bele!!! Pont elég baja volt már szegeny picinek arra a napra, Te meg nyúzod tovabb?! Es még Te akadsz ki?!

Ha kialvatlan vagy és nyűgös, de párod Rád erőltet valamit, azt Te hogy viseled? Csak ezt gondold végig és máris kiderül, semmi okod nem volt a babát hibáztatni!!! Lesz amikor tényleg jogosan borulsz ki, de akkor is próbálj máshogy lehiggadni, nem őt szídni!!

Inkabb örülj, hogy eddig simán mentél vele, es biztos fogsz is. Ha neha kihagysz egy-egy programot még nem dől ossze a világ! A babád nezzed!! Amugy mivel anyukakkal taliztal volna, biztos megértették volna, ha lemondod, mert a picinek nehéz napja van!!


Egyébként 5 hós. Fogzas es front miatt viselkedhet így, vagy a pocija faj.. Nem teged akar bosszantani, de jelezte, hogy valami nincs rendben! Javaslom figyelj a jelzéseire, es aszerint menj vele bárhova!! ( nyilván kötelező -orvos- az más.)

2016. aug. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

4-es: A leírtak alapján pont hogy nem ideges típus a kérdező, mivel lelkiismeret-furdalása van ennyi miatt. Az idegesebb típusú ember (mint pl. anyám) azt kiabálja a gyereknek, hogy "az apád f." meg hogyha újrakezdené az életét, egy gyereket sem szülne.


Kérdező: Ez csak kiabálás volt, nem bántás. Képzeld, vannak olyanok, akik napi szinten verik a gyereküket, na az már bántás. Nem tettél rosszat, csak rossz napod volt.

2016. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Egyébként ha már úgyis rossz napotok volt, talán a legjobb megoldás lett volna lemondani a találkozót és akkor pihizhettetek volna otthon. :)
2016. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ne ostorozd magad, ettől még nem vagy rossz anya. Csak új ez ez egész, fáradt vagy. Senki nem hibazatatjat érte.
2016. aug. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ilyen előfordul, és te észrevetted, hogy ez gáz.

Nekem is volt ilyen. Ki vagy merulve, de ha nem, akkoris az ember le ven 'bilincselve' ha kisbabája van, és ezt sokan rosszul tűrjük...

En ilyenkor, ha ereztem hogy dühös vagyok, felhivtam a sogornőmet, hogy ahogy tud, jöjjön, es lementem egyedül setalni, futni, vagy csak vasaroltam, posta, ilyenek..

Ha o nem tudott jönni, akkir meg a férjemet,,es felkeszitettem ra, hogy ahogy hazaer a munkából, muszaj lelépnem 1-2 órára...es ahogy ezt megbedzeltem veluk,,azonnal meg is nyugodtam, hogy tudtam, hogy picit elszabadulhatok...


A másik, hogy a nő, aki addig a pontosság mintaképe volt, mint Te is szrtem, meg en is, ahogy a baba ottvan, ez borul, és iszonyatosan fusztraciot okoz, hogy jaj mit szólnak, hogy nem vagyok pontos..

2016. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Miert nem reagalsz erre a sok valaszra?
2016. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az én lányom fél éves, sosem mondanám ezt neki, amit te, mégha nagyon ingerült lennék se. Persze volt már példa rá, hogy ingerültebben rászóltam, hogy elég legyen már, de ezt sem ordibálva és utána inkább higgadt fejjel magamhoz öleltem és megkerestem a sírás okát. Nem mondom, hogy rossz anya vagy, mert nem ismerlek, és nincs jogom ilyet mondani. Kérj segítséget, hogy többet tudj pihenni!
2016. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Jaaajjj, aki azt mondja, hogy sosem volt ingerült a babájával, meg sosem emelte fel a hangját, sosem mondana ilyet idegessegeben (sem)... Nos, az vagy hazudik vagy szerencsés es a gyereke alszik éjszaka, nem sírós, nem nyafogós, neki meg kötélből vannak az idegei es igazi ősanya! En is voltam mar kialvatlan, amikor semmi nem sikerult, minden összejött es igen, mondtam mar csúnyát idegessegemben es elkeseredettsegemben. Talán egy vagy ket alkalommal a hangomat is emeltem mar fel. Mindig de mindig próbálok uralkodni magamon, es mindig-mindig megbanom ha esetleg nem sikerül. De sajnos elo-elo fordul, ez van. Ettol meg a gyerekemet imádom a legjobban a világon. Nem hiszem, h ettol lelki beteg lesz a baba, sot! A gyerekek is meg kell tanulják, h a szüleik nem tökéletesek, ez az ami majd segit elfogadni a saját hibáikat is. Nem kell tökéletes anyanak lenned, csak elég jo anyanak. Nem tettél semmi rosszat!
2016. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, szomorú, hogy így gondolod...
2016. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!