Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bántottam a babámat (kiabáltam...

Bántottam a babámat (kiabáltam vele). Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Hétfő délután történt. A kórházban 4-en voltunk egy szobában szülés után és azóta összejárunk, minden hétfőn találkozunk valamelyikünknél (mindig másnál). Most is készülődtem az 5 hónaposommal, már így is nehéz nap volt, 5-kor kelt, 10-től sírdogált, de nem tudtam elaltatni. 14:30-kor kellett volna elindulnom, hogy odaérjek. 13:50-kor elaludt, 35 percet aludt. Addig én összekészültem. Raktam neki tápszert, mert úgy számoltam fél 4-kor lesz éhes. Sírva ébredt, átpelenkáztam és öltöztettem, majd betettem a babakocsiba, bezártam az ajtót. Amint kiértünk az utcára, sírni kezdett, mintha ölném. Visszamentem, befelé lebukta a felsőm és a szoknyám. Adtam neki tápszert, de közben hangosan szidtam, hogy nem hagy élni, miért nem hagy békén, semmi nyugtom nincs, mióta megszületett. Közben eszembe jutott, hogy mennyire védtelen, simán árthatnék neki. Nagyon sírni kezdtem, megijedt és ő is sírt. Aztán összeszedtem magam, megetettem, átöltöztem és 40 perc késéssel odaértünk. Ezt még a páromnak sem merem elmondani. Szégyellem magam. Még sosem volt ilyen kiborulásom.
2016. aug. 25. 21:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nem en gndolom igy, ez tény. Kicsit tájékozódj, mert az a szomorú, hogy te ennyire tudatlan vagy...
2016. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

1-2 link, csak hogy a Google-el se kelljen bajlódni:


[link]


[link]


[link]


Olvass utana... Elég nagy irodalma van.


Nem azt mondom, hogy ordítani kell a gyerekkel folyamatosan természetesen. Sot, ordítani egyáltalán nem szabadna, de ha felemeljük a hangunkat negyedévente egyszer vagy kicsúszik valami meggondolatlan mondat, ami utan bocsánatot kérünk, elmagyarázzuk a gyereknek, hogy idegesek voltunk stb stb atbeszeljük, levonjuk a tanulságot es túl lépünk a problémán...nos azzal nincs semmi baj. A többit elolvashatod a cikkekben.

2016. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!