Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő. Érdemes rá...

Légzésfigyelő. Érdemes rá költeni, tényleg hasznos? Sokan azt mondják hogy csak pénzkidobás. Érvek és ellenérvek is jöhetnek.

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 10:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer lerágott csont.

Ha tudsz újraéleszteni, életet menthet egy időben kapott riasztás.

2016. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
31%

Mi nem vettünk a 2 gyerekhez. Egyszer a férjem munkatársa beleültette a fülébe a bogarat hogy hogy aludhatok Én igy ilyen nyugodtan és hogy kellene vennünk. Aztán jött a férjem telebeszélt fejjel haza és mondta hogy nagyon mélyen alszom és ez nem jó. Utána 3 napig szó szerint nem aludtam mire kikészültem és azt mondtam ha nem bizol az anyai ösztönoben akkor vegyél. Nem vetünk végül.

Megmondom neked őszintén akit elakarnak venni fenn sajnos elvesznek.

Most biztos leleszek pontozva.

2016. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Őszintén és úgy vagyok vele hogy egy kicsit fölöslegesnek tartom mert nem túl nagy a lakásunk és a baba is majd velünk fog aludni egy szobában,plusz elég para dolgokat olvastam róla. Még is egy kicsit ot van bennem hogy mi van ha egyszer kelleni fog. Meg persze régen sem volt ilyesmi és a családban sem fordult elő hasonló dolog.

Kedves kettes én nem foglak lepontozni, nekem minden válasz hasznos.

Írjátok még nyugodtan.

2016. szept. 24. 10:38
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan vannak ellene es mellette is. Mi is most varjuk a babankat, sokat olvasgattam forumokat. Engem meggyoztek azok a hozzaszolok, akiknek beriasztott es mikor odamentek a babahoz, alig birtak felbreszteni. De vegul sikerult nekik. En ebbol azt szurtem le, hogy erdemes befektetni ra. Sokan allitjak, hogy felesleges es csak penzkidobas. Kicsit hasonlo ez a koldokzsinor ver levetelhez. Szerintem mindenkinek egyenileg kell eldontenie, hogy aggasztja-e a bolcsohalal, hisz-e ebben az eszkozben, telik-e ra neki.
2016. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

1.gyereknel volt,sokszor beriasztott tevesen mert hasznaltan kaptuk de merhetetlen nagy lelki nyugalmat adott h van.Es tudtam h magamat okolnam h ennyit nem birtunk rakolteni es most lenne egy gyerekunk,ha nem lettem volna smucig.(magamra ertettem,nem azokra akik nem koltenek ra).


Masodik gyerek szuletesere elvalt lettem,2 gyerekkel,minden elvemet feladtam.Hullafaradt voltam,a nagyobbikhoz is keltem es a picihez is szoptatni,sokszor mellettem maradt ejszakara (igy nem tudtam hasznalni a figyelot), de bennem volt h minek jott ez a gyerek ilyen hulye idoben es korulmenyek koze, ha most meghalna csecsemohalalban.Ennek a gyereknek elnie kell.


DE! ha lesz meg babam,marpedig tervezzuk az uj parommal,fogok ujra venni.Inkabb legyen foloslegesen.

2016. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
Engem nem nyugtatna meg az, h még nem fordult elo a családban. Es mivan ha ne adj isten te leszel az első? Vagy előfordult csak nem tudtok rola. Gondolom nem ismeritek az összes felmenő összes nyűgét baját. En csak ugy aludtam nyugodtan, h be volt kapcsolva. Nem ertem egyebkent ,hogy mi hátránya lenne. Persze, előfordul h beriaszt feleslegesen, de inkabb riasszon 10szer, mint egyszer sem amikor meg kellene. Különben ha jo minosegut vesztek, akkor nincs sok fals riasztás, nálunk talán ötször fordult elo az 1 ev alatt. Az újraélesztésről meg 1000 videó van fent a neten. De ez is olyan, h lehet h voltal tanfolyamon es mindent tudsz, amikor meg helyzet van akkor sokkot kapsz es nem tudsz semmit csinalni. De az is lehet ,h csak halvány fogalmad van rola, megis ura vagy a helyzetnek. Kell ehhez egy adag szerencse is. Pl kolléganőm kisfianak bejelzett a legzesfigyelo, kolléganőm teljesen pánikba esett de hal isten a férje otthon volt es ő hamar elkezdte az újraélesztését. Mar kekült a gyerek....egy szó mint száz, sosem tudhatod mit hoz a sors, de en ugy gondolom, ha kicsi esélyt is tudok adni annak, h megmentsem a gyerekem életet akkor en azt megadom.
2016. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 7 hetesen volt egy riasztás, nem volt elkékülve a baba, nem kellett újraéleszteni, de ahogy az előző írja, alig lehetett felébreszteni. Nem tudjuk, mi lett volna, ha nincs alatta légzésfigyelő és ezért nem ébresztjük. Lehet, hogy semmi, lehet, hogy baj. Én nem bánom, hogy van.
2016. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen érdemes költeni ra es igen hasznos

Nálunk is riasztott . Szerencsére megtudtuk menteni a lányunk életét.

2016. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk 10 ezer ft volt használtan, 15 ezerért eladtam, működött. Teszteltük, ha kivettük a gyereket, akkor sípolt. Tudtuj, hogy mit kell tenni, ha riaszt éjjel. Az szép, hogy vele alszol egy szobában, de arr nem fogsz felébredni, hogy nem vesz levegőt, nem is értem, hogy ezt hogyan gondoltad. Másfelől simán aludhatsz olyan mélyen, hogy a köhögésre sem ébredsz fel, elég ha mondjuk a szulesnel több vért veszítesz és vérszegény leszel egy kicsit jobban, erre rájön egy kis kialvatlansag és máris lesz olyan, hogy mélyebben alszol.

Sógornőm gyerek intenzíven dolgozik, kiröhögött minket, hogy minek vettünk, hülyeség, kórházban is össze-vissza csipog, semmi értelme, de lelkünk rajta, azért megmutatta, hogy mit kell teni, ha sípol (ezta mentőtiszt unokatestvérem is megmutatta, gyakoroltuk bábun stb). Most terhes sógornőm (régóta vágyott baba) és kölcsön akarták kérni, hogy nyugodtan tudjanak aludni. Mondtam neki, hogy eladtuk már egy éve, de hát amugyis hülyeség és értelmetlen nem? Csak hápogott, hogy végülis nem, meg életmentő lehet, ők is veszítettek már el az osztályon babát bölcsőhalál miatt (otthon érte a gyerkőcöt, mentő újraélesztette, de túl nagy fokú volt az agykárosodás és a kórházban meghalt). Végül megvették a legmodernebbet több mint 50 ezer ft-ért.

2016. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%
Igaza van az elozonek, milyen anyai osztonrol beszélsz? Az anyai ösztönöd felebreszt arra, hogy a baba nem vesz levegőt? Nem hiszem...akkor nem talaltak volna fel a legzesfigyelot.
2016. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!