Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírós újszülött baba?

Sírós újszülött baba?

Figyelt kérdés
Kisbabám közel kéthetes. Éjszaka általában jól alszik, 20.30 körül etetem, utána 1-kor, 5-kor, majd reggel 8 és 9 között kér újra. Viszont napközben sokat nyűgösködik. A reggeli etetés után alszik kb 15 percet, majd felébred, elnézelődik 10 percet, aztán sírni kezd. Majd ez így megy délután 14-15 óráig, aztán általában alszik 2-3 órát. Másnak is van ilyen tapasztalata? Nekem azt mondták, az az ideális, ha az újszülött kb 6 hetes koráig csak eszik és alszik. Aggódom, hogy esetleg a természete ilyen és nehéz lesz vele később is. Van valakinek hasonló tapasztalata?

2016. szept. 27. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A kisbabák nem azért sírnak,mert olyan a természetük...

Azért sír,mert valami problémája van,azt viszont neked kell kideríteni,hogy mi az.

Attól kezdve,hogy kevés neki a kaja a hasfájáson át sok minden lehet.

2016. szept. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Neki sajnos nem.mondták el azt,amit neked...o nem tudja,hogy 5 hetes koraig csak ennie es aludnia kene...amugy ebben mi a nehez termeszet? Ejjel alszik,delelott nyugoskodik,ebren van aztan megint alszik..probald meg kendobe rakni,de ha nekem valasztani kene,h ejjel v. Nappal legyek ébren vele es nyugtassam,akkor inkabb a nappalt valasztanam.

Amugy felelmed valahol jogos,nekem is a csecsemokent nyugosebb gyerekem a nehezebb termeszet(de egyaltalan nem kezelhetetlen)

2016. szept. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első kisbabánk és ezért elég tapasztalatlanok vagyunk, a kórházban állították, hogy az első pár hétben csak eszik és alszik, emiatt ijedtem meg egy kicsit. Mindenesetre valóban igaz, hogy jobb, ha éjjel alszik és nappalra időzíti a sírást. Csak a szívem megszakad, amikor nem akar megnyugodni, ahhoz meg még túl kicsi, hogy játékkal kössem le. Arra is gondoltam, hogy talán kevés a tejem és éhes marad.
2016. szept. 28. 02:13
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Az En kisfiam is ilyen siros volt 8 hetes koraig.ejjel o is aranylag jol aludt,nappal szinte semmit.nekunk a tapszer oldotta meg.de ezzel most nem azt mondom,hogy kezd tapszerezni,en is probaltam mindenfelevel a tejem mennyisegen segiteni elotte.

Van eleg tejed?gyakran van cicin?eszik ha mellre rakod gyakran vagy csak cumizik?elso gyerkoc,aldozz be par napot es ciciztesd amennyit csak tudod.

Miutan tapszeres lett eszik,alszik gyerek lett.mikor ebren volt szepen elvolt,nezelodott,gugyogott.

Hasfajast kizartad?ha siras kozben fesziti magat,huzkodja a labait lehet a hasija faj.

Esetleg probald meg hasra lerakni.

Kendo?hinta?ezek szoktak meg segiteni.

Kitartas,jobb lesz.pihizz amennyit csak tudsz.es ne stresszelj.

2016. szept. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
En a hasfajasra kovetkeztetnek elsore. Ha megfesziti magat es levorosodik ugy sir akkor a hasa faj. Szerintem probald majd meg, hogy megtornasztatod egy picit es cumit teszel a szajaba. Ezt azert mondtam mert a szopas elvileg oldja a piciknek a gorcsot es nekunk tenyleg bevallt de kizarolag a cseresznye alaku cumit fogadta el. Infacol nekunk jobb volt mint az espumisan ebben az esetben es ami a legjobb az a colief csepp de nem olcso. Persze ezen kivul rengeteg mas problema lehet. Ird le egy picit reszletesebben.
2016. szept. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A én kisebbikem sem csak evett-aludt. Ő eleve hasfájós volt, tehát úgy délután 5 körül rázendített, és estig abba sem nagyon hagyta. Próbáltunk mindent, de csak az idő segített.

Én is vallom,hogy ha egy baba sír, akkor baja van. Csak nyilván nem tudja mondani. Figyelgetni kell. Nem-e éhes, vagy fáj a hasa.

2016. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!