Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem az 1éves lányom...

Úgy érzem az 1éves lányom nagyon nehéz személyiségű, vagy csak én nem vagyok anyának való?

Figyelt kérdés
Miota megszületett a lányom mindig éreztem hogy ő más , mint a többi gyermek. Ahogy kezdett nőni jobban látszodott. Mig más babát ha leraktak nézelödni , a lányomat nem lehetett mert csak ölben hallgatott. Amig más baba nagyobb lett , egyedül kezdett játszani , a lányom nem játszott csakis velem . Mindig ott kell legyek vele , mert ha ellépek mellöle , rögtön ordít , visíbál mintha valaki verné meg vagy nemtudom. Éjszakát se aludta át soha. Mindig félt az idegenektől. Ha idegen helyre mentünk , csak az ölömben volt hajlandó lenni. De ott is nyügösködött , igy sokat nem maradtunk. Ha elmegyünk sétálni , max 2óra mulva már haza kell jöjjünk , mert a lányom nembírja tovább. Mindig altatni kell , éjjel van hogy 2órát is ébren van , mert nincs kedve visszaaludni. Soha nem volt napirendünk , mindenhol azt hallottam hogy bizzam a lányomra , majd ő kialakitja magának. És mégsem.. Hozzátáplálással sem ugy haladtunk ahogy kellene. 8honapos volt mikor rájöttem hogy azért nem akar enni , mert ő szeretne egyedül. De ugye igy egy rendes adagot nemtud megenni. Igy össze vissza eszik. Kezdem ugy látni hogy annyira szértszortság van az életünkben , más tudja hogy mikor alszik , eszik a babája .. És elkezdödött a hiszti korszak. Ha valami nem tetszik neki nagyon csuful csinál. Dobja hátra magát , ordít.. Mostmár látom mit csináltam rosszul , de ugy érzem hogy a lányom amugyis nehezebb személyiségű mint más baba. Vagy mással sem könnyű , csak már én nem birom idegileg? Mikor lessz már könnyebb ? Amikor letudok ülni fél orát nyugodtan , pihenni , addig a lányom játszodjon egyedül ? Vagy eltudjunk egésznapra menni kirándulni? Annyi kérdés van még bennem ..
2016. okt. 17. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Hú, ez eléggé olyannak hangzik amivel valakihez fordulni kellene segítségért. A gyerek érdeke, hogy mire nélküled kell lennie óvoda ilyesmi, addigra alakuljon a helyzet.
2016. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon elrontottad a nevelését. Most már segítség nélkül nem tudod helyrehozni. Nem nehezebb személyiségű, mint más gyerek, csak ilyenné nevelted.
2016. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudj, de azt gondolom elèggè te vagy a ludas a kisalakult helyzetben.

Neked kell a vezetőnek lenni. Vedd figyelembe az igènyeit, de ne legyen egy kis diktátor!!

Ha láttam, hogy kialakulóban a napirend, utána tartottam magam hozzá! Mikor egyedül akart enni, megtanítottam (12 hó), vagy darabosat kapott. Dolgom van, nem ülhetek egèsz nap mellette.

Nehèz lesz változtatni, nekem is sokszor berzenkedett, de van időm rá, ès van amikor az ő igènyei diktálnak, de nem minden helyzetben, ezt meg kell tanulnia.

Sz èn fiam is rettentő akaratos, ès hangos fajta, de vannak határok.

2 óra sèta a babakocsiban elhiszem, hogy uncsi neki, az egèsz napos programról meg mèg mondj le jó időre.

2016. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Először is egy éves még semmi nincs veszve, másodszor azt hogy nem vagy anyának való azt gyorsan felejtsd el!

Nekem két gyerekem van a napirendet mindkettőnél én alakítottam ki, persze igyekezve az igényeik szerint.

Szerintem a kaja nagyon fontos, nem csak hogy rendesen egyen, hanem a körülmények is. Az hogy kellesz neki a játékhoz még a közeledben akár lenni nem baj, de a hisztiről le kell szoktatni, vele már lehetsz kicsit erélyesebb.

Ne keseredj el, mindenki utólag okos, és hidd el mindenkinek nehéz, csak ne tudd le annyival, hogy ő más ráhagyom... Az én lányom akkor kezdett el aludni rendesen éjszaka mikor kikerült a rácsos ágyból külön szobába 1,5 évesen. És nem tudom hogy vagytok kistesó ügyben, de néha az is segít, persze csak ha amúgy is tervben van.

2016. okt. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Snorri ***** válasza:
91%

Ilyenné nevelted...ez azért nem egészen így van. Mindenki hozott anyagból dolgozik, és a gyerekek között is van mindenféle személyiség, ahogy a felnőttek között. Vannak könnyebb természetűek, és vannak nehezebbek, akaratosabbak, és simulékonyabbak. Szerintem a nehézség az, hogy egy makacs, erős akaratú gyerekkel megtalálja a szülő a közös hangot, a megfelelő nevelési irányt.

Ne aggódj kérdező, nem a világ vége ám! Írtad, hogy tudod mit rontottál el. Az jó! Hidd el, nincs tökéletes szülő, ne hidd, hogy rossz anya vagy! Amit tudod, hogy rosszul csináltál, azt először is változtasd meg. Alakíts ki egy napirendet, legalább körülbelülit, és ha fene fenét eszik is, próbáld meg tartani. Ne percre pontosan, de legalább nagyjából. Kezd el leválasztani picit magadról. Mondjuk a konyhában csináld a teendőidet, közben vagy járóka, bébikomp, szőnyeg, bármi. Mond el neki, most anya ezt megcsinálja. Közben beszélj hozzá, énekelj, akármi. Jön a hiszti, mond el megint. Ne gondolj sokra, kezdj 10 perccel. Aztán kis közös játék, aztán megint 10 perc. Hidd el, belejöttök, csak kitartás, következetesség, türelem. Mindig maradj nyugodt. Meg fogja tanulni egyedül is lekötni magát. A hiszti...mindenkinél más válik be. Elterelés, felkészítés a helyzetre, ölelés, nyugtatás...de türelem! Később jöhetnek a kompromisszumok. Hidd el, megtanulja feldolgozni, nem lesz semmi baj. Azzal, hogy nem szereti az idegeneket nem tudsz mit csinálni. Az én fiam utálta az ilyen megmozdulásokat. Zenebölcsi, kerekítő...úgy üvöltött, el kellett jönni. Ő ilyen, elfogadtam. Én is azt hittem majd járhatunk ilyen helyekre, de ő másként gondolta. Biztos a nevelésem...:) Most kezd nyitni más gyerekek felé, ovira rendben lesz. Kitartás, és ne hagyd, hogy elkeserítsenek az ilyen építő jellegű hozzászólások, mint néhány előző!

2016. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Ismerősöm babája is ilyen volt óránként kelt éjjel is egyébként utólag kiderült, hogy tejallergiás.

Az én kisfiam is óránként kelt nappal állandóan ölben volt ő pedig refluxos. Megt most 1 évesen is kell savleködőt adjak neki és még mindig bukik.

Biztos, hogy minden rendben a kislányodal?

2016. okt. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

*még

*kislányoddal

2016. okt. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet, bár nélkülem rövid ideig elvolt. De ha éjjel nem akart aludni, hiába voltunk 2 órát a vak sötétben, akkor sem aludt 2 órán át, csak mikor jónak látta. Nálunk a mai napig nincs napirend, reggel kel, mikor szeretne(6-8) ig utána reggeli, majd játék, majd adok neki tízórait, megint játék, amint elkészülök az ebéddel megkapja, és ebéd utáni másfél órában alszik, mikor bemegy a kiságyába. Utána játék fürdés és ha kidőlt alszik(7-9) ig. Nem kell ám olyan komolyan venni ezt a napirendet, mindenkinek borul, ha valami programja van. A lényeg, hogy le kell fárasztani a gyereket a játékidőben, és akkor fixen ki fog dőlni magától. Persze éjjel akkor is kelhet, akkor legyen ébren, de ragaszkodni kell ahhoz, hogy éjszaka van, és kuksolni vele a sötétben, ha sír csitítgatni, adni neki egy keveset az odakészített cumisüvegből. Szerintem nem csinálsz semmit rosszul, most jöhetett ki a szeparációs szorongás nála, fél év múlva már nem fogja ennyire fontosnak tartani, hogy vele legyél.


Szerintem is engedd az önálló próbálkozásait, ha éhes maradt majd eszik uzsonnát éhen nem fog halni.


Nem kell túlaggódni, mások gyereke is ki szokott akadni, csak épp nem látod.


Én egy dolgot sajnálok egyébként, hogy csak otthon altattam a gyerekem, így az új helyeken hosszabb idő után is felületesen rövid ideig alszik. Persze erre is hozta a többi anyuka a példát, hogy ő is csak otthon altatta a gyereket, mégis jóalvó a bölcsiben.


Szóval ne aggódj, helyette kezd el értékelni a gyermeked tulajdonságait. Szerintem jófej kölyök lehet, inkább mint egy olyan, aki hagyja hogy megtömjék, és nincsenek önállóságra irányuló gondolatai.



Bontakoztasd ki, bátorítsd és élvezd a társaságát:)

2016. okt. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Semmit nem rontottál el, ő ilyen! Szuper anya vagy, kitartás!

Késöbb nagyon figyeld, hogy hogyan alakul a fejlődése. Ha bármi elmaradást tapasztalaz a kortársaihoz képest (beszéd, egyensúly, társas kapcsolatok, stb.) akkor vidd el egy korai fejlesztő központba felmérésre. Legfeljebb megnyugtatnak, hogy minden ok!

Járjatok majd sokat játszóterezni és gyerek társaságba. Ezzel teheted a legtöbbet!

2016. okt. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ. Probálok mindenkinek válaszolni. Nagyon vágytam már egy babára , gondoltam hogy lesznek nehézségek , de azt nem hogy minden igy összegyül. Lehet azt rontottam el hogy annyira vágytam rá hogy mikor megszületett , minden szeretetemet odaadtam neki , vagy hogy magyarázzam , mikor ébren volt egyfolytában dédelgettem , igx megszokta hogy ottvagyok neki , és ezért lett ennyire anyás vagy nemtudom. Talán ha hagytam volna egyedül őt játszani akkor megszokta volna hogy ellegyen egyedül .. De az is lehet hogy nem ment volna neki. Talán ha ugy szoktattam volna hogy lerakom a kicsiágyba s elalszik egyedül , akkor most nem lennék ennyire kimerült , és lenne több türelmem. De lehet nem ment volna neki az egyedül elalvás. Mostmár nagyon nehéz lenne változtatni , és hiába gondolok vissza hogy mi lett volna ha.. Kistesó ügyben gondolkoztunk , szerettem is volna , de ugy érzem ha a lányommal ilyen nehezen boldogulok , azaz minden figyelmem az ővé kell legyen , akkor nem birnám kettővel. Remélem ahogy nő megérti hogy nem csak ő létezik. Soha nem hagytam sírni , igy most sem lenne szivem hallgatni ahogy sír , igy inkább otthagyom a tennivalom és megcsinálom mikor alszik.. Ugy gondolom ha az alvása rendeződne akkor én is rendbe tudn szedni magam és könnyebben menne minden. Az evésére nem haragszom hogy ő egyedül akar enni . Legalább hamarabb megtanulja.
2016. okt. 18. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!