Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nekünk miét nem sikerül? Hogy...

Nekünk miét nem sikerül? Hogy kell? "ébren kell letenni a babát a kiságyba aludni, mikor csukódnak a szemei, de még ébren van"

Figyelt kérdés

Szeretném elérni nála, de abszolút nem megy ez így.


[link]


2010. máj. 2. 14:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Sikerült már így nektek? Hanyadik napra?


"Először tiltakozni fog, ha tudod simogasd a kiságyba, azonban, ha sír, nyugodtan vedd ki, majd ha megnyugodott, újra tedd bele. Lehet, hogy először egy órát is “elszórakoztok” így, de harmadik nap, (lehet, hogy már másnap) tudni fogja, hogy alvás jön és számít rá, hogy az ágyban kell elaludni és el fog úgy aludni."

2010. máj. 2. 14:36
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál kb négy hós korára sikerült elérni azt, h rövid idő alatt, egyedül, a saját ágyában elaludjon. Addig ment a simogatás, cumivisszadugás, eleinte meg a csomagolás, mert annyit kalimpált. Ritkán kellett újra felvenni, mert sírni kezdett volna, inkább csak nyöszörgött és ott voltunk vele, amíg bealudt. Akkor tettem és teszem le, amikor tudom, h álmos, már dörzsöli a szemét, és kókad, egyre hosszabban csukva marad a szeme. Leteszem, de még az ágyból visszanéz rám. Szerintem ezt kell az idézett szöveg alatt érteni. Egyébként meglátásom szerint, sokan ott követik el a hibát, h a nyöszörgő babát kiveszik. Pedig a dünnyögéssel segíti magát elaludni. Mennyi idős a babád? miért nem megy szerinted?
2010. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
3 hós, most szeretném még csak elkezdeni, de ő nagyon hamar sír, talán akaratos, vagy elkapattuk már is, párszor próbálkoztam eddig, de ráhagytam, annyira esélytelennek látom, hogy sikerüljön rászoktatni.
2010. máj. 2. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Mint egyetlen módszer, ez sem mindenható! Nem minden gyerek tűri ezt a fajta altatást. Az enyém még 1 óra múlva is őrjöngött, mikor egyszer megpróbáltam. Valahol olvastam, hogy vannak olyan gyerekek, akiknek az egyénisége nem alkalmas az ilyen altatáshoz...
2010. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 hónaposan még túl kicsi volt ehhez. Én is már akkor próbálkoztam, de tényleg csak sirás volt, nálunk is cumivisszadugdosás, kb negyed óra volt mire elaludt. De folyamatosan igy altattam és kb 6 hós kora óta úgy alszik el, mikor látom hogy nyűgös, törölgeti a szemeit, beteszem az ágyba és 2 perc múlva már alszik is.

Szerintem próbálkozz folyamatosan ugyanúgy altatni, és egy idő után megszokja hogy ez a rend. És legyél határozott.

2010. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is következetesen kell csinálni ezt. Bár az én lányom születése óta egyedül alszik el, most (3,5 hós) akkor kell kicsit dajkálni, megnyugtatni, ha túlpörög. Akkor ár nagyon ordít.Valójában ilyenkor majdnem elaltatom a kezemben, majd lerakom szépen lassan, cm-ről cm-re, óvatosan. Néha még felnéz, de akkor már nagyon álmos, igazából szerintem már nem is lát.

Én azt gondolom, hogy először így kellene tenned, majd fokozatosan, egyre éberebben, de már nagyon álmosan tedd le, de a kezed mindig legyen ott, símogasd a buksiját. Szerintem kitartó "munkával" pár hét alatt menni fog.

2010. máj. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!