Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszéljek az anyukával vagy...

Beszéljek az anyukával vagy hadjam rá a dolgot?

Figyelt kérdés
Néha szoktunk menni férjem munkatársához akiknek 4 gyerekük van a legkisebb 4hónapos és furcsa dolgokat tapasztaltam.A picit még szoptatja az anyukája és arra panaszkodott hogy nem akar enni a kicsi.Hát később kiderült miért.Leült szoptatni majd bejött a két nagyobb gyerek (8 és 10 éves)az anyuka elkezdett velük üvöltözni ami férje szerint rendszeres, ezután a kicsi persze megijedt és nem figyelt már a cicizésre így hát persze hogy nem akar enni csakhogy ennek már a súlya látja a kárát.Mondtam a férjének hogy miért nem beszél a feleségével hogy ne üvöltözzön anyit de azt mondja hiába mert mindig ilyen volt.A másik a kutya, macska bent a szobába az ágyon a kicsi mellett, amíg ott voltam 3 szor vitte el a kutya a cumisüveget az anyuka meg simán odaadta a babának lemosás nélkül.Én rendesen rosszul voltam ettől, az én kisfiam 19 hós de mondtam a férjemnek hogy nem szeretnék többet oda menni mert ez nem megfelelő környezet egy kisgyerek számára.Most nem tudom mit tegyek mert féltem azt a babát hogy nehogy elkapjon valamit vagy valami baja legyen attól hogy nem eszik rendesen.Ti mit tennétek a helyemben?
2010. máj. 4. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne avatkozz bele, mert a végén rajtad csattan az ostor, előbb utóbb,ha a férjnek van esze rendet tesz,mert én bizony föld alá süllyednék a nő helyében.

De Te tényleg ne csinálj semmit, felháboritó,de az ő életük, sajna meg a kicsi gyerekeké...

2010. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztosan nem könnyű 4 gyerekkel,de ne a gyerekek kárára idegbetegeskedjen(első)
2010. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

hú hát ez nem semmi!hát én finom mondanám neki valahogy úgy:nem lehet hogy azért nem eszik a pici mert nincs nyugodt környezetbe?vagy valahogy így,nehogy aztán megsértődjön vagy baj legyen belőle.a kutyára meg talán úgy:nem zavar hogy a kutya a szájába veszi a cumis üveget?

amúgy olvastam olyat hogy a macska jelenléte okozhat sajnos nagyon durva fejlődési rendellenességet a babáknál,mert állítólag sok baktériumot hordoz magába.talán tényleg jobb lenne ha nem sűrűn vinnéd oda a kicsidet!anyukát is valahogy rá kéne vezetni a nyugodtabb viselkedésre,ami lehetséges mert nekem is volt ilyen időszakom,csak én észre vettem magamon.bár akkor még nem volt babánk.hát sok sikert kívánok ehhez a nem egyszerű feladathoz!

2010. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szeretnél segíteni, és elég erős vagy hozzá, hogy hamukázz, akkor mondd azt, hogy lehet az a baj, hogy nagy a hangzavar, mert a te babádnak is volt egy időszaka, amíg nem szopizott, és kiderült, hogy azért nem, mert ordított a tévé, vagy ismerősék voltak és ők kiabáltak. MOndd neki, próbálja ki, hogy elvonul egy szobába, csak ők ketten, és mindenkit távoltart, amíg eszik a kicsi, és ha így szopik, akkor nála is a hangzavar volt a gond.

Ha nem őt hibáztatod (persze egyértelmű, hogy neki kellene erre odafigyelni), hanem csak példálózol, mintha te is megjártad volna ezt, akkor nem fogja magát hülyének érezni, és nem fog bedacolni, hanem valószínűleg kipróbálja, és így legalább a kicsi manónak lesz esélye nyugodtan enni.

Mondjuk nem irigyellek, de ha szeretnél segíteni, akkor szerintem ez a legjobb módszer.

2010. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam neki mondani hogy nyugodt környezet kell a babának de erre azt mondta hogy már megszokta a kicsi(a baba születése előtt is állandóan kiabált)A másik meg az hogy én éreztem kellemetlenül magam mert rosszalkodtak a nagyobb gyerekek és ott verte őket előttem, kérdeztem hogy muszály ezt erre azt mondta hogy csak ebből tanulnak.Hát ezt én nem hiszem mert a mi családunkban ez nem volt szokás.Volt olyan hogy anyu egyet-egyet rácsapott a seggünkre na de ez annál sokkal durvább volt mint egyszerü legyintés.Én nem értem hogy lehet így gyereket nevelni?A kutyára meg azt mondta amikor mondtam neki hogy ez így nem higénikus azt mondta hogy a babának meg kell szoknia a bacikat.
2010. máj. 4. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem te semmit sem tudsz tenni. Nagyon bátor vagy hogy megpróbáltál beszélni vele, le a kalappal! De látod mindenre megvan az "okos" válasza... Még a védőnő tudna szólni, ha nem gyarapszik a baba súlya biztosan meg is teszi, de ennél többet szerintem ő sem tud tenni. Elvenni ilyesmiért nem fogják tőle a gyerekeket, ami valahol persze jó, mert az állami gondozás még ennél is rosszabb. Sajnálom a gyerekeket, mind a négyet, én azt nem értem hogy miért vállaltak ilyen sokat, ha már kettővel-hárommal sem bírták az idegei a nőnek. Nagyon felelőtlenek!
2010. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A védőnőjüket nem ismered véletlenül?Esetleg ott is kicsit megszellőztethetnéd a dolgot.DE amugy szerintem te is mondhatsz a nőnek pár dolgot.Vagy a férjed győzze meg az ő férjét,hogy beszéljen a feleségével... amugy a másik 3 gyerek is felnőtt valahogy...
2010. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én lehet, hogy azt füllenteném, hogy "képzelje csak", az én babám is alig akart szopizni, amikor mondjuk a süket nagyannyával beszéltem telefonon szoptatás közben (vagy akármi hihető kiabálós körülmény). Ééés, amikor abbahagytam az óbégatást, akkor rendesen szopizott, úgyhogy van egy olyan gyanúm, hogy lehetséges, hogy az erős hangok ilyenkor zavarják; talán meg lehetne neki is próbálni a csendbenmaradást, ki tudja, talán beválik. Ilyesmi.

A kutyás-cumisüveges sztoritól feláll a hátamon a szőr; szetintem kísérteni fog rémálmomban...

2010. máj. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!