Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit is vizsgálnak pontosan az...

Mit is vizsgálnak pontosan az újszülötteknél az Apgar-teszt során?

Figyelt kérdés
Kell aggódnia a szülőknek,ha a kicsijüknél nem lesz magas a pontszám?Még sok időm van a baba születéséig,de érdekelnének a tapasztalatok a témával kapcsolatban!Köszönöm,27 hetes kismama
2008. okt. 10. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az újszülött fizikai állapotát méri fel. A szívverést, légzést, izomtónus, reflexeket és a bőrszínt vizsgálják. Értéke 0 és 10 közé eshet. Az optimális érték 7-10 közé esik.

Amikor én szültem a többi anyukával megbeszéltük utána, hogy kinek mennyi lett, és nem volt egy alacsony érték sem. Szerintem ne aggódj előre ezen.

2008. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia

Igen, igazából 5 fontos életfunkciót néznek. 1 illetve 5 perces korában a babának.Minden funkcióra 2-2 pont adható. Ebből lesz ugye a 10. Na most ha egy picit nehezen jön ki a baba, és lilásabb a színe, kimarad egy levegővétel, nem sír fel rögtön ez a 3 hiba élből 7-es értéket ad. Ezért nézik meg 5 perc múlva is, hogy valami tartós dologról van-e szó, vagy pillanatnyi kiesések. De ne aggódj ezen tényleg. Keresztlányom 5/8 as lett, és makk egészséges, csodaszép 9éves csajszi. Kitartást, sok egészséget, gyönyörű szülést, és kisbabát kívánok Neked!

8 hetes kisfiú anyukája :)

2008. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!