Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dentinox helyett mit használja...

Dentinox helyett mit használjak? Nem sokáig tart a hatása, szegény kisfiam 6 hon szinte jajjgatva sir, nagyon fáj a foga. Hütörágokánk is van az se sokat ér, az ujjam rágja inkább. Mit vegyek neki?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Néha adhatsz nurofen kúpot vagy inkább szirupot. De ezt folyamatosan adni nem szabad, csak ha már nagyon szenved és semmi sem segit. Amúgy homeos szerek folytonos adása enyhíthet: chamomilla vulgaris 15 ch, viburcol kúp éjjelre.
2010. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a homeos dolgok semmit se használtak. Se a chamomilla, se a Viburcol kúp.


Én is Nurofent és Germicid C kúpot adtam ilyenkor, ha nagyon sírt. Plusz naponta max. 4-szer borsónyi Dentinoxot. Nehéz volt, de túlvészeltük a fogzást (eddig 13 foga van). Egy tubus Dentinos, két üveg Nurofen és egy doboz (6 szem) Germicid fogyott el eddig erre a célra. Már 2-3 hónapja nem kap semmit, mert már nem fáj neki.

2010. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a Dentinox nem vált be,áttértünk a dologel-re.igaz(kipróbáltam magamon)nem bizserget,meg semmi extra,de legalább addig is masszírozom neki az ínyét.

+ vagy egy FÉL adag nurofent vagy 1 vibrucol kúpot szoktam adni,ha mér nagyon nyűgös.

a MAM rágókákat ajánlom.Az én fiam még most másfél évesen is szokta "használni".

2010. máj. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk amit az előttem írók írtak semmi nem vált be. :( Majd az orvos felírt egy olyan érzéstelenítőt,amit a gyógyszertárban kutyulnak össze,és még csak nem is drága,mint a Dentinox,260 Ft-ba kerül,de ez hatásos érzéstelenítő. Én kipróbáltam mikor megvolt már,és elzsibbasztotta a nyelvem.Az a baj,hogy elég furcsa neve van,és sajnos nem tudom megmondani,de ezt az orvosnak tudnia kell pontosan.Most azon gondolkodtam közben,a nevén de elég bonyolult.:( Szerencsére már nincs rá szükség.A gyógyszereket,mint pl a Nurofent,azt csak végszükség esetén adtam,vagyis 2x pontosan :) Kérdezd meg az orvost,és Ő már tudni fogja miről van szó.
2010. máj. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!