Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyu sokszor beleszól a...

Anyu sokszor beleszól a nevelési elveimbe, de ma túlment a határon, túlreagáltam?

Figyelt kérdés
Fiam 1,5 éves, hisztire hajlamos fiúcska. Egy hete most az van porondon, hogy nem engedi a pelenkázást, öltözést, a körömvágás is rémálom. Anyukám szeret beleszólni, mit hogyan kéne tennem, eddig illedelmesen figyeltem, aztán vagy megfogadtam a tanácsot, vagy nem. Fiam ma sem akarta,hogy pelust cseréljek, ívbe feszítve üvöltött az asztalon. Anyu meg velem, te Jó Isten, mit művelek a gyerekkel, ki fogom törni a lábát...kicseréltem a pelust valahogy, de a hiszti fokozódott, nem akart nadrágot felvenni. Én persze azért felöltöztettem. Majd jött utánam csapkodva, visítva. Kértem, hogy fejezze be a hisztit, megyünk sétálni. Ő csak folytatta. Igy betettem a kiságyba, megkértem, hogy nyugodjon le, így nem visítunk, nem szép viselkedés, otthagytam. Erre anyám odaugrik, és már szedi is ki a toporzékoló gyereket a kiságyból...jajj szegény, anya milyen..., na erre odaugrottam, ellöktem onnan anyám, megkértem hogy menjen ki, a gyereket visdza a kiságyba. Kicsuktam a szobából. Kb egy percig üvöltött a fiam, odamentem az ágyához, kérdeztem, hogy tud e normálisan viselkedni, nyúktotta is a kezét, hogy vegyem ki, szépen lenyugodott. Nagyon mérges lettem, hogy felülbírálja a döntésemet. Én egy szívtelen anya vagyok, aki ordíttatja a gyerekét, ez volt az arcára írva. Ő meg igy visitani gyereket nem látott, szerinte ilyet én sosem csináltam...persze, biztos:(( ugy látszik ,csak az én fiam tud ennyire orditani a semmiért. Ugye hogy van olyan hiszti, mikor nem elég ha rászólsz? Ütni nem fogom, nem látok ilyenkor más megoldást, minthogy hagyom visitani, lenyugodni magától. Kilöktem a szobából anyámat!!! Rossz érzés...
2010. máj. 14. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is másfél éves, lány. Még csak pedzegeti a hisztit, de elég idegesítő ez is.. :( Nem is tudom, mi lesz később. Anyukám is mindig felülbírál, de ráhagyom. Ilyenkor én kimegyek az erkélyre, aztán boldoguljanak :)) Kis idő elteltével jönnek utánam vigyorogva. Ja, és azért megyek ki, mielőtt rászólok anyura, hogy ezt megelőzzem, mert tudom, milyen érzékeny, és volt már olyan, hogy úgy megsértettem egy akaratlan mondattal, hogy fél napig sírt.. na ezt se akarom többé. Úgyhogy marad ez: ha hiszti van, és anyu pont itt van, akkor boldoguljanak ketten :))
2010. máj. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te mindent jól csináltál, sőt nagyon jól. Az hogy kilökted a szobából anyádat az pedig csak azért nem volt jó mert a gyerek ezt látta. És sajna ebből is tanul. Dehát vannak olyan helyzetek amikor nem lehet másképp tenni. Reméljük hamar elfelejti. Te mindent jól csináltál. Anyukádnak pedig mondd el hogy nem birálhatja felül a döntésedet és a nevelésedet, és értsd meg őt is hogy sajnálta és szeretetből tette ő is. De jól tetted amit tettél. Csak beszéljétek meg, hogy te sem megbántani akarod, hanem egyszerűen nem volt helyes amit tett, mert ezzel téged alázott meg.
2010. máj. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Egyébként én nem csodálkozom, hogy kilökted a szobából, mert amikor ott visít a füledbe egy gyerek, és te is a plafonon vagy az idegességtől, akkor marhára nem hiányzik még, hogy valaki pluszban ott okoskodjon. Kérj tőle bocsánatot sztem, és nem lesz semmi gond :)
2010. máj. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen ezt ismerem, es a nagypapa minel öregebb annal jobb tanulo volt az iskolaban!!! :D Nagyon jol tetted, szar erzes, de jol tetted. En is csinaltam mar hasonlot csak en nem lökdösödtem hanem torkom szakadtabol üvöltöttem anyammal, hogy ha nala van az unokaja akkor csinaljon vele amit akar de amig ö van nalunk addig en dirigalok es ne probaljon meg beleszolni vagy mas döntest hozni helyettem. de azota van egy jobb modszerem, elmegyünk a nagyihoz es ugye raszolok, hogy ez ne azt ne-mindig van amit nem lehet, es ugye akkor a nagyi egyböl, jajj dehogynem picim tessek... na az elsö ilyen alkalom utan mar nem szolok ra a kisfiamra (csak ha ö van eletveszelyben) es jokat mulatok rajta ahogy a nagyi aki ugye mindent megenged a kisunokanak 10 perc mulva nem gyöz rohangalni es elpakolni mindent (amihez ugye ö megengedte a hozzanyulast) mert ugye a gyerek nem hülye ha egyszer megengedte a nagyi akkor azt kesöbb is szabad, es ezek utan mar hiaba tiltja :D en meg csak somolygok rajta, föleg amikor megis valami engedelyezett dolog kerül utobb tiltasra es ugye jön a hiszti. Ugyhogy kitartas, es nyugodtan oszd le ha valami nem tetszik, vegülis a te gyerekedröl van szo.
2010. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzetedet...az én anyám is hasonlóan viselkedik, nekem is sokszor elegem van belőle... Abban teljesen igazad van,hogy nem hagytad anyukádnak felülbírálni a döntésedet. Az egy kicsit durva volt, hogy kilökted a szobából, de biztosan nem gondoltad át előtte, csak méregből cselekedtél, van ilyen. Anyukád mit mondott utána? Megsértődött? Te bocsánatot kértél tőle?
2010. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igazad volt. Az én lányom 3 éves, de bizony néha rá kell ütnöm a fenekére, mert addig nem nyugszik. Ilyenkor az én anyukám is hőbörög, pedig én is kaptam ám ennyi idős koromban, csak Ő ezt már elfelejtette.
2010. máj. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

jól csináltad, ez bizonyára kicsit észhez térítette.

bár.. ha meggondolom... nem írod ugyan, hogy milyen okból laktok egy fedél alatt, csak sejtem, hogy az anyukádé a lakás (bocs, ha nem így van, és a tiéd!), és tudod, "amíg az én kenyeremet eszed..!" (értsd: nálam laksz), addig neked kell alkalmazkodni jobban, és sajnos tűrni.

mert bár biztos nem mondaná, de megtehetné, hogy elküld titeket onnan.

2010. máj. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek és igazad van!Azt kellene anyuddal megértetned,hogy Te vagy 0-24 órában a gyerekeddel,Te neveled,Te tanítod... Könnyű 2perc alatt ezt az egészet elrontani és nem ő "viseli" a következményeit.Nekem amúgy anyósomra jellemző inkább ez a viselkedés.Hetente 2x 1-2 óráig látja,persze hogy nem mutatja ki a foga fehérjét... de ha mellette lenne mondjuk 2 napig,kiváncsi lennék hogy akkor is így látná-e a hisztiket,hogy óóh szegény kicsi gyerek
2010. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, idegesítő, amikor valaki keresztbe tesz a nevelési elveidnek. Nyilván a gyerek is érzi, és kicsit még rá is játszik, mert van ott valaki, akit könnyebben "rászed". Persze kicsit erősen hangzik, hogy kilökted, de ha belegondolok, én is vettem már ki anyám kezéből hevesebben a babámat. Nálunk is sok volt a kéretlen tanács, annyira megelégeltem, hogy nem hívom hozzánk anyukámat. Néha elmegyünk mi, de nem bírom sokáig, hogy nem tudja megérteni és tiszteletben tartani, hogy az unokája nem a tulajdona....
2010. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A szobája a fiamnak úgy van, hogy nem látja az ajtót. Pont azért löktem el az ágytól, tettem a kis ordítóst vissza, majd kiküldtem anyámat és becsaptam az ajtót, hogy ne ordítsak vele, hogy azonnal menjen ki! Tudatosan nem ordibálok a gyerek elött, mert még ingerültebb lesz. Ezért csináltam ezt tettel, nem szóval:( lent gubbasztott az előszobában szegény:( megkértem, ha épp együtt vagyunk és fegyelmeznem kell a vakarcsot, legyen az én döntésem, amit csinálok, ne tegye az ellenkezőjét, mert még jobban megzavarodik a kicsi. Akkor vigasztalhatja, ha fáj valamije és sír, de hisztiért nem jár öntyömpöntyöm puszimuszi simisimi. Aztán elmentünk sétálni, megnyugodtak a kedélyek. Nem sértettem vérig. Csak rosdz, hogy nem ért velem egyet sok dologban, mert ezzel elbizonytalanít.
2010. máj. 14. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!