Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok a babának a...

Hogy csináljátok a babának a huslevest? Tegnap tettem fel ilyen kérdést, azt irtátok várjak még vele. De nem értem mért? Hiszcsak répát raknék bele, meg csibemellet, a doktornö igy mondta.

Figyelt kérdés
mért nem lehet ilyet 4,5 honapos babának?
2010. máj. 15. 07:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Mert a húst nem szabad még ilyen korán bevezetni.

Viszont ismerősömék cumisüvegből a 2és fél hónapos gyereknek bevezették és egy másik ismerősöm 5 hónaposa is minden eszik már.

Én ezt felelőtlenségnek tartom, sőt!!!

Ez a tömjük a gyereket nokedlivel dolog olyan falusi anyukás szokás, pedig az csak a szülőnek öröm, a babának nem.

Én is falusi anyuka vagyok, de csak azt eszi a 7 hónapos gyermekem, amit lehet neki.

4 és fél hónaposan, ha már el akarod kezdeni a hozzátáplálást, akkor inkább gyümölcsökkel kezdd, ne húslevessel.

2010. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
hát nekünk húst csak 6 hónaos kortól lehetett enni.
2010. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
mert még nagyon kicsi a gyereked és még csak anyatejet kellene kapnia, vagy ha az nincs akkor tápszert. A hozzátáplálást már el lehet kezdeni, de be kell tartani a sorrendet. Neked még javában csak az alma pépet kellene kóstoltatni. Hozzáteszem, húslevest csak 1 éves kor után adnék...Ő még fejlődésben lévő szervezet és csak a fehérjéktől tud nőni (anyatej, tápszer). Ezen kívül még kevés dolgot tud megemészteni, ne tedd tönkre a bélflóráját!
2010. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Húst még tényleg nem szabad ennie,de kérdés egyáltalán,hogy azt oda akarta-e adni a kérdező,vagy csak a répát.Egyébként az 1 éves kor után húsleves nekem a ló másik odala.Én szoktam neki adni kb 7 hónapos kora óta.Most 9 hónapos.Természetesen sovány csirkehúsból sok zöldséggel,pár szem szemesborssal és minimális sóval.
2010. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem ajánlják másfél éves kor előtt a leveseket, csak a párolt zöldséget,mert a belőlük kifővő vitaminok, nagy mértékben felhigulnak,igy a leves vitaminértéke kb a vizével lesz egyenértékű.

Ennyi oka van hogy nem javasolják.

Egyébként 4,5 hós gyerkőcnél én még a hozzátáplálást sem tartom helyesnek,de saját gyermeked, azt csinálsz amit akarsz,de utána ne gyere a kérdésekkel,hogy mitől ekcémás, mikor úgy vigyáztam rá...

miért allergiás, miért hasfájós, miért gyomorbeteg??? stb...

2010. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Utolsótól kérdezném: és a húsban nincs fehérje? Mi az,h ogy csak 1 évesen????? Jó nagy butaság amit írtál, hisz húsra nagyon nagy szükségük van a babáknak, például a vas miatt is, de még számtalan oka van neki! Persze az igaz, hogy 4,5 hónapos babának még nem szabad (elvileg), de 6 hónapos kortól már igenis kell!

Amúgy miért akarsz húslevest csinálni? Sokkal egyszerűbb akkor csak simán répát megfőzni és azt adni neki. Lepépesítve. Aztán jöhet hozzá krumpli az még laktat is. Almával szokták kezdeni, de nekünk az nem is vált be, semelyik gyümölcsöt nem ették, csakis a sárgarépát. Aztán szép lassan mindent ettek már. Nem kell siettetni, és nem is szabad ész nélkül mindenfélét adni, azért be kell tartani nagyjából amit mondanak, ahhoz viszont márpedig csakis 6 hónapos kortól szabad elkezdeni a hozzátáplálást azért nem igaz. Nem tesz tönkre semmit egy kis alma, répa. Nem hinném, hogy mondjuk 2-4 hét olyan sokat számítana.

2010. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Mi a nyavajáért akarsz egy ilyen pici babának húslevest adni? Egyáltalán miért kapott már eddig is bármit?? Talán ha tápszeres, akkor szép lassan ebben a korban el lehet kezdeni a kóstoltatást, na de nem levessel! Azt majd jó fél éves kora után! Gyerekorvos, védőnő mit mondott erre??

Hihetetlen hogy mennyi buta, felelőtlen anyuka van manapság....

2010. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
természetesen tudom hogy a hús is fehérjét tartalmaz, de a kérdező levest akar adni, nem húst. semmi értelme a levesnek ebben a korban. Azért írtam az 1 éves kort, mert érzésem szerint a kérdező házikosztra akarja szoktatni a gyereket, és szerintem csak 1 éves kor után eheti azt a gyerek, amit a felnőttek.
2010. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
elösször is nem vagyok se falusi,se buta felelötlen meg ilyenek,aki ezt irta az nézzen tükörbe.oké,hogy nem lehet adni,még egyenlöre nem is adtam,csak kérdeztem,de aki ilyeneket irt,annak sajnálom szegény gyermekét,hogy ilyen anyja van,én nem hülyéztem és parasztoztam le senkit.azt hittem hogy itt tanácsokat kapok,nem kioktatást.örület,h ilyeneknek gyerekei vannak.és az 1 év azért tulzás nem?50 évesen jo lesz?
2010. máj. 15. 08:43
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Szerinted a sók és a tejfehérje jót tesz a baba veséjének?

A zsir és a fűszerek a gyomrának?

A tartósitó(leveskocka, ételizesitő)a beleknek?

Jó pár éve dolgozom a témában, és rengeteg gyereket láttam,aki gyomorfekéllyel, bélszükülettel, vesekárosodással került hozzánk, nem kis meglepődésre a gyerek 8 hósan házikosztot evett,holott akármilyen óvatosan vezeted be és izesited, az neki még sok!

szóval nem feltételezésből irom,hanem tapasztalatból, most, hogy én is anyuka lettem, 1 éves a kislányom, ezek után eszembe sincs azt adni neki, amit mi eszünk,pedig már mindent eszik, csak neki külön főzve, fokozatosan bevezetve a sókat,zsiradékokat.

Nem kioktatásnak szántuk,de aki erre biztatott,talán neked kéne neki elmagyarázni,hogy a gyerekednek ez egyáltalán nem használ, és ne higgy annak,aki azt mondja, hogy te is ezt etted.

Fele ennyi tartósitót, sőt talán semmenyit nem kaptál, se műtrágyát, se permetet, sem pedig dns kezelt tjet :-(

2010. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!