Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő akinek...

Van itt olyan szülő akinek 8-9 hónaposan már értelmes és érthető szavakat tudott mondani a babája? Esetleg 1 évesen már beszélt pár szavas mondatokban?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a fórumokat és azt látom ez ritkaság, és sokan el sem hiszik, hogy léteznek ilyen esetek. Nekünk született a családban egy baba, a húgomnak. nagyon korán csinált mindent, 5 hónaposan ült támasz nélkül és 9 hónaposan eljárt rendesen egyedül. Közben 1 évesen már összefüggő mondatokban beszélt, azt mondták fejlettebb az agya az átlagnál. Mos 6 éves és ír, olvas, számol rendesen. Vannak még ilyen különleges babák, gyerekek?

2017. aug. 1. 23:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Tesóm is ilyen volt, okos most is, de annyira, mint egy átlag okosabb ember. Nem lett zseni. Mi mindannyian viszonylag korán folyékonyan beszéltünk, meg iskolára már tudtunk olvasni (nem, nem tanítgattak minket, kérdezgettük a betűket, és valahogy ránkragadt). De ez max elsőben előny, akkor sem mindig.
2017. aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
*te nem eszel, én is nem eszek"
2017. aug. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%
Az hogy másfél évesen mondatokban vagy akár folyékonyan beszél azért más mintha egy évesen tenné. Ha egy évesen mondatokban beszél, akkor az bizony nem csak gyorsabban fejlődik, hanem zseni, ez tény. Másfél évesen már nem annyira kirívó, ha valaki szépen beszél.
2017. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem ilyen volt, a nagyobbik főleg. 1 évesen már szépen beszéltek.
2017. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Jo lenne ha levideozna egy ilyet valaki, mert en nem hiszem el:) szoval egy bizonyithatoan 12 hos vagy ez alatti ha folyekonyan beszel, en arra tenyleg kivancsi vagyok.
2017. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Tudod értelmezni a kérdést? Fuss neki újra, nem azt jelenti, amit te képzelsz. A pár szavas mondat és a folyékony beszéd kicsit más.
2017. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nagyon sok gyereket ismerek a kornyezetunkben, nekem is harom van amugy.

En azt tapasztalom, hogy 8-9 honaposan 1-2 rovid szot mondani viszonylag sok tud, megha nem is ez az altalanos. De azert nagyon ritkanak sem mondanam... De egy evesen akar csak par szavas mondatban beszelot en meg egyet sem lattam. Ettol fuggetlenul persze lehet, en elhiszem, de azt tenyleg nagyon korainak gondolom.

1,5 evesen, plane 2 evesen meg folyekonyan beszelni pedig tenyleg nagyon mas, mint 1 evesen.

A szuleink emlekeire hagyatkozni ennyi ev tavlatabol en amugy abszolut nem szoktam. A sajat es kornyezetm peldajabol kiindulva iszonyatosan csal az ember emlekezete 😊.

Ezert jo ezeket datummal felirni. 😉

2017. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mindent írtam a babanaplóikba.
2017. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem itt sokaknak addig egy éves a babája, amíg be nem tölti a kettőt :)

Én is 34 éves vagyok decemberig végülis :)

Ezért is mondja a legtöbb nagyi, hogy bezzeg az ő gyerekei egy évesen már beszéltek és szobatiszták voltak, de hogy pontosan hány hónaposan, arra már ki emlékszik, fontos az? :D

2017. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 8 hónaposan mondta ki az első szavát: cica. Egy éves korára jó pár szavas szókincse volt, de mondatokban csak másfél éves korában beszélt.

Egy évesen ilyeneket mondott, hogy kaka, kakkají=kakas, kukurikú, anyucika deje, meg énekelte a hinta palintát kb. így, hogy hítta, hítta, hittádzik a gagligag (gagligag=Adrika). Én ezt még nem nevezném mondatokban beszélésnek, de lehet, hogy valaki már ez alatt is azt értené.

Most 6 éves, a szókincse kiemelkedő, de más tekintetben egy teljesen átlagos képességű gyerek.

Viszont nagymamám emlékei szerint (ami már sajnos nem igazán mérvadó) az anyukám másfél évesen felmondta a mondókás könyvét. Nem lett zseni, viszont a 2 évesen beszélni kezdő öcsém ha nem is zseni, de kiváló képességű.

2017. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!