Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő akinek...

Van itt olyan szülő akinek 8-9 hónaposan már értelmes és érthető szavakat tudott mondani a babája? Esetleg 1 évesen már beszélt pár szavas mondatokban?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a fórumokat és azt látom ez ritkaság, és sokan el sem hiszik, hogy léteznek ilyen esetek. Nekünk született a családban egy baba, a húgomnak. nagyon korán csinált mindent, 5 hónaposan ült támasz nélkül és 9 hónaposan eljárt rendesen egyedül. Közben 1 évesen már összefüggő mondatokban beszélt, azt mondták fejlettebb az agya az átlagnál. Mos 6 éves és ír, olvas, számol rendesen. Vannak még ilyen különleges babák, gyerekek?

2017. aug. 1. 23:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én gondoltam arra, hogy levideózom a buszon a kislányt, de nem az a réteg volt az anyuka, aki jóváhagyta volna.. 53as buszon ültek, Újbuda központnál a végállomáson délelőtt. Az egész gyerek testalkatán(nagy pocak, husis alkar) és méretén látszott, hogy nagyon baba még, Barna ritkás alig haj, barnásabb bőr, nem tűnt kisebbségnek, de a babakocsija leharcolt volt és a ruhái is. Az arca viszont csontosabb, vékony volt(az anyjának hosszú hold alakú arca volt), a szemeiben pedig látszott az értelem. Klassz volt látni, az anyja szerintem nem fogta fel, hogy ez extra.
2017. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat, sok különleges baba van akkor aki hozzánk hasonló eset. valaki írta, hogy 1 évesen nem beszélnek a babák???

dehogynem beszélnek, aki ezt írta az még gondolom sosem volt anyuka vagy apuka és gőze nincs a gyerekekről vagy az ő gyerekei későn érőek és azt hiszi a biológiai könyvbe írtak a szentírások. én láttam videót a neten ahol az újszülött már járt!!! :D na ahhoz szólj hozzá még hogy 1 évesen nem beszélnek. dehogynem okosabbak mint hinnéd! ez annak szól aki ezt írta. legalább vannak sokan itt akiknek a babájuk korán beszélt :)

2017. aug. 3. 21:57
 23/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Sajnálom hogy te is ilyen elfogult vagy.

Többen is leírták, hogy nem mindegy hogy 1 vagy másfél évesen beszélt MONDATOKBAN a gyerek.

Azt, hogy egy gyereknek fejlettebb az agya az átlagnál, nem lehet félinformációkból kikövetkeztetni.

Tudom hogy minden szülő fú de különlegesnek látja a saját gyerekét, ami nem is baj addig, amíg az a realitás keretein belül marad.

2018. dec. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!