Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ártanak egyesek a...

Miért ártanak egyesek a gyereküknek azzal hogy elrontják a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Miért kell némely szülőknek mániákusan minél hamarabb átszoktatniuk a gyereket a felnőttek ételeire?? Nap mint nap olvasom itt, hogy anyukák miket adnak a néha alig 5-6 hónapos babáknak.... vagy egy éves koruk előtt.... felfoghatatlan számomra, hogy miért ne értik meg fogják fel épp ésszel, hogy nem jó valami a babának? Vagy miért hiszik, hogy az a jó? Tej, meg mindenféle egyéb kaja 8-9 hónapos korban....

Én mindig meghallgattam amit mondjuk a doki meg a védőnő mondott, meg amit az "öregek" vagy amit itt olvastam. És a sok információból a józan eszemmel kiválogattam a reális infókat, azokat amiről úgy véltem tényleg értelme van. Fokozatosan bevezetni az ételeket és nem húslevessel meg felvágottal tömni egy fél év körüli gyereket. Nyugodtan vitázhatunk erről.... érdekelne az említett módon gondolkodó szülők magyarázata.

Hátha megtudtok győzni :) Nyitott vagyok mindenre


2010. máj. 25. 12:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon ügyes anyuka vagy,az már biztos.Okosan, előre látóan eteted a picid,figyelsz az egészségére.

Megpróbálom finoman megfogalmazni a válasz.

Az első hogy megértsd sok szülő nincsen olyan anyagi helyzetben hogy megengedhesse magának az üveges baba ételeket, a megfelelő tápszert,a különböző baba tejet és más márkás a kornak megfelelő baba ételt.Sokaknak a rendszeres külön a babának vásárolt zöldség, és gyümölcs is anyagi nehézségeket okoz.Ezért igyekeznek mielőbb hozzászoktatni a babájukat ahhoz az ételhez amit ők fogyasztanak.Hangsúlyozom, ettől még imádják a gyerekeiket.A második ok, egyszerűen a tájékozatlanság.Ennek nem feltétlenül az anyuka az oka,de persze övé a felelőség.Sokszor szívesen hallgat a fiatal első babás anyuka a nagymamára aki már 6 hónaposan tejet adott a gyerekének.És csudák csudájára az a gyerek is felnőtt.Személy szerint én sokat hibáztam anno a gyermekem hozzátáplálása során aminek a tudatlanságom volt az oka.És azóta számtalanszor találkoztam hozzád hasonló anyukákkal, akik persze tudták a megoldást, nem átallottak minden egyes alkalommal megszégyeníteni az említett butaságom miatt,és ezzel nehezíteni a változást.Nagyon jó ha valaki a nagykönyv szerint neveli a gyerekét,egészségesen, de káros ha beleüti az orrát mások dolgába.

Érthetetlen számodra miért nem követi mindenki a példádat?nos, talán másoknak is meg van a joguk hogy saját döntést hozzanak amik szerintük jó.Ezt tartsd tiszteletben,még ha tudod is mi lesz a következménye.

2010. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit indulatosabbra sikerült a kérdés mint szerettem volna, ezért elnézést. Persze mindenkinek szíve joga úgy nevelni, táplálni a gyermekét, ahogy ő jónak látja. De a mai világban, mindenkinek lehetősége van utána nézni, utána olvasni, érdeklődni mindennek. És akkor kialakulhat egy kép arról, hogy mi az "általánosságban" elfogadott. De ez esetben én pl. a józan paraszti eszemre hallgattam. Mondta nekem a védőnő, hogy adjak 3 hónaposan a gyereknek gyümölcsöt, 5 hónaposan kiwit...na persze!!! 5 hónapig tudtam szoptatni, onnan fokozatosan vezettem be az új ételeket, de nem hetekig kóstoltattam egy félét. Nem adom neki pépesítve cumiból, és ha lett volna több tejes sem szoptatnám 2 éves koráig. Lisztel és egyéb kritikus élelmiszerekkel úgy voltam, hogy a két véglet közt próbáltam meg belőni. Tudom nehéz, mert ahány ember annyi féle, és a kezdő anyuka elvész a sok információ és jó tanács közepette. De tényleg ha belegondol az ember akkor szerintem tök logikus hogy egy8-9 hónapos baba a 2-3 fogával nem kell hogy reggelire vagy vacsorára vajas kenyeret kapjon, vagy virslit!! Annak idején azért adtak nekünk ilyet, mert nem volt más! Sem a tápszerek sem a bébiételek nem voltam megbízhatóak, ha egyáltalán elérhetőek voltak! Közvetlen környezetemben tapasztalt és látott dolgok indították el bennem a kérdést...
2010. máj. 25. 13:30
 13/27 A kérdező kommentje:

Szó nem volt arról, hogy az "én példámat" kell követni...vagy hogy a nagykönyvben megírt módon...mert épp ez a baj hogy nincs egységes módja! És nem vagyok én sem milliomos, nekem sem fussa a manapság divatos bio zöldségekre és a drága babakajákra, magam főzök a gyerkőcnek, amikor csak tehetem. De ha valaki babát vállal akkor sajnso vállalni kell a táplálásához adódó anyagi költségeket is!! Nem lehet azért egy gyereknek tejet adni idő előtt mert nem fussa tápszerre!!

De pont ma olvastam egy kérdésben hogy az anyuka kérdezi mit adjon a 9 hónapos kicsinek este, mert ő tápszer ellenes.... sokan írták, a főzeléket és hasonlók...egészségükre....

2010. máj. 25. 13:34
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Te tényleg nem érted....
2010. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
7%
"a régebbi generáció gyermekei is felnőttek valahogy". Tényleg? és most is teljesen egészségesek? kezüket csókolom, nézzük már meg hogy a mai középkorú és idősebb ember között mennyi az elhízott, érszűkületes, szívbeteg, rákos, stb. Ki tudja, hogy mitől? Lehet hogy kicsi koruk óta egészségtelenül étkeztették őket?
2010. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%
miért ne ehetne egy 9hónapos főzeléket? Nekem sem volt a tejem tápláló már a fiam 5hónapos korában, így a doki javaslatára elkezdtük a korának megfelelő gyümölcsöket, főzeléket. Ha már muszáj, akkor inkább így, mint tápszerrel pótoljunk. És sokkal olcsóbb is, ami ugye nem mellékes.
2010. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
38%

Ez a "nem tápáló a tejem".

Az anyatej mindig, minden korban tápláló.

2010. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Hat a kerdes valoban eleg provokativra sikeredett. Es mivel a temat illetöen sem vedönöi sem orvosi körökben nincs egyseg.... itt sem lesz(az pozitiv, hogy meg nem voltak verremenö csatak)


Valaki irta a hozzataplalasos peldat hogy a 4 honapos kapta a gyümiket es nem duplazta meg a születesi sulyat 6 hos korara, ehhez csak annyit tennek hozza hogy ez abban az esetben nem baj, ha 3,5 kilo feletti sullyal született, ugyanis nekem a vedönö azt mondta, hogy a kisfiam nehogy megduplazza a sulyat 1 evesen pedig nehogy a 3szorosa legyen mert ez csak a 3,5 kilo alattiakra vonatkozik! (kisfiam 4560g-mal született) (de azert sikerült 1 evesen 13,5 kilosra cseperedni :D )

A hozzataplalasrol meg annyit, hogy erdemes körbe nezni hany anyuka küzd azzal, hogy nem akar enni a kislanya/fia rendesen. Attol a gyerektöl aki müizü pepeket es meg anyatejet kap 1,5-2 eves koraig ne is varjuk el, hogy az ahhoz kepest natur izü fözelekeket gyümölcsöket megeszi. En 3 honaposan kezdtem a kostoltatast 3 naponta adtam neki valami kis kostolot gyümölcsböl zöldsegböl, nem sokat hiszen nem az etkezes kivaltasara törekedtem (szoptattam) hanem az izek megismertetesere. Es igy amikor 5 honaposan kinezte a szambol a falatot es elkezdtem egy fel etkezest kivaltani valami pürevel akkor minden izt ismerösen üdvözölt es szivesen fogadta. 10 honapig szoptattam es magatol hagyta abba, neki inkabb a fött etel kellett az anyatej helyett. Kb 2 eves koratol eszi azt amit mi (illetve fokozatosan közelitettem a mi etkezesi szokasainkat az egeszseges fele azaz mi valtoztattunk nem a babat szoktattam at a mienkre)

De en adtam neki mezet tejet lisztetis relativ hamar, es mivel 5 vedönöm volt 1,5 ev alatt pont a kezdeti hozzataplalasoknal, en 5 külön velemenyt hallgattam meg plusz a 3 gyerekorvos plusz a 2 fele nagyszülök meg a dedi es a kedves szomszedok kisgyerekes es meg nem kisgyerekes, de nagyon hozzaertö baratokrol nem is beszelve. ezek utan en mindennek utananeztem merlegeltem a kockazatokat es ugy döntöttem inkabb en fözök neki hazi gyümi es zöldsegböl es adok neki hazi tejet mint a mesterseges tapszereket adjam neki, föleg az üveges bebikajat.

Es akik azt hozzak fel, hogy a mai közepkoruak milyen allergiasok biztos a hozzataplalas miatt, az nem lehet hogy a nem megfelelö tapszer miatt??? es ezt a logikat követve lehet hogy a mai tapszerek sem a legmegfelelöbbek.

2010. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Szerintem ne menjünk át a tápszer felé, mert teljesen más téma. Nekem tápszeres volt a lányom és inkább igya bébi korától a tápszert hiszen éhen nem hagyhattam ha nem volt tejem. De szerintem ez más téma.

Régen bevált valami ami akkor úgy tűnt az a jó, de mára kiderült hogy lehet annyira nem is /nem vagyok biztos benne hogy valóban nem jó úgy ahogy régen csinálták, persze nem általánosítva/, viszont 20 év múlva meg lehet az nem lesz jó az éppen babáinknak ahogy mi csináltuk.

Másrészt meg miért kell általánosítani? Én korán kezdtem a hozzátáplálást, igaz vannak dolgok amiket igenis betartottam mint pl. a tejcit csak 1 év után mertem adni, de attól még hogy 6 hónaposan evett a lányom húslevest miért vagyok rossz anya? Miért kell ezt súlykolni az emberbe hogy rossz anya vagyok mert nem kapott tápszert a lányom 6 hónapos koráig kizárólag?

Sajna ez a baj a mai világgal hogy van egy ember /és itt nem rád célzok kérdező/ aki ha találkozik olyannal aki másképp csinálja mint ő akkor beskatulyázzák.

Szóval nem érdemes ilyenen vitatkozni, főleg nem lenézni és lehülyézni a másikat.

2010. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
18%

ma 14:47-nek

Szerinted, ha a gyerekem 10dkg-ot hízott csak 1 hónap alatt, a 30-40dkg helyett, akkor tápló volt a tejem??????

Van neked gyereked egyáltalán???

2010. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!