Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ártanak egyesek a...

Miért ártanak egyesek a gyereküknek azzal hogy elrontják a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Miért kell némely szülőknek mániákusan minél hamarabb átszoktatniuk a gyereket a felnőttek ételeire?? Nap mint nap olvasom itt, hogy anyukák miket adnak a néha alig 5-6 hónapos babáknak.... vagy egy éves koruk előtt.... felfoghatatlan számomra, hogy miért ne értik meg fogják fel épp ésszel, hogy nem jó valami a babának? Vagy miért hiszik, hogy az a jó? Tej, meg mindenféle egyéb kaja 8-9 hónapos korban....

Én mindig meghallgattam amit mondjuk a doki meg a védőnő mondott, meg amit az "öregek" vagy amit itt olvastam. És a sok információból a józan eszemmel kiválogattam a reális infókat, azokat amiről úgy véltem tényleg értelme van. Fokozatosan bevezetni az ételeket és nem húslevessel meg felvágottal tömni egy fél év körüli gyereket. Nyugodtan vitázhatunk erről.... érdekelne az említett módon gondolkodó szülők magyarázata.

Hátha megtudtok győzni :) Nyitott vagyok mindenre


2010. máj. 25. 12:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
68%

"Én mindig meghallgattam amit mondjuk a doki meg a védőnő mondott, meg amit az "öregek" vagy amit itt olvastam. És a sok információból a józan eszemmel kiválogattam a reális infókat, azokat amiről úgy véltem tényleg értelme van."

Akik korábban kezdik , vagy mással etetik mint te ugyanúgy kiválogatták az infokból amit ők jónak láttak! Honnan tudod, hogy Te csinálod jól? Miért kell a másikat kritizálni miért nem örülsz annak, hogy te úgy csinálod ahogy neked, nektek tetszik? Mire jó ez a "mit csinál a másik és miért hülye" kérdés??

Én nem akarlak meggyőzni mert te nem is arra vágysz! Túl nagyra tartod magad!!

2010. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

" ma 14:47-nek

Szerinted, ha a gyerekem 10dkg-ot hízott csak 1 hónap alatt, a 30-40dkg helyett, akkor tápló volt a tejem??????

Van neked gyereked egyáltalán???


A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:24"



Bocs nem en voltam csak olvastam a valaszokat.

Az hülye elavult nezet hogy valakinek nem eleg taplalo a teje vagy hig, ilyen nincs minden anya megfelelö tejet termel a babajanak. Ha nem hizott eleget az ket dolgot jelenthet vagy nem evett eleget azaz nem a minöseggel, hanem a mennyiseggel volt baj, vagy csak eppen akkor nött. A kisfiam annak idejen 3 hetig hizott aztan 1 hetig nött azota is ugyanez a rendszer csak most 3 honapig hizik aztan meg egy honapot nö. (persze minimalisat nö a 3 honap alatt is es az 1 honap alatt is hizik de kb 10dkg-t) Es ugy hogy en ezt mondtam a vedönönek hogy de nezze meg igy szokta...aaa nem kezdjem el tapszerezni en meg mondtam, hogy jo (közben elküldtem melegebb eghajlatra magamban ez egyszerübb mint összeveszni) felirattuk a tapszert es egy het mulva mentünk, addigra meg meghizta a "megfelelö" adagot, erre tiszta büszke volt a vedönö, hogy ugye ö megmondta hogy kell a tapszer mert milyen szepen hizott, en meg felöltöztettem a babat megköszöntem a tapszerezesre az ötletet es közöltem hogy azota is csak anyatejet eszik a pici, es ezek utan nem is fogom tapszerezni, föleg ha egy vedönö is ennyit ert hozza es otthagytam. Megjegyzem következö alkalommal sokkal kedvesebb lett es megdicsert hogy milyen jo, hogy ilyen szoptatas parti vagyok :S Ezek utan kinek lehet hinni ?

2010. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
92%

16:24-nek

Igen van gyerekem, mégpedig kettő.

Nem tudom mekkora volt gyereked gondoltam) amikor hízott, de én arra gondoltam, hogy aki azt írta, 5 hónaposan nem tápláló a teje és ezért hozzátáplált. meg sokan írják, hogy nem hízik a gyereke már annyit...stb és hozzátáplálnak tök feleslegesen.

2010. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

előző

A nagyot 21 hónapig szoptattam, akicsit immáron 14 hónapja szoptatom.

2010. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Jó kérdést tettél fel, kedves kérdező :) Hirtelen nem is tudnék állást foglalni. 2 kisfiam van, 3,5 éves és 7 hónapos. A nagyobbik gyermekem 2 éves koráig szopott, 9 hónapos koráig az anyatejen kívül nem fogadott el semmit, ez így igaz, ahogy leírom. Még az alma sem kellett neki, hogy másról ne is beszéljek. 1 évesen bebizonyosodott, hogy elég komoly tejallergiája van, pedig tejfehérjével maximum anyatejen keresztül találkozott. Kisebbik gyermekem már nem szopizik, tápszeres, emellett már eszik korának megfelelő ételeket, de természetesen csak tejfehérje mentesen. És ő is tejfehérje allergiás. Nála ez még durvábban jött elő, mint anno a bátyjánál, mert nagyon ekcémás a bőre szegénykémnek. Nem tudom, hogy miért jött elő rajtuk, mert a családban nincsen ételallergia.

Sokat gondolkodom, hogy mit ronthattam el a nagynál is és a kicsinél is, és rájöttem, hogy semmit. Mindkettejüket a saját igényüknek megfelelően tápláltam hozzá. Az allergia mégis kikerülhetetlen lett.

2010. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


"Szia!

Nekem sincs sajnos elég tejem, most 3 hónapos a babám és adtam már neki almapűrét és barackot is. Imádja és nincs tőle semmi baja. És is hasonló okok miatt kezdtem el neki adni, minnél kevesebb tápszert adjak neki. Már egy étkezést kiváltok vele. Sztem várj még három hetet és adhatod neki te is. Ez az én véleményem,

minden jót!"

2010. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
33%

Ostoba anyák, még ostobább válaszai:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!