Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is volt úgy, hogy...

Másnál is volt úgy, hogy babája (13 hónapos) csak videoval vagy tv mellett volt hajlandó enni? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos múlt, koraszülött volt, 35. hétre született kis súllyal. Az elején nagyon szépen evett, mindig megette az adagját, szépen gyarapodott, míg hirtelen, 3 hós korában kiderült, hogy tejfehérje érzékeny. Ekkor tápszert váltottunk, egy darabig ette, viszont hirtelen eluitasította. Gondoltam semmi baj, úgyis hozzátáplálást elkezdjük, azzal majd pótlom. Nagyon szépen ment a hozzátáplálás, 1-2 kivétellel mindent megevett, tápszerből napi 3 alkalommal kb. 150-160 ml-t megivott. Azonban 7-8 hónapos korában fordulat történt. A tápszert egyre kevésbé kezdte elfogadni, elkezdődött a harc, a súlya is kissé megtorpant. Majd kb. hónapos korában az üveges vagy saját készítése ételekben is válogatni kezdett. Ekkor párom kitalálta, hogy evés közben mesés videot mutat neki, az leköti, így szépen nyitogatta a száját, nem nyügösködött, evett. Azonban sajnos csak azt értük el ezzel, mert én is elkezdtem mutatni neki evés közben a meséket és zenéket telefonon youtube-on, hogy kb. 11 hós korában már nem volt hajlandó video nélkül enni. Ez sajnos a mai napig is így van. Ha nagyon éhes és épp kedvére való étel van (sajnos nagyon válogatós), akkor 3-4 kanállal eszik egyedül video nélkül, de utána elkezd tekeregni, és be kell nyomni neki, különben esélytelen, hogy tovább egyen. 1 évesen volt 8.2 kg, nem egy túl nagy baba, és kényesek vagyunk a súlyára, hogy jól gyarapodjon.

Kritizáló, kioktató hozzászólásokat nem kérek, én is tudom, hogy ez így nem jó és mi szúrtuk el.

Tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék olvasni olyan anyukáktól, akiknél szintén hasonlóan alakult a rossz evő gyermeke étkezése. Kíváncsi vagyok, ez megváltozott-e idővel, és hogy így nehezebb volt-e az önálló, egyedüli evésre szoktatni?



2018. jan. 19. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Drasztikusnak hangzik, de sok esetben beválik:

Ha nem figyel és nem eszik, akkor addig kapott. Vedd el az ételt, vedd ki a székből.

Lehet hogy éhes marad, sőt! De ha igazán éhes akkor enni fog, ahogy rájön miért fontos az asztalnál ülni és enni. A kajára figyelve.

13 hónaposan már nem okozol gondot ha pár falatot eszik és éhes marad. Persze nem napokon keresztül..... Valahogy fel kell ismernie, hogy éhes és enni kell.

2018. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Szüntessék be a videózást, csak simán adj neki enni. Ha éhes, meg eszi. Még egy gyerek se halt önként éhen
2018. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

A videót/TV-t kikapcsolni (nemcsak az evés idejére, hanem mindenkorra - mivel ezzel komoly idegrenszerei karokat lehet okozni a gyereknek), és ha nem eszik, akkor nem eröltetni, hanem abbahagyni az etetést.


Olyan gyerek nincs, aki éhes, ott az étel és nem eszik. Ha akár egy hétig is jóval kevesebbet eszik, mint most,az nem baj, ha következetes vagy, akkor hamarosan átáll a normális evésre.


Emellett a videó/TV melletti evéssel csak a késöbbi elhízást alapozzátok meg nála, szóval emiatt is sörgösen abba kell hagyni!

2018. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én emiatt szigorúan kikapcsoltam minden ilyet (tv, rádió). Leültem vele szembe és együtt ettünk. A csordaszellem ilyen korban nagyon működik. Üljetek le együtt és mindenki egyen és beszélgessetek.
2018. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk később kezdődött az evési mizéria.15-16 hós kora után, addig jól evett. Egy ismerős tanácsolta, hogy nekik is csak mesével eszik, hát mi is kipróbáltuk. Bevált. Egy ideig jól evett így. Ha le tudod szoktatni, tedd meg. Később nehéz lesz vagy lehetetlen. Az enyém rossz evő maradt és a mesenézés megy evés közben. Nem mindig, de általában. A súlya most is a határon, szóval nem fog ettől elhízni. Mesét már azóta is csak evés közben néz. Próbáltuk, hogy előbb evés és utána nézhet mesét, de nem vált be. Az evésre ösztönözzük sokszor, hogy egyél, mert nincs több mese. Lassan is eszik, válogat is. Az önálló evéssel nem volt gond ennek ellenére, az oviban se okozott ez gondot. Ha étteremben, vendégségben eszünk ott sincs gond ezzel, mondjuk épp csak annyit eszik, hogy éhen ne haljon. Szóval mi így jártunk és így legalább nem idegeskedtem 5x ennyit az evésen. Ezt csak az tudja, aki töltött már ezzel órákat és igen kipróbáltuk, hogy nem kap enni.. nem vált be. 5 év alatt kb 2x mondta, hogy éhes. Sose éhes és persze hisztis az éhségtől. A súlya is mindig épp a határon volt, vannak ilyen gyerekek.
2018. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Utolsó, teljesen átérzem, kín szenvedés nálunk az evés. Tudom, nem kellene így a szívemre venni ezt, de ma ebéd után pl. sírva fakadtam, annyira kínkeservesen ment, 1 kanállal sem tudtam a szájába tenni csakúgy (pedig előtte csak reggelit evett)... ez a rossz evés nagyon megkeseríti a hétköznapjaink, kivagyok emiatt.

Nálatok tápszert meddig kapott a kicsi? Mert az a legnagyobb problémám, hogy nem elég hogy most már a főzeléket sem eszi meg, de a tápszernél is csapkod, hadakozik.

2018. jan. 19. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem tudom már, hogy meddig ette a tápszert, de azzal is gond volt -már tíz hónaposan se evett annyit tápszerből, amennyit kellett volna. Próbáltunk többfélét, ízesítettük a védőnő tanácsára, de úgyse itta, úgyhogy én úgy emlékszem egy éves kora után már tejet, kakaót is próbáltunk. Legjobban a natúr joghurtot szerette, azzal egészült ki a tejalapú étkezés és az esti tejpéppel. Pedig van mèg ismerősünk, aki még mai napig 5 évesen is megissza a tejitalt.
2018. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát vagy drasztikusan megvonod, vagy hagyod. Én az elsőnél hagytam, mert így szépen hízott amúgy meg nem.

Kinőtte, 2 éves kora óta nem eszik mesével. És megtanult egyedül enni minden evőeszközből.

Nálunk a 2. gyerek 3 hós kora óta volt rossz evő, nála bepróbálkoztama mesével , nem jöttbe,

nála már azt alkalmazom, hogy adok a kezébe vmit, kanállal kezdem, és akkor van h ő is etet. És kb 20 perce van, amint elkezd forgolódni kiveszem, megdícsérem, és majd kövo alkalommal ehet.

Minden ilyen evés zavarhoz vezet amúgy. :(

2020. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!