Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet következetesnek...

Hogyan lehet következetesnek lenni, ha változnak a dolgok?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl eddig hagytam játszani a fiamat a kulcscsomómmal, de ma észrevettem, hogy rozsdásodni kezdett az egyik kulcs (2 hónapos kulcs!!!). Így már nem szívesen adom oda neki. Dehát joggal reklamál, ha eddig lehetett, nem?!

VAgy olyan dolgok, amikkel eddig játszhatott, mert nem ártott neki, de mostmár pl ki tudja nyitni, leszed róla dolgokat, stb. Sosem gondoltam bele, hogy amit odaadok azt később majd nem lehet, mert megtanul bizonyos dolgokat :((( Sajnos, dehát első baba...


Ez így nem vezet következetlenséghez?


2010. jún. 9. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szia, a kulcs-féle dolog orvosolható, adj neki másik kulcscsomót használaton kívüli kulcsokból. amit meg megengedsz, mert még nem veszélyes, és később az lehet: próbálj meg előre gondolkodni, és csak olyat engedni, amit később is lehet majd. lehet következetesnek lenni. nehéz, de megoldható. nálunk is van olyan, amit először szabad, aztán mondjuk az apja beleköt, hogy ezt ne lehessen....na ilyenkor aztán nem lhete, a családi béke kedvéért, és akkor elmagyarázom neki, hogy miért nem lehet, már érti nagyjából, vagy legalább valamit megért belőle, hát előszörre bizony nem tetszik, de aztán belenyugszik, sőt ő mutatja hogy mit nem lehet. most 17 hós múlt. ja és sztem ha először megengedsz vmit, amit aztán te magad később mégis megbánsz akkor nyugodtan mondd el neki, hogy anya tévedett amikor ezt megengedte, mert mégsem jó hogy ezt csinálja ezért mge ezért, ez nem fogja csökkenteni a tekintélyt, sőt, növelni fogja, hosszú távon biztos, ha látja hogy te is hibázhatsz áés el tudod ismerni.

jó nevelést! :)

2010. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! NAgyon jó, amit írtál. Így fogok tenni. Igen, próbálok mostmár előre gondolkozni, dehát nem egyszerű :)))

Nektek is minden jót!

2010. jún. 9. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!