Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen felszerelés kell a...

Milyen felszerelés kell a baba szobába?

Figyelt kérdés
külön szobája lesz nem velünk fog aludni mik kellenek bele? kiságy, járóka, pelenkázó vagy mégis mik? miből melyiket ajáljátok? egyéb felszerelés? első bébi és hát tanácstalan vagyok:D
2010. jún. 13. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ágy mindenképpen kell lehet olyan amit később junior ággyá alakithattok ebben van kisszekrény és pelenkázólap is de sajnos a tapasztalatom az hogy ezek a bútorok batárok sok helyet vesznek el és a pelenkázó nem olyan hosszú hogy sokáig kitartson - hat hónapnál nemigen birják tovább- kell valamilyen ruhatároló megoldás fogasok mindenképp kellenek a kislány ruhák nagyon mutatósak ha szépen vasalva lógnak és helytakarékosak is szóval nem kell feltétlenül kétajtós szekrény. nekünk két babához van egy kis akasztós szekrénykénk egy junior és egy 60x120-as kiságyunk két polcunk minkét gyereknek egy egy a szoba két falán és egy könyvespolc amire textil dobozokat tettünk ebben elfér a zokni bugyi body és a ruhák behajtogatva a köv. méretü és a kinött ruhák bezsákolva a junior ágy aljában vannak.
2010. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy kiságyunk, azon van egy pelenkázó lap (sokan pelenkázólapos komóddal oldják meg), van szekrénye, a pelenkázónál jó, ha van valamilyen polc, ahová tudsz pakolni pelusokat, popsikrémet, ilyesmit. Járókát egyelőre szerintem fölösleges venni, mi pl. egyáltalán nem használtunk, most meg már nem is fogunk, mert 8,5 hónapos, ül, mászik, áll, csak be lenne zárva járókába.

Ja, a kiságy jó, ha átalakítható, nekünk 70x140-es van, ebből lesz majd a kiságya később a rács nélkül. Mi nagyon sok mindent itt vettünk meg:

[link]

Légzésfigyelő/bébiőr jó, ha van, pelenkatároló kuka szintén óriási találmány a szagok miatt (mi a légzésfigyelőhöz kaptuk ajándékba), a szobában van egy olyan fotel, amit szoptatós fotelnek használok (most már nem szopizik, de a tápszert is ott adom oda neki). Sólámpát célszerű beszerezni, csak nagyon lájtos fénye van, éjjel lehet látni a fényénél, viszont nem élénkíted fel vele nagyon a babát, amikor etetsz/pelenkázol, és még egészséges is a használata.

2010. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy a pelenkázó lap alá a párom szerkesztett egy alátétet bútorlapból, így még a 10 kg-os csemetémet is simán elbírja. Második voltam.
2010. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is első baba lesz, most vagyok 18 hetes.

Mi is mindent használtan veszünk, ruhákat a turiból, meg van a városban baba bizományi bolt, ami nagy találmány.

Nekünk egy kisszekrényünk lesz, kiságy, ami fél évig az ágyunk mellett lesz, de nagyon sok mindent kapunk kölcsön is (pl. mellszívó, bébiőr, kád, pelenkázó rátét.)

Vettünk mosható pelusokat (all-in-one) és van szagtalan pelenkatároló is.

Járóka nem lesz, de talán majd egy utazóágy, az úgyis kell ha megyünk a nagyszülőkhöz, az jó járókának is és összecsukható.

Ja, és hordozót tartalmazó babakocsit vettünk, nagyon praktikusnak tűnik, azt is használtan.

A hordozó etetéshez is jó az elején, etetőszék meg csak kb hathónapos korától kell, úgy tudom.

Amit én még szeretnék, az a szoptatós párna, jó ötletnek tűnik, de az is van a Vaterán pl.

Ha gondolod szerezd meg a Terhesség félelem nélkül c. könyvet, én könyvtárban találtam és nagyon jót tett a lelkivilágomnak. Van benne segítség a babakelengye ügyében is, orvos meg bába írta.

2010. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sajnos nincs külön a kisfiam, de a szobája már készül. Picike szoba, ezért centizgetünk. Kell bele kiságy, az feltétlenül szükséges (:)), illetve jól jön egy pelenkázó, kisszekrénnyel. Szekrény, ahová a ruhácskáit rakod. Nagyon jó szolgálatot tesz, és szerintem szükséges is, ha van a babaszobában egy kihúzható fotel, vagy egy kisebb kanapé. Ez akkor jön jól, ha sokszor felsír éjszaka, pár éjszakára oda lehet mellé költözni, lázas, vagy jön a foga, vagy bármi baja van. És persze valamin szoptatni is kell. Járókát nem biztos, hogy a szobájába kellene tenni. Általában a járóka abban a szobában van, ahol ti vagytok nappal, például a nappaliban, ha emeletes a ház, akkor a földszinten. Járókában addig játszik a kicsi, amíg te főzöl, takarítasz, bármit csinálsz, és közben rá tudsz nézni, illetve ő is nyugodtan játszik, mert érzi, hogy a közelében vagy. A gyerekszobába szerintem teljesen felesleges.
2010. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a mi induló csomagunk ez volt:

- 70x140-es kiságy (szerintem csak ezt éri meg megvenni, mert a 60x120-as kicsi - a babák össze-vissza forgolódnak, a mienk most 20 hós, de már azon gondolkozunk, hogy lecseréljük szélesebb gyerekágyra az ágyikóját. Hozzá kókuszmatrac, 3 db gumis lepedő

- komód pelenkázólappal

- falimatrica faldísznek az ágyához

- egy szekrény a ruháknak

- könyvespolc

- egy játéktároló (egyelőre csörgőtároló :)) ) műanyag láda az obi-ból

- egy ikea-s fotel a szoptatáshoz

- éjjeli lámpa

- légzésfigyelő + bébiőr

- szobahőmérő

- bébimérleg, bár ezt kölcsönözni is lehetett volna és a védőnőhöz is lehet menni mérni a baba súlyát

- ruhák, jó sok textilpelus


nekünk járóka nem volt, nem is hiányzott, helyette amíg pici volt nagyon bevált a játszószőnyeg, mikor meg mászott hagytam, had élvezze a mászást


ja, ami nagyon kellett: konnektordugók az egész lakásba

2010. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekünk a másodiknál egy sima fenyő kiságy van 8másfél éve volt 12e ft, újonnan), a párom csinált hozzá pelenkázót alul 2 polccal, szintén fából. van még a szobában és egy ruhásszekrény meg egy gurulós polc.

A fiamnak még olyan kiságya volt, amiből később gyerekágy lesz, szar bútorlapből egy fillért sem ért, szerencsére el tudtuk adni.

2010. jún. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előző

Szoptatni a "kicsit" a nappaliban szoktam (még minidg szopik 15 hónapos)

Amikor fiam kicsi volt, vettük szemetest a szobájába, aztán amikor elkezdett mászni, minden nap kiborította


-sima matrac van a kiságyában, nem kókuszmatrac

-egyinek sem volt baldachinja


-van egy utazóágy a felállitvanappaliban (10 éves darab , fiam és rajta kívül még egy ismerős gyrek használta), nos most ez funkcionál járókaként, ha meg elutazunk,akkor utazóágyként



Sok felsleges dolgot lehet kapni, de főleg a második gyereknél úgyis rájön az ember, hogymia az és mi nem.

(Láttam már popsitörlőkendő melegítőt is)

2010. jún. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igen, popsitörlő melegítő, azon én is kiakadtam:)

azt mondják, ami nem kell:

- bébiolló, mert a normálissal is jól lehet vágni

- vízhőmérő, mert beledugod a könyököd a vízbe és kész,

- elemes orrszívó, mert nem szív semmit (állítólag a porszívós inkább)

- én mondjuk a külön cumisüveg-melegítőt is feleslegesnek találom

-mérleget lehet kölcsönözni gyerekruhaboltban vagy gyógynövényboltban, amit én ismerek, az 1500 ft/hó, és digitális,

-bébiőrt is lehet kölcsönözni

- a falra lehet festeni sima vízfestékkel is, szerintem, ha te csinálod még személyesebb (pauszpapírra kimásolni gyerekkönyvből a figurát, és egy kölcsönkért írásvetítővel a farla vetíteni.) csak olyan helyre, hogy a gyerkőc le ne tudja nyalni :)

- zsebes tartót otthon is lehet varrni maradék anyagokból, és mi dobozokat se nagyon veszünk, turiban vett méteráruval (klassz angol anyagok!) borítok be cipősdobozokat, senki nem mondja meg hogy nem Ikeás:))


Ha kreatív vagy, egy csomó mindent meg lehet úszni olcsón.

2010. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!