Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleménytek a Mirázs névről?

Mi a véleménytek a Mirázs névről?

Figyelt kérdés

2018. máj. 1. 20:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Egy vadaszgep jut rola eszembe
2018. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon-nagyon rossz a hangzása.. Ha csak az a fontos, hogy ritka név legyen, legyen inkább Katalin.
2018. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%
Délibábot jelent, aki nem tudná. Nekem se a hangzása, se a jelentése nem tetszik, de inkább ez, mint az ötezredik Hanna. Az meg csak elsőre szokatlan, hogy "-ázs"-ra végződik, a Balázst is megszoktuk.
2018. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon nem tetszik. Nem tudom eldönteni fiú vagy lány név. 😕
2018. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem tetszik. Még az eredeti írásmóddal sem (Mirage). Olyan erőltetett. Az előző válaszok között olvastam, hogy az -ázs végződés a Balázs esetében nem furcsa - persze, hogy nem , hiszen az nem egy fonetikusan átírt név, hanem teljesen eredeti írásmód, semmi köze ezekhez az -age végződésű nevekhez. Amikor viszont a külföldi neveket ilyen és hasonló módon magyarosítják, az nagyon esetlen (pl. Seril, Dzsesszika, Doroti, Brájen és társaik).
2018. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
89%

Versenyló neveként tudom elképzelni, tennék rá lovin.

"És jön Mirázs mint délibáb a semmiből a kettesen nagyon nyomja neki a zsokéja ez aztán a hajrá fej-fej mellett haladnak és győőőőz Mirááázs orrhosszal győőz! Hát hihetetlen egy paripa ez!" Bocs.

2018. máj. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
#16 😂
2018. máj. 2. 10:16
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Mint a grillázs..

Ha nem lenne a kulcsszavaknál megadva, hogy lány, akkor fogalmam sem lenne, hogy milyen nemű teremtmény (esetleg kutya vagy kecske) viseli ezt a nevet.

2018. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Grillázs!! Ez jó, kár hogy nem anyakönyvezhető.
2018. máj. 4. 18:51
 20/26 anonim ***** válasza:
62%

"a Balázs esetében nem furcsa - persze, hogy nem , hiszen az nem egy fonetikusan átírt név, hanem teljesen eredeti írásmód, semmi köze ezekhez az -age végződésű nevekhez."


A Balázs a francia Blaise-ből jön, és eleinte ugyanolyan furcsa lehetett, mint ma a Brájen, csak már megszoktad. (És ez még egy rakás másik névre is igaz, pl. Jeannette -> Zsanett, Alice -> Aliz). Az más kérdés, hogy jó pár nagyon kreatív egyén Balagénak írja a neten...

2018. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!