Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lassul le a testsúly...

Mikor lassul le a testsúly növekedés a babáknál?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapos koráig gyorsan nőtt a babám súlya (havonta 1 kiló), viszont most egy hónap alatt csak fél kilót hízott...
2010. jún. 14. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
egy éves kor körül akkor ált. 8-12 kg. között vannak a lányok ált. könnyebbek akkor már utánna vagy hízik vagy nő ..
2010. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a babák nem híznak egyenletesen. Lehet, hogy a tied az elején nagyon belehúzott, és most "megpihen". A havi minimum az elején 450 gramm, ennyi nektek is megvan.

Anyatejes?

Egyébként fél éves kor körül is lelassulhat, vagy előbb is, amikor elkezd forogni, mozogni intenzívebben.

2010. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg azt mondják, hogy a születési súlyának megduplázásáig heti 15-30 dkg között kell lennie a hízásnak. Utána már lelassulhat, kisfiamnál például már csak heti 7-8-3-5 dkg hízás volt egy hónap alatt. Most meg már szinte semmit nem hízik, csak pár dkg-okat egy-egy hónap alatt (8,5 hónapos).
2010. jún. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam az első 1 hónapban heti fél kg-ot hízott és 1 hónaposan már 5490 g volt, holott 3640g-al született és egy hét múlva érte el újra a születési súlyát. Aztán 2 hónaposan 6620 g volt és most 3 hónaposan csak 6900 g. Szóval fokozatosan lassul. Anyatejes.
2010. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
miután 3 hónaposan megduplázta a súlyát, ingadozni kezdett a heti súlygyarapodása. Addig egyenletesen sokat hízott. Igaz, miután duplázott, már nem mértem rendszeresen. 2800-al született, 3 hósan 5700 volt, 4 hósan majdnem 6500. Nemsokára megyünk az 5 hós mérésre, kíváncsi vagyok, hogy mennyi lesz.
2010. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6 hós koráig 1 kg hízott havonta. Utána 50-60 dkg között. Most 16 hós, 15 hósan volt 14 kg, 12 hósan 13 kg. Úgyhogy 3 hónap alatt 1kg ment fel rá.
2010. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2850grammal született és az első pár hónapban havi 1kg-t hízott (szopizott), aztán úgy az 5.hónap után, amikor elkezdett forgolódni, egész nap csak ficánkolt és akkor már 40-50dkg-t hízott csak, pedig akkorra már elkezdtük a hozzátáplálást is.

Szerintem az a fél kiló sem rossz, a lényeg az, hogy fejlődik. Ha gond lenne, a gyerekorvos biztos mondaná tanácsadáson, ha mentek hozzá.

2010. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!