Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája sem eszi meg a...

Más babája sem eszi meg a testsúly kilógrammonkénti 150 ml tápszert? Nyugtassatok meg, hogy más is jár ebben a cipőben!

Figyelt kérdés
6 hónapos a kislányom, 7,5 kg. Jó súlyban lévő baba, ennek ellenére egyáltalán nem nagy étvágyú, jó, ha napi 600-650 ml tápszert megiszik. A hozzátáplálással sem állunk még sehogy nagyon lassan haladunk, egyenlőre egy-két kanál pépet fogad el.
2011. jan. 5. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
ennyi idősen már nem is kell! 8 hónaposan pl. máe elég a 100-120 ml/tkg.
2011. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam soha életében nem itta meg ezt a mennyiséget. Ez nem előírás, csak egy átlagszám, ennyire nem kell hozzá ragaszkodni!

Bízd a babádra, ő majd tudja, mennyire van szüksége!

2011. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia! az én kisfiam is 6 hónapos, szintén tápszeres. Étkezésenként 170 ml-t eszik meg, többet nem kér, most 8 kiló. A tápszer szerint ilyen korban már 210-et kéne ennie, szóval napi szinten jóval kevesebbet eszik, mint a dobozon ajánlott mennyiség. De nem baj, mert szépen gyarapodik a súlya és boldog, kiegyensúlyozott baba. A hozzátáplálással egész jól állunk, délután kap tejpépet, amit szeret, és délben főzeléket, gyümölcsöket eszik.
2011. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 éves, és még emlékszem, hogy soha, de soha nem evett meg ennyit. Annak ellenére, hogy általában mindig is jó evő volt. Úgyhogy no para.
2011. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Annyira nem aggódom túl a dolgot. Kis pufika kislány ettől a mennyiségtől is, mekkora lenne, ha többet enne, akkor már gurulna!! Csak mindenki azt írja, hogy az én gyerekem 180-200akat eszik étkezésenként és ilyenkor gondolkodok el.
2011. jan. 5. 11:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sosem ette meg az ajánlott napi mennyiséget, még fejlődési ugrások idején sem. Ehhez képest havonta átlag 1 kg-ot hízott, most 5 hónapos múlt és 8,3 kg.
2011. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én babám 9,5 hónapos, örülök, ha a 150-et megissza.

Míg szopizott, néha megvolt a 170 is.

Nem tudok mit csinálni, nem öntehetem bele erőszakkal.

Reggel általában 120ml, este pedig 150 és 120.

Szóval megnyugodhatsz! :)

2011. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2011. jan. 5. 16:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Még valami: féléves kortól várhatóan kevesebbet fog enni, már csak a hozzátáplálás miatt is, emiatt ne kezdj majd aggódni.
2011. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!