Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar az ölembe...

Miért nem akar az ölembe lenni altatásnál 11 hónapos fiam?

Figyelt kérdés
Születésétől ölben aludt, kicsinek hasfájós volt így sokat volt kézben aztán meg már nem tudtuk leszoktatni az ölben alvásról. 2 napja az altatásnál amíg issza a tejet addig nyugiba van, de kifogy az üveg és neki áll feszengeni és sírni a kezemben mintha szabadulni akarna az ölemből, oké ha nem akarsz ölben elaludni hát menj a kiságyba így nekem is könnyebb lesz gondoltam :(. Betettem az ágyába kapott jó éjt puszit mondtam hogy aludjon nagyot és holnap találkozunk, és kijöttem, ő egyből torka szakadtából ordítani kezdett vártam néhány percet és vissza mentem nem vettem ki csak megöleltem néhány másodpercig úgy tűnt meg nyugtatja a jelenlétem de ismét rá zendített,próbáltam nyugtatgatni de nem nagyon használt. Végül kivettem és a kezembe ugyanúgy fészkalódott mint előtte de ha nézhette a tv-t akkor csend volt. Aztán tiltakozása ellenére karomba fektettem és addig ringattam míg nagy nehezen elaludt illetve elájult az álmosságtól.Próbáltuk a felvesz-letesz és a Ferber módszert is egyik sem vált be mit tanácsoltok mit tegyek?
2010. jún. 16. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

"Aludj jól, gyermekem " könyvet ajánlom, nekem bevált.

4 nap és hat.

2010. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk, ha nagyon álmos, akkor szokott ilyet csinálni. 4,5 hós, jóval kisebb, mint a Tied. Én is sétálok vele, leülök vele, így-úgy tartom a kezemben és egyszer csak jó neki, akkor gaja-gaja, altatja magát és még csukott szemmel is mondja, aztán elalszik. Biztos úgy nem jó neki, de ő sem tudja, hogy lenne a jó.
2010. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Több gond is van szerintem:

Előbb-utóbb meg kell tanulnia elaludni egyedül, nem ringathatod 3 évesen, és amiért ölben aludt eddig, ezért nem tud önállóan elaludni. Viszont már ölben sem jó, ahhoz lehet, elég nagy.

Ekkor szokott jönni a szokásos sírás-ordítás.

Szoktasd a kiságyhoz, hogy önállóan aludjon el. Átmenetileg én úgy csináltam, hogy a nagyágyon altattam, úgy, hogy mellette feküdtem, nem szóltam hozzá, és így aludt el. Egy pár hét múlva pedig jött a kiságyban egyedül. Remekül bejött ez. már régóta csak berakom, elnézelődik egy ideig, utána elalszik. Most 19 hós.

2010. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálunk a nagyágyon alvás nem megy, mert akkor folyton birkózni akar akár álmos akár nem. Ha a kiságyba teszem és ott maradok vele és úgy teszek mint aki alszik akkor is csak ordít.
2010. jún. 18. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, én most elővettem egy altató zenét, amit már korábban próbáltam és látom babámon, hogy ellazul tőle, bár így is kézben alszik el, de gyorsabban ellazul és van hogy le tudok vele ülni és az ölemben alszik el, de néha megpróbálom betenni még félig ébren az ágyába. Muszáj gyakorolni, úgy vagyok vele. Nálunk is nagyon nehezen megy az alvás, kilátástalan most a jövő e tekintetben.
2010. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én gyerekem már jóval előbb nem tűrte meg, h ringassam.


nálunk csak az jött be, hogy lefektettem a hasára és simiztem a hátát míg elaludt. ez ment hónapokig. szerencsére, most hogy a 2.-kal már nagyobb a pocakom és nem tudok behajolni pont eljutottunk oda, hogy kiságyba bekerül és tudja, h ott vagyok, de nem nyúlok hozzá, nem szólok hozzá, ha feláll visszafektetem ahányszor csak feláll és megnyugszik.

Rengeteget csináltam a felállt-visszafektettem dolgot. Volt, hogy egy órán keresztül, sok héten át... Csak így ment. Ha kimentem annyira felhergelte magát, h kihányt mindig mindent :(((((((((((

2010. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt 1 éves koráig ringattam, aztán egyik napról a másikban nem akart megmaradni az ölemben cumit adtam a szájába, sötétet csináltam a szobában magam mellé fektettem simogattam és egyszer csak bealudt.
2010. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!