Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értessem meg a rokonokkal...

Hogy értessem meg a rokonokkal, védőnővel, hogy ne gügyögjenek és beszéljenek értelmesen?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar a többeszámban beszélés, a gügyögés, de hiába mondtam a rokonoknak, hogy beszéljenek értelmesen, mintha meg sem hallanák. Ráadásul a védőnő is folyton szopcsi, tápi, gyümi, főzi és hasonló nyelven beszél. Anya vagyok, nem fogyatékos... A rokonok pedig azt kérdezgetik, hogy tudunk-e szopizni meg van-e kakink és szeretjük-e a tápit és hasonlók.

Tudom, hogy kapom majd a beszólásokat, hogy mekkora bunkó vagyok, hogy ez zavar, de akinek ez a véleménye az nem érdekel, csak abban szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan tudnám ezeket megértetni a körülöttem levőkkel, mert az egyszer-kétszer elmondtam sajnos nem segített.


2010. jún. 19. 15:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Igen megértelek! Végre egy normális felfogásu anyuka, aki nem IDÉTLEN!

Miért kell kényeskedni, meg nyálaskodni annyira idegesitő! Én az ilyen anyukákkal beszélgetni se szeretek, mert ha van egy komoly betegsége a gyereknek akkoris igy beszélnek és olyan mintha elkomolytalankodnák az egészet ilyenkor nekem felmegy a pumpa az agyamba!

Miért nem lehet normálisan beszélni nem értem!

2010. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sehogyan,aki olyan szinten van hogy gügyög a gyerekhez,annak hiába mondod hogy ne gügyögjön
2010. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A múltkor megkérdezte a gyerekorvos, hogy "hányszor hánytunk az éjjel?" Erre válaszoltam, hogy "azt nem tudom, hogy Ön hányszor, de a gyerek egyszer sem" és még ő volt megsértődve...:DDD
2010. jún. 19. 15:45
 4/21 anonim ***** válasza:
Szia.Hát szerintem legyél egy kicsit eréjesebb,és mond meg nekik,hogy ez téged nagyon zavar ugyhogy legyenek szivesek és ne gagyokjanak össze-vissza!Szerintem megfogják érteni,csak legyél eréjes velük!!!!
2010. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az voltam, másodszor elég határozottan kértem, persze nem durván. De esélytelennek tűnik:( Még jó, hogy a férjemmel már csak vigyorgunk egy idő után és gyűjtjük a mókás történeteket:)
2010. jún. 19. 15:47
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor probáld meg viccnek venni a gagyogásokat,és ne idegeskedj rajtuk!
2010. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Amíg még nem érti a gyerek, addig elviselem, de nem szeretném ha majd ő is így beszélne. A nagyszülők azonnal megértették, akkor más miért képtelen erre? Vagy ez tényleg csak engem zavar és mindenkinek oké, hogy tejcsit ad a babcsijának (ez tegnapi gyűjtésünk nagynénitől:))?
2010. jún. 19. 16:00
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
ÁÁ haggyad a fenébe ezek az idétlen borzalmas becézgetésekről vannak emberek akik nem tudnak leszokni!
2010. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád? Gyanús, hogy pár hónapos csak. Ha majd betölti az 1 évét, na jó, lehet, hogy valamivel később, de hidd el, leszoknak a környezetedben lévők a gügyögésről. Ahogy nő a gyerkőc, úgy szoknak le.


Nálunk anyám csinálta azt, hogy mondta a fiamnak, gyere iszikézni. A férjem rászólt, hogy az ő fia nem iszikézik, hanem iszik. Na erre anyu megsértődött és mikor nem volt ott a férjem, akkor közölte a gyerekkel, hogy na most tudunk iszikézni, mert nincs itt apád. (?!?!?!?!) Na akkor én szóltam rá, hogy ez azért nem vicces.

2010. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
5 hónapos. Igen, a hamikázni nálunk is megvan...grrr...:(
2010. jún. 19. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!