Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan elképzelhetetlen...

Tényleg olyan elképzelhetetlen, hogy ne legyen a gyereknek cumija?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, és él bennem egy olyan idealisztikus elképzelés, hogy én nem fogok cumit nyomni a gyerek szájába, hogy csendben maradjon. Cumisüveget is szeretném elkerülni. De első sorban a cumi téma miatt mindenki kiröhög, hogy úgysem fogom sokáig bírni, és úgyis állandóan cumi lesz a gyerek szájában.
2019. febr. 19. 11:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Igen. A gyerek valamit úgyis szopni fog, mert megnyugtatja. Sokkal rosszabb, ha ez az ujja, mert azt el sem lehet tőle venni pár év múlva. Nálunk a nagy (3) cumizik, de már kb. 1,5 éve csak alváshoz kapja meg. Lassan meg akarom beszélni vele, hogy ahhoz se kell. A kicsik nem fogadták el a cumit, ők az ujjukat szopják. Ez sokkal rosszabb, ezzel még bajom lesz úgy lehet kisiskolás korban is. Fogszabályzó, stb... Ezerszer inkább a cumi pár évig. 😟
2019. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Nekem aztán mindegy mit csinálsz elhiheted. 😅

Az enyémnek sincs de csak mert nem fogadja el, senki soha nem nevetett ki azért mert nem cumizik a gyerekem. Remélem sikeres lesz a szoptatás es nem szorulsz majd tápszerre és cumisüvegre, ember tervez... Persze arra is vannak alternatívák lásd svéd itatópohár.

2019. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
Nem elképzelhetetlen, ismerek több gyereket aki sosem cumizott és az ujjàt sem szopja. Nàlunk az elsőnél én is úgy voltam vele, hogy felesleges. A kislányom igény szerint szoptatott baba volt, tényleg minden nyekkre cicire tettem, kiélhette a komfortszopàsi igényét is. Olyan 2 hónapos kora körül elkezdte àtaludni az éjszakàt, örültem és aludtam én is. Aztán ràjöttem, hogy szép csöndben ràszokott az ujjszopàsra, 3 éves elmúlt, azóta is szopja. A màsodik gyereknél ezt semmiképpen sem szerettem volna, ezért kapott cumit, màsfél éves, csak altatàsnàl hasznàlja, néha bekapja éjjel, aztán ki is köpi. Nappal le sem hozzuk a szobàjàból és észrevettem, hogy este is egyre kevésbé igényli
2019. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Hozzáteszem első: a kislányom nem fogadott el egy cumit sem és az ujját sem szopja sőt semmit sem. Nem törvényszerű, hogy ha nem cumizik akkor az ujját fogja szopni.
2019. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%
Fiam cumizott ( nem volt tervezve de az elején sokat vizsgálaták betegség miatt és konkrétan az orvos kerte hogy hozzunk és adjunk neki cumit mert nyugalmi állapotban kell vizsgálnia és üvöltött a gyerek..) aztán 3 múlt mikor ovi előtt se szo se beszéd egy het alatt elfelejtette
2019. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
35%

Három évig szoptattam, nem volt cumisüveg, viszont nekem volt egy a mániám hogy szerintem a cumi olyan aranyos a kisbabának, úgyhogy össze vásároltam mindenféle mintát , màrkàt, na , a babám csak úgy repítette ki a szájából. Nem baj, nem bántam meg van vagy 30 elraktam őket emlékbe :) van aki bélyeget gyűjt, én meg cumikat. 👶🏻


Semmi gond nincs egyébként a cumival a lényeg hogy egy éves kor előtt a legegyszerűbbtól elvenni, hogy utána ne keresse.

Van egy fogorvos barátnőm, aki azt mondta , hogy a cumi olyan szinten deformálja az állkapcsot, hogy egy fogorvos mindig is meg fogja tudni mondani , hogy a gyerek cumizott e vagy nem. Akkor is , ha csak pár hetet!

2019. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%

A környezetemben sok gyerek van, aki sosem cumizott.

Ne foglalkozz ennyire mások véleményével.

2019. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%
Hülyeség, én akartam volna, hogy cumizzon, de egyiket sem fogadta el a lányom, az ujját szopta kb. 1 hónapig, utána azt sem.
2019. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%

Két gyerekem van, a lányomnak adtam volna cumit, mert csak, nem tudom, nem is igazán gondoltam akkor át ezt, csak ezt láttam addig. Nem kellett neki, sosem fogadta el, mondjuk ennek utólag örülök. Az ujját se szopta amúgy, cumisüvege sem volt, igény szerint szopott, sokat komfortszopizott. A fiamnak nem is próbáltam adni, nála már tudatosan. Ő se szopja az ujját, cumisüvege sincs, csak cici, de ő nem is komfortszopizós típus amúgy.

Szóval szerintem egyáltalán nem lehetetlen, én többeket ismerek, akiknél se cumi, se cumisüveg. Ezek amúgy is nagyban hozzájárulnak a szoptatás elcseszéséhez.

2019. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Ohh, kiscsillag!

Majd erre térjünk már vissza, amikor megszületett a baba, és lenyomtál vele minimum néhány hónap át NEM aludt éjszakát.

😂😂😂

2019. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!