Milyen babakocsi kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok ne haragudjatok tudatlanságom miatt de nem értem ezeket a babakocsikat.Amikor megszületik mózes kosaras baba kocsi kell ugye?És az meddig jó?És utánna milyen babakocsi kell?
2021. aug. 20. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
A legegyszerűbb a 3az1ben babakocsi. Hordozó, mózes, sport egyben, azt tudod cserélgetni. A hordozóba viszed ha úton vagytok, azt be tudod kötni a kocsiba (vagy isofix, ahhoz nem értek). A mózes addig kell amíg nem tud ülni a baba vagy amíg ki nem növi, a sport részt le lehet hsjtani teljes vízszintbe sok babakocsinál
2021. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Mózes kell VAGY 180 fokban (vagyis teljesen) dönthető ülésű babakocsi. A teljesen dönthető ülésű az értelemszerűen végig amíg babakocsis jó lesz, a mózest többnyire 4-6 hónapos korig lehet csak használni. Téli babának egyébként mindenképpen mózest vennék, abban be lehet vackolni neki, hogy jó meleg legyen, nyári babának erre kevésbé van szükség.
2021. aug. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Én külön vettem mind3 részét

Vettem egy hordozót, az mindig a kocsiban van

Vettem egy sima mózeskocsit, és egy külön lapracsukható sportkocsit

Nekem így volt jó, nem akartam a nagy kocsival kinlódni, hogy átalakítsam sport kocsivá


De nyilván a legtöbb esetben célszerű 2in1 vagy 3in1 kocsit venni

2021. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3in1-et nem ajánlok (hacsak nem autóval közlekedtek mindenfelé).Az a kis autós hordozó amit adnak hozzá nem sokáig jó,kb 4 hónapos koráig fogod használni.Főleg,ha hidegebb az idő,és be kell öltöztetni,szűkek,kényelmetlenek sétához. :D


Kb 6 hónapos korig sokkal kényelmesebb lesz neki a mózes.

Amikor már stabilan ül akkor pedig sportülést fog használni.Ha tehetném én is másképp döntenék és nem 3in1 babakocsit vennék,hanem egy erős 2in1-et ebben az árban.


Van ebből is több változat:

1.Cserélgetheted az üléseket,3 van külön (3in1)

2.Cserélheted az átalakítható ülést hordozóra (3in1)

3.Átalakíthatod a mózest sportüléssé vagy a sportülést mózessé. (2in1)


Hogy neked melyik jó,azt te döntöd el,de ezekre a részletekre javaslom,hogy figyelj:

-Ha mózeskosár van épp a babakocsin nézd meg nem-e lejt.Tenyerelj bele a fejrészbe egy kis erővel,ha lebillen és úgy marad ameddig tenyerelsz felejtős.Mert amikor bele fekteted a babát is a súlya így le fogja húzni a fejrészt és konkrétan enyhén lógni fog,ami a vérkeringésének nem jó.

-A kényelmes közlekedés érdekében jó,ha bolygós az első kerék(pár,ha 2 kerekű).Az azt jelenti,hogy forog abba az irányba amelyikbe mennél nem.

-Nem javaslok kis kereket! Sem elsőnek,sem hátsónak.Hogy azzal mennyit lehet szenvedni..Beakad minden kis apró kavicsba,repedésbe és járdaszegélybe.

-Emelgesd meg egy kis súllyal a kicsit,minél könnyebb a váz annál jobb,ha valahol netán emelni kellene a szerkezetet a babával együtt.

-Illetve csinálj úgy,mintha nagyobb járdaszegélyeken mennél át mikor tologatod,nézd meg úgy is kényelmes-e az elejét emelni.

-Nézd meg,hogy hogyan forgatható.

1.Van amelyiknek a fogókarját lehet egyik oldalról a másikra helyezni.

2.Van amelyiket KI KELL EMELNI,megforgatni a levegőben és vissza kell tenni a csatlakozókba.Ez séta közben nem egy izgalmas hadművelet egy már súlyosabb babával,már pedig 6 hónap felett igen csak lehetnek 8-10+ kilósok a kisgyerekek..

3.Van amelyik egyáltalán nem forgatható.

Amelyik nem forgatható az egy kicsit kötött.Mózeskosárral mindenképpen feléd kell,hogy nézzen a baba,az egyetlen biztos pontja az életben te vagy.Ha nem lát téged sírni fog.Plusz te is jó,ha látod a csecsemőt.

Sportülés már nézhet előre,de ez sem mindig jó,én széllel szemben nem szeretem vinni,és ha otthon marad az esővédő nincs is mivel felfogni a szelet.


Javaslom,hogy olyat válassz ami minél praktikusabb.Édes mindegy hogy néz ki,hidd el.Ha megkezdődtek a játszóteres időszakok,a maszatolás,a babakocsiban evős időszakok úgyis folyamatosan morzsás és maszatos lesz.

-Legyen könnyen tisztítható

-A pohártató vagy palacktartó a sportrészen kényelmes nagyobb babánál.

-Zsebek! Mindig jól jön,ha nem akarsz plusz táskát cipelni.Amikor csak simán lerohansz a boltba jó,ha van egy zsebecske a telefonnak,egy pótcuminak,meg mondjuk a tárcának.

-Ha sokat mész bevásárolni jó,ha van egy nagyobb kosár az apróságoknak,a nem kellő kis takarónak,pulcsinak,ledobott cipőnek..

-És van amelyikhez jár pelenkázó táska is,nekem jól jött hogy nem kellett külön venni.:)


Persze ez mind nem kell,amelyik neked úgy érzed hasznos azt jól nézd meg,hogy rajta legyen.Mert később megbánod,ha külön kell mindent magadnak cipelgetni és tartogatni :D

2021. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 23. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!