Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mei tai, kenguru, hordozókendő???

Mei tai, kenguru, hordozókendő???

Figyelt kérdés

Régóta agyalok a hordozáson.

Viszont mindenki mást mond.

#Tök mindegy, úgyse viszed sokat benne!

#Kengurut ne!!

#Csak hordozókendőt!

#Hordozókendőt ne!

#Miért nem jó a babakocsi?!


Úgy hallottam pszichésen is jó hatással van a picire. Igaz ez?

Segítsetek.

Aki hordozza a babóját miben teszi?



2021. okt. 14. 23:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elso időszakban rugalmas kendő, utána karikás. Enyém utálta a babakocsit.
2021. okt. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Most töltötte be az 5.hónapot.

Késő lenne már elkezdeni?

Vagy sose késő elkezdeni? 😄

2021. okt. 15. 00:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sosincs késő. A kenguru tényleg káros, olvass utána. Keress a lakhelyeden hordozós klubot, tanácsadót.
2021. okt. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sose késő... de azzal számolj, hogy az elején meg fogsz szakadni. Inkább csak 10 perceket hord az elején, mert ez durva terhelés a szervezetnek.


Amúgy babafüggő is a dolog. Az enyém párhetesen kora óta hordozva van szinte napi szinten. Úgy 3 hónapos korától kezdte szeretni előtte vergődött benne.


Elsőre én mondjuk kölcsön kérnék hordozókat és próbálgatnám. Illetve egy tapasztalt anyuka vagy szaktanácsadó sokat segíthet.

2021. okt. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kölcsönző a környezetedbe vagy hordozóklub, menj el próbálni, ott tudnak mindent.

Sose késő, nektek már karikás, mei tai vagy akár csatos is jó lehet.

A kenguruval az a baj, hogy nem elég széles a terpesze. A mai ajánlások szerint az az egészségeses ha a baba lábai M alakot vesznek fel de legalább vízszintesen vannak, a gerince meg van támasztva pontról pontra. A kifelé hordozáskor természetellenes alakot vesz fel a gerince és ha pl megijed nem tud hozzád bújni, ezért fontos, hogy feléd nézzen.

2021. okt. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem decemberben jön az első baba.

Sok helyről hallottam, hogy nem szeretett benne lenni a gyerek.

Ezért másodkézből vettem egy rugalmas kendőt, olyantól, aki nem használta, nincs kinyúlva, egyszínű pár ezer forintért, kipróbálni jó lesz. Ha beválik, akkor majd veszek egy jobbat szebbet.

2021. okt. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Barátnőmnek van mei tai, ma kiprobáljuk a babómmal.


[link]


Ez a fajta van neki.

Véleményt kérhetnék?

Megfelelő, biztonságos szerintetek?

Vagy az összes mei tai "egyforma" és " mind biztonságos"?

2021. okt. 15. 07:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Ha most 5hónapos, akkor vagy szövött kendő (ebbe mehet hátra batyuba, a lányom 9hónapos, egyenlőre a csatost még nem szereti), vagy csatos hordozó (NEM kenguru) csak nézd meg ezt a képet: [link]

Rövid távra pedig beszerezhetsz egy karikást


Viszont, jó ötlet felkeresni egy hordozási tanácsadót, és nála próbálni, hogy nektek mi válik be:)

2021. okt. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem durva terhelés a szervezetnek a hordozás, ez tök hülyeség. Gondolom eddig is fogtad a babád, kellett cipelni. A hordozás könnyebbé teszi a cipelest.
2021. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

hát figyi, nekem újra el kellett kezdeni szedni a magnéziumot, mert olyan durva izomgörcseim lettek mint a terhesség végén. Én napi 1,5-3 órát kinn vagyok vele.

Odahaza nem kendőztem vele sosem, így max addig van felvéve, amíg pakolom ide-oda. Plusz nem teljesen ugyanaz a kézben hordozás és a kendőzés. A kendő jobban terheli a gerincet.

2021. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!