Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Kenguru, mei-tai, hordozókendő...

Kenguru, mei-tai, hordozókendő, egyéb hordozó?

Figyelt kérdés

Semmi tapasztalatom nincs, most fogok szülni, minden vélemény érdekel.

Mindenki azt mondja, a kenguru egészségtelen, de nem igazán írják le, miért.

Akkor milyet vegyek, és miért?

A kötözés nekem annyira bonyolultnak tűnik, hogy nem hiszem, hogy szeretném. A minimonkey hordozóerszény tetszik, de nem tudom meddig tudnám használni, lehet hogy télen a nagyon hidegben keveset használnám, tavasz végére meg már fél éves lesz a pici. Eléggé tanácstalan vagyok, segítenétek? Linkeket is adhattok! :)


2013. nov. 5. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem nehéz megtanulni a kötéseket, sok ezren megtanulták már ,nem te leszel az első ,aki nem fogja tudni.

ha mindenképpen elzárkózol a kendőtől, akkor csatos hordozót vegyél. de ebben csak 3-4 hós kortól tudsz hordozni.

a kenguru pedig ezért nem jó:


kangaegyesulet.hu/2011/03/07/hordozasi-kerdezz-felelek-1/

2013. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom, 1 hét múlva szülök. :D Sokat gondolkodtam én is milyen hordozót vegyek, de mindenkinek más volt a véleménye. Olyat vegyél szerintem ami neked tetszik és te kényelmesnek gondolod. Mindegyik hordozási módszerről lehet jót is rosszat is olvasni, mindenkinek magának kell kitapasztalnia számára mi a megfelelő. Én olcsón vettem egy hordozókendőt, nem igazán akarom hordozni a babát mert baba kocsit használunk, de ha még is hordoznom kell akkor nekem ezt tűnt a leg sokoldalúbbnak, újszülött kórtól használható, jót tesz a baba csípőjének, többféle módon megköthetem. Az is lehet, hogy veszel egy hordozót és a babád nem is szereti, de ezt előre nem tudhatod. 39hkm
2013. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Testközelséget minden hordozóeszköz biztosít.

Anatómiailag akkor helyes a hordozás, ha a baba terpesze 60 és 90 fok közötti (ekkor kopik be jó helyre a csípőízület), a térde minimum a köldöke magasságában van, és, ha elengedi magát, a háta C alakban van rögzítve, úgy, hogy csigolyánként van megtámasztva, hogy ne legyen túl nagy terhelés a gerinc egyik szakaszán sem. Minél közelebb áll ehhez a póz, annál jobb a hordozó.

Kenguruban a baba lába lóg, a csípője kifelé feszül, a gerince kiegyenesedik, nagyon nagy terhelés éri a gerincét.

Mei-taiban általában újszülöttnél túl nagy a terpesz, emiatt megint egyenesebb a gerinc is.

Pici babához a kendő az ideális. Nem nehéz jól megkötni, gyorsan bele lehet jönni. Érdemes tanácsadóhoz menni tanulni, a youtube-os videókról nem mindig derülnek ki a trükkök.

2013. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi a tunderputtony.hu-ról rendeltünk,nekem bevált,mi használtuk már egy hósan (beszaladni a városba,nem hosszú útra,de a buszon praktikusabb volt,mint a babakocsi) van hozzá fejtámasz,ami leszerelheő. Mivel csatos,így oda állítom ahova kell, olyan magasságba,hogy puszit tudjak adni a buksijára. A férjem is felveszi néha,bás szerintem röhejesen fest benne.

A tartása teljesen rendben van,olyan,mintha ölben tar anám.

Könnyen kezelhető (én kispárnával gyakoroltam) már 2 perc a felvétel és lerakás. Mindig veszek fel egy laza kardigánt,inget,hogy hátul ne látszódjanak a csatok. Van olyan kardigánom,amit össze is tudok húzni magunkon,ha hirtelen nagyon lehűlne (volt rá példa).

2013. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is a csatos hordozót ajánlom. van, amiben már újszülött kortól tehető a baba (súlyban van meghatározva)
2013. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Különösen hármasnak, végre a miértjét is tudom :)

Akkor a bébierszényről semmi vélemény? Lehet hogy csatos hordozó lesz akkor... vagy a telet kihúzom babakocsival, és csak majd 4-5-6 hónapos korára veszek valamit. Még akkorra sem ajánlott a kenguru?

2013. nov. 6. 10:37
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Hoztam neked két linket,

a kengurukról: [link]


egy másik, hogy melyik eszközt mikortól: [link]

2013. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

itt pedig az újszülöttek hordozásáról:):

[link]


ez pedig a bölcsőtartsáról van, az erszény miatt mutatom:

[link]

2013. nov. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, kiolvastam mindet :)
2013. nov. 6. 11:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Szivesen! Ha szeretnéd, segítek hordozós klubot keresni a környéketeken, várandósan is érdemes elmenni ismerkedni a dolgokkal, előre tájékozódni, mi hogyan működik:). Nem utolsó sorban lehet, hogy pocaktartó kötést is tudnak mutatni, ami ha nehéz már a hasad, segíthet cipelni a súlyt otthon:).
2013. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!