Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért raknak sokan autós...

Miért raknak sokan autós hordozóba nagyobb babákat?

Figyelt kérdés
Ismerősömnél kb 7 hónapos gyereket abban visznek babakocsiban és autóban is, szegény gyerek már alig fér el benne. Másoknál is láttam ezt, kilóg a lába, szűkös a hely neki, aztán csodálkozik az anyuka, hogy ordít. A gyerekeinket már 4-5 hónaposan egyáltalán nem tettük bele, inkább vettünk az autós ülést. Tudom, semmi közöm hozzá, de olyan rossz látni ezeket a gyereket így, érdekelne, hogy ez így miért jobb a szülőknek.

2021. okt. 15. 14:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem tőlük kérdezed meg?
2021. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Amíg nem tud önállóan ülni, autós hordozó kell és pont. Ez változó, melyik babánál mikor jön el, van amelyik 10 hónaposan ül stabilan, van amelyik 6.
2021. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan, mi a franc közöd van hozzá, nálunk meg 9 kg-s koráig volt benne mert akkor vettünk neki 9-18 ülést, szegény szerencsétlen gyermeknek mindene megvan de kilóg a lába a babaülésből (ami amúgy ha utánaolvasnál akkor tudnád, hogy abszolút nem számít) amit amúgy 13 kg-ig ajánl a legtöbb szabvány, szerintem fordulj a gyámhivatalhoz egyből, gyökér. Nem hiszem el, hogy egyeseknek nincs jobb dolguk, de te vagy az anyák a gyöngye mert megmentetted a gyerekedet ettől a gyomorúságos kilógó lábú sorstól, jár a keksz, leülhetsz.
2021. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk azért mert a travel system sokkal praktikusabb egy csomó embernek és nem fogok utazásnál 2 ülést hurcibálni és a hordozó mellett tartani egy 0-18 Kg-s babaülést amit nem tudok rátenni a babakocsira csak azért hogy ne lógjon ki a gyerekem lába? Kicsit gondolkodjál el néha mielőtt pampogsz…
2021. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk nagyon sokàig autòs hordozòban volt, mert nagyon ritkàn autòztunk, viszont ha elaludt, akkor èbresztès nèlkül ki tudtuk venni a kocsibòl. Mar egy eves kora körül vettünk nagyobb ülèst, de volt több olyan hònap, amikor nem is ültünk kocsiban.
2021. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

1. 7honaposan nagyon is baba az a gyermek.

2.13kg-ig lehet autós hordozóba, ha a feje nem lóg ki.

3.a lába minden ülésből kilóg :)

2021. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Én 10 hónaposan cseréltem le a lányomnál a hordozót 9-18 kg-os ülésre. Addig teljesen kényelmes volt neki, mondjuk nekünk kifejezetten nagy Maxi cosi hordozónk volt. Ekkor már stabilan ült, addig nem is akartam cserélni.

Nem igazán értem miért rossz látni egy 7 hónapost (pláne 4-5 hónapost) hordozóban, hiszen nekik még pont az való.

Babakocsiban én soha nem használtam hordozót, csak mózest vagy később sportbabakocsit, sétáltatni szerintem sem egészséges, de van olyan baba, aki nem marad meg a mózes részben, levegőzni meg csak kell nekik is.

2021. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

10 hónapos korig utazott autós hordozóban a nagyobb. Hűha, megyek és elásom magam.

Aztán amikor 1 éves korában mentőt kellett hívnunk, még ők is megkérdezték, hogy hordozó nincs? Akkor már kinőtte, így maradt a hordágy, de ez is azt mutatja, hogy ha a gyerek paraméterei passzolnak a hordozóhoz, simán lehet tovább.

Egyébként a feje nem lóghat ki, nem a lába.

És ameddig nem tud ülni, sokkal jobb, mivel a dönthető ülések többsége nem fektethető teljesen, csak a százezres kategóriában.

2021. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

10 hónaposan ült ki a lányom. Addig nem is ülhetett autósülésbe.

4-5 hónaposan a TIÉD se ülhetett, mert az ülés később alakul ki.

Szóval biztos, hogy nem ülhet egy 5 hónapos baba autós gyerekülésben, csak hordozóban!!

2021. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Hogy jön ide az ülni tudás? Van olyan gyerekülés, amit meg lehet dönteni úgy, hogy ugyanolyan kagylószerű lesz, mint a hordozó, ezáltal ülni nem tudó babát is beletehetsz. Vannak 0-25, 9-36, sőt 0-36 kg kategóriás gyerekülések is, ezek pontosan ilyenek. A kérdező szerintem a klasszikus kézi autóshordozóra gondol, ami pl. a 3-in-1 babakocsikhoz is tartozik, amiben (általában) hazaviszik az újszülöttet a kórházból, amin van felül egy kar, szépen megfogod mint egy szatyrot, és viszed benne a babát.
2021. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!