Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért raknak sokan autós...

Miért raknak sokan autós hordozóba nagyobb babákat?

Figyelt kérdés
Ismerősömnél kb 7 hónapos gyereket abban visznek babakocsiban és autóban is, szegény gyerek már alig fér el benne. Másoknál is láttam ezt, kilóg a lába, szűkös a hely neki, aztán csodálkozik az anyuka, hogy ordít. A gyerekeinket már 4-5 hónaposan egyáltalán nem tettük bele, inkább vettünk az autós ülést. Tudom, semmi közöm hozzá, de olyan rossz látni ezeket a gyereket így, érdekelne, hogy ez így miért jobb a szülőknek.

2021. okt. 15. 14:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%
De ettől függetlenül abban teljesen egyetértek, hogy ez mindenkinek a magánügye. Előző voltam (#10)
2021. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
7. vagyok. Ülhet egyébként autósülésben 5 hónapos, ebben nincs igazad 9-es, de ilyen kicsit csak 0-18 kg-os ülésbe lehet tenni. Valóban vannak 0-25, 0-36 kg-os ülések is, de azok nem jók ilyen kicsinek, hiba 0 kg-tól írják. Soha nem jó az az ülés, ami túl nagy súlytartományt fog át, hiába van benne szűkítő, az nem biztonsgos még piciknek.
2021. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
1 mindenkinek a magánügye, 2 pedig azért ne csináljunk már úgy, mintha gyerekkínzás lenne egy 13 kg-ig javasolt hordozóban szállítani egy 7 hónapos gyereket. A lányom kb 1,5 évesen volt 13 kg, 10 hónaposan volt 9 kg amikor lecseréltük a hordozóját rendes pajzsos ülésre, olyanra amihez már tudnia kellett ülni, persze vehettünk volna pl Cybex Sironat is vagy hasonló kategóriásat amit újszülött kortól lehet 18 (?) kg-ig, de mivel a hordozót sokszor használtuk a babakocsin ezért nem láttam értelmét külön egy ilyet is vásárolni, de megjegyzem, szerintem abból is kilóg a lába, meg igazából minden ülésből kb x centi felett. Nem értem, hogy miért kell mindenen állandóan ítélkezni, ez annyira fárasztó, nem is értem mit magyarázkodom itt.
2021. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Dönthető autós ülésben utaztak a gyerekeim, szerintem az nagyjából olyan, mint a hordozó, kivéve, hogy sokkal kényelmesebb. Amúgy a mi autós hordozónkat, amit a babakocsihoz adtak, csak 9 kilóig lehetett használni. Talán ezért is meglepő számomra, hogy sokan a nagyjából ekkorra súlyú gyerekeket bele teszik. Amúgy tényleg csak érdekel, hogy ez miért előnyös, mert sokaknál láttam. Nem ítélkezés céljából írtam, nem is vagyok felháborodva, mint írtam, pusztán kíváncsi voltam. Ezért köszönöm a hasznos, értelmes válaszokat.
2021. okt. 15. 15:41
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

Újra 7-es vagyok. Ilyen 9 kg-ig jó, noname, babakocsikhoz adott hordozót jó is, hogy lecseréltél (persze, ha normális, ADAC tesztes ülésre cserélted), mert azok nagyon nem biztonságosak. Én

hordozón és ülésen nem vagyok hajlandó spórolni, mert azon a gyerek élete múlhat.

2021. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem noname babakocsi volt egyik sem, márkás, ismert típusok. Vásárláskor nem a hordozó volt az első szempont, mert túl sokat amúgy sem szándékoztuk használni, max autóban néha. Babakocsihoz meg nem a legjobb. Drágább, jobb típusú autós ülést vettünk, vásárlás előtt utána érdeklődtünk, nem csak hasra ütés szerűen vettük.
2021. okt. 15. 17:09
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyéni preferencia kérdése. Aki kihasználja a hordozó funkcionalitását, az addig szállítja benne a gyereket, amíg tudja. Én imádtam, hogy a hordozót csak kikapom a talpból és bekattintom a babakocsi vázba. 2 perc alatt mentünk a dolgunkra, nem kellett pakolni a gyereket az ülésből a kocsiba. Mostmár kell, kényelmetlenebb is, de ez van. :) Aki sokat autózik, annak azért jelentős könnyebbség a hordozó.
2021. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!