Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen 3in1 babakocsit érdemes...

Milyen 3in1 babakocsit érdemes venni max. 150 ezer forintból?

Figyelt kérdés
Első gyerekes anyukaként teljesen tanácstalan vagyok a témában. Jó lenne valamilyen strapabíró 3in1 babakocsi ami akár két gyereket is kiszolgálna majd. Főleg városi környezetben használnánk, járdán. Cipelni nem sokat kell. Az sem lenne hátrány ha az autóba könnyen be tudnánk tenni.

2021. okt. 29. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Amit autóba könnyen be lehet tenni azok izofixesek többnyire.

Amik nemcsak ülések, de elég jó a védelmi funkciójuk is azok pedig elsősorban autósülések és másodsorban hordozók.

Tehát ha fontos a baba biztonsága, akkor a hordozóhoz veszed külön a kompatibilis babakocsit esetleg az adaptert. Egybe szetteknél sajnos 300 ezer a kezdő ár, hacsak használtan nem találsz valahol feleennyiért.


A másik fontos szempont a baba gerince. A hordozónak érdemes olyan típusát választani ahol állítható a fekvés szintje illetve olyan a szűkítőbetétje, hogy a fejkvést lehetővé tegye.

2021. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

150.000ert használt,prémium minőségűt vegyél, nagyon jókat lehet új állapotban venni ennyiért.


Ne lengyelt, azoknak kb semmit nem ér a hordozojuk, baleset szempontjából. Meg maga az anyagminoseg se nem biztonságos, se nem bababarat.

2021. okt. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Toragoo flame.
2021. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Mi úgy csináltuk, hogy bementunk a brendonba, és megnéztem alaposan, melyik tetszik. Nekem a stokke trailz jött be.

Nagyon drága újonnan, de használt bábás-mamás oldalakon töredék áron meg lehetett kapni gyakorlatilag új állapotban. Csak a kerekén látszik, hogy használt. Alapos átmosás és kész. Igaz az ország másik végére kellett menni érte, de úgyis megérte.

Ha nekünk is sikerül ilyen szépen megkímélni, én is tovább adom.


150 ezerből, ha nem ragaszkodsz az ujhoz, nagyon jókat lehet venni.


Egyébként meg szempont az is, hogy kell-e emeletre cipelni (súly), nagy-e a kocsitok csomagtartója (mennyire lehet összecsukni), felétek milyenek az utak járdák állapota (kerekek mérete), akarsz e vele pl erdőben menni, stb.

2021. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg ki kéne próbálni pár bababoltban, mert ami képen meg elméletben jó, az nem biztos, hogy kezedre áll, élőben is tetszik.


A mi esetünk: szintén város, nem kell sokat emelgetni, de vedd figyelembe, hogy járdaszegélyre fel-le akkor is meg kell emelned az elejét majd a hátulját, és nagyon sok babakocsinál ez nem egyszerű művelet, függ például a te magasságodtól is!


Na meg az is fontos, mikori a baba. Sokan mondják hogy a mózes tök felesleges, elég a dönthető sportülés - őszi/téli babáknál szerintem nem. Mármint mindenki azt csinál amit akar, de egy pici babát én(!) nem akartam volna egy jobbára nyitott, döntött sportülésben hordozni egész télen. Megoldható, szentigaz, ha szétpárnázza az ember, engem nem vinne rá a lélek.


4 nagy boltban voltunk, sokféle márkát megnéztünk, nekünk ami végül nagyon-nagyon bejött, a Kikkaboo kocsijai. Ez egy bolgár márka, kb 70-130 között mozognak a kocsik, legtöbb 2in1 (mózes és sportkocsi egyben van). Nagyon hasonló még a Mammakiddies márka, abból sokat látok az utcákon itt Pesten (az is ilyen árfekvés vagy még olcsóbb).

Kikkaboonál is van kisebb-nagyobb kerekű, ilyen-olyan kialakítású.

Nekünk 3in1 van (Kikkaboo Madrid, 115 ezer volt), iszonyú kicsire összecsukható a váz, egyszerűen levehetőek a kerekek, mindenféle szűkítő, vastag matrac, lábzsák, esővédő, pohártartó járt hozzá.

Nem túl nagy, nem túl kicsi, könnyű vázas. Komolyan kipróbáltam dupla, tripla ennyibe kerülőket is, órákig korzóztam a boltokban boltban a férjemmel, de egyszerűen nem győzött meg személy szerint, hogy azok annyival jobbak lennének a mi körülményeinkhez, igényeinkhez.

(Kikkaboo márkára keresve youtubeon találsz bemutató videókat)


A totális lelki nyugalomért vettünk egy enyhén használt ADAC töréstesztelt hordozót is, 20 ezerért (Maxi cosi cabriofix, rengeteg használt van fenn, még olcsóbban is lehet sztem találni)


+1 tipp - barátnőm esküszik az ő Peg Perego használt kocsijára, és sok helyről hallom annak a dicséretét is. Én nem próbáltam végül ki, mert a 4. bolt után belefáradtam és még mindig ugyanaz a kocsi tetszett, így megvettük azt.

2021. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Melyik boltban találtatok Kikkaboo-t? Nekem kísértetiesen hasonlít az ABC design-ra, amibe beleszerettem, de az áráz kicsit sokallom.

Lehet adaptert kapni, hogy tudd használni a maxi cosi hordozóval? Nekem ez sajna kritérium lenne.

Nekem a Tourago is nagyon tetszett. A Peg Peregonak csak ilyen fura kormányosát tologattam, a férjemnek az nem volt kényelmes. Ha elég magasan volt a karja, akkor rálépett a kocsi aljára. De egyébként ha valakinek kézreáll, akkor jó minőségűnek tűnt.

2021. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!